Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a może macie oprogramowanie do sterownika pokojowego st 280 lub spk lux.

Zachciało mi się dobroci zaktualizowałem k1 i było niby ok ale zamarzyło mi się jeszcze zaktualizować st 280 pokojowy.

A po aktualizacji komunikat sterownik nieznanego producenta. Lipa st 280 i spk lux to jedno i to samo z tym że spk jest od Defro teraz się wycwanili i wprowadzili blokadę w oprogramowaniu. No i różnica w cenie bo ok 150 zł droższe.

Jedyna nadzieja to wgrać stare oprogramowanie a później to już tylko serwis płatny.

Także jak ktoś ma do st to był bym wdzięczny.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
 

 

Orientuje się ktoś w jaki sposób obejść kodowanie sygnału RS w sterownikach Defro?

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nigdzie niema o tym żadnego info.

Kupiłeś niebrandowany, czy coś aktualizowałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie. 

Co do małej turbinki to powiem, że całkiem dobrze się paliło ale u mnie lepiej sprawdza się nadmuch bez hallotronu. Co do ustawień to na fabrycznych bez regulacji mocy kotła nie da się uzyskać stabilnej pracy całego zestawu, dodam że mam stabilna instalacje że sprzęgłem. Dopiero po zmianie ustawień serwisowych jest ok bez względu na temperatury na zewnątrz.

Podaję zmiany dla sterownika K1Pv3 może ktoś potestuje:

Min oraz max podawanie 2s

Min przerwa 37s co wychodzi przy moim ekogroszku 12kw na mocy max. 

Max przerwa 190s co daje 2,4 kw na mocy minimalnej. 

Nadmuch dobrany tak aby na dolnej i górnej modulacji kopiec był na jednakowym poziomie bez kopcenia oczywiście, korekta dolna minus 7, górna na 0. 

DSC_0198.JPG

DSC_0199.JPG

DSC_0202.JPG

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb pomp równoległy.  Mam przymkniety zawór za pompą cwu na minimalny przepływ. Histereza ustawiona na 13 stopni i powiem że kocioł nie odczuwa załączeni pompy cwu. Generalnie grzanie bojlera załącza się raz max dwa razy na dobę i widzę oszczędności w opale przy takim cyklu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie pompy za sprzęgłem. 

DSC_0105.JPG

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Snoopi21898 napisał:

Tryb pomp równoległy.  Mam przymkniety zawór za pompą cwu na minimalny przepływ. Histereza ustawiona na 13 stopni i powiem że kocioł nie odczuwa załączeni pompy cwu. Generalnie grzanie bojlera załącza się raz max dwa razy na dobę i widzę oszczędności w opale przy takim cyklu. 

No mi polecono żebym przymknął zawór na wyjściu z bojlera, ale z tego co zauważyłem dłużej grzał CWU powodując większy spadek temp. od zadanej a to wydało mi się mało ekonomiczne. Zaworu za pompą CWU nie mam. Jedynie przed pompą. Moja instalacja bez sprzęgła, z zaworem 4d i pompa kotłową. Ja mam CWU ustawione na 40 st.  z histerezą 3st. Testowałem ładowanie bojlera do np. 50st. z wieksza histerezą około 10st. ale to wychodziło gorzej. Wydaje mi się, że kocioł stabilniej pracuje kiedy CWU załącza się częściej, ale na krótszy czas..

Edytowane przez mik90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz inaczej zrobiona instalacje. U każdego sprawdza się coś innego.  U mnie kocioł nawet nie odczuwa zał. pompy, ustawiłem tak przymkniecie zaworu że temperatura powrotu spada o 1 max 2 stopnie i za chwilę wraca do normy.  To prawda że dogrzewanie bojlera będzie trwać dłużej przy przymknieciu za to kocioł dużo bardziej stabilnie pracuje. Mówię tu o instalacji że sprzęgłem bo na 4d faktycznie sprawdzała się histereza 1-2 stopnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Snoopi21898 napisał:

Mówię tu o instalacji że sprzęgłem bo na 4d faktycznie sprawdzała się histereza 1-2 stopnie.

Tu akurat ma znaczenie to że masz wpięty obieg CWU w sprzęgło, gdyby był przed miałbyś takie same skoki jak i przy 4D bo tam obieg CWU zawsze wpięty jest przed zaworem 4D.

@mik90 przecież to logiczne że jak ograniczysz przepływ przez bojler w celu stabilizacji temperatury kotła to woda w CWU będzie dłużej się nagrzewać bo przecież zmniejszasz ilość energii dostarczonej do zasobnika w danej jednostce czasu.

Co do histerezy to gdzieś usłyszałem czy przeczytałem że lepiej raz grzać o 10 stopni niż 10 razy po 1 stopniu... W moim przypadku to się sprawdza i widać różnicę na korzyść w spalonym opale.

Kurcze ale lecimy tu max nie na temat... Trzeba założyć oddzielny wątek dla obsługi bieżacej kotłów Defro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.  Trzymajmy się tematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2019 o 13:38, Snoopi21898 napisał:

W kołach Eko lux 2019 montują teraz takie korony palnika z tzw. przesłoną od strony rury podawczej. 

Nawiązując do wcześniejszego wpisu o usprawnieniach/ modyfikacji palników, umieszczam fotki zmodyfikowanej tacy palnika 12kW pieca Defro Komfort Eko (dodatkowe otwory napowietrzające po obwodzie tacy i zaślepione dwa otwory/ szczeliny dla powietrza od strony rury podawczej ślimaka. Bravo :-)

 

IMG_20200108_122830.jpg

IMG_20200108_122855.jpg

IMG_20200108_123022.jpg

Edytowane przez wwoytek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki koszt takiego zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taca zmontowana/ zmieniona efekt widoczny, złoże równomiernie się spała na całej powierzchni, lepiej napowietrzone wygląda jak palnik przy kuchence gazowej ;-) zdecydowanie... myślę, warto wymienić. 

IMG_20200108_171442.jpg

Edytowane przez wwoytek
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2019 o 10:29, Honekier napisał:

Dzień dobry mam pytanie tego typu. Gdzie można pobrać soft do sterownika K1PRv3 ponieważ mam sterownik K1PRv2 i chcę go zmodyfikować do wyżej wymienionego. 

Pytanie było dawno, więc może już znalazłeś - ja dodałem to w tym poście:

Przy okazji, bo już raz o to pytałem.

Jak to jest z zamiennością oprogramowania pomiędzy sterownikami Defro i innych firm ale produkowanymi przez Techa? Są kompatybilne? Ma ktoś możliwość zrobienia fotek PCB sterownika V4 oraz jakieś zdjęcie mikrokontrolera by się przydało.

Kolejna sprawa - ktoś próbował rozpracować samo oprogramowanie? Może jest ktoś z serwisu/producenta kto ma dostęp do tzw. kodu źródłowego? Interesuje mnie obsługa z panelu pokojowego funkcji "pelletowych" - t.j. rozpalanie/wygaszanie z poziomu sterownika pokojowego.

Edytowane przez radekrp90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła. 

DSC_0214.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne górną/ wierzchnią tace retorty tez zmienili do palników o mocy wyższej niż 12kW, przynajmniej tak to wygląda zerkając w DTR kotła.

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.