Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kłopot ze sterownikiem, już trzeci raz w miesiącu sam zresetował ustawienia potencjału. Myślałem, że to zanik prądu ale wszystkie ustawienia zostały tylko zmienił potencjał z 5 na 12. Zaniku prądu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ppniedziałek telefon do producenta i na pewno pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, szneider napisał:

Najnowszy 2.37

A u mnie 2.38Z 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, napiszcie proszę jak to u was jest z pracą kotła w cieplejsze dni. Chodzi o to jak zachowuje się gdy jest bardzo mały odbiór ciepła, lub gdy ogrzewa tylko wodę.

U mnie wszystko się dusi, w kotle ciemno i kupa dymu. Z komina kupa dymu. Płomień chowa się w stronę ślimaka. Temperatura podajnika 45 stopni.czybto normalne?

Jak U was jest latem. Gdy pompy wyłączone i kocioł prawie cały czas w czuwaniu. Też tak dymi?

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

66aa3fbe1e7cc38c9cd9ebe1a91e8a89.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik SV 200. Skamp PV 13. Nic takiego nie ma miejsca. Oczywiście w czuwaniu lepiej nie otwierać kotła, bo zadnymi a bardziej zasmrodzi kotłownię, ale na kominie tego nie widać. Co najwyżej czasem czuć na podwórku, że piec się ruszył. Jednak wg mnie jest to mało uciążliwe, jeśli w ogóle jest. Na pewno dymu z komina nie widzę. Sąsiad ma kocioł metal fach i co jakiś  czas dymek z komina leci. Taki dymek, który dobrze widać. Jednak też raczej uciążliwy nie jest. U mnie żadnego dymu od momentu założenia pieca, czyli jakieś 3 miesiące. 

Screenshot_20200604-212105_SKZP Viewer.jpg

Screenshot_20200604-212140_SKZP Viewer.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam minimalna na 5% i całkiem ładnie sobie pyka pomału delikatnie, czasem w podtrzymaniu pół dnia czasem stale na 5 nie ma reguły ale nic nie kopci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch tygodni testuję w moim SV200 /Malina 12 kW + SKZP02 ver.2.38Z/ zapalarkę. Jeżeli brakuje ciepła ze słońca /solary/ to kocioł się sam  rozpala i ładuje bufor- czujnik CWU jest na dole bufora. Pełny automat!  

8_05_2020.jpg

8_05_2020_logo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2020 o 14:55, carlo napisał:

W dniu 15.04.2020 wysłałem maila do @TomekBrz z zapytaniem "kiedy będzie nowe oprogramowanie dla wersji w zabudowie?"
Do dnia dzisiejszego brak odpowiedzi.
 

Na pytanie "kiedy?"- otrzymałem odpowiedź, że jeszcze nie ma i jak będzie to będzie na stronie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to by mógł zimą pokazywać :))

IMG_20200613_085047.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Pali ktos moze pelletem na zwyklym ślimaku? Jakie macie ustawienia powietrza i paliwa? Najnowszy soft skzp 02. 

Robi mi sie taki kopiec ze zaraz siegnie dodatkowego rusztu. 

Potencjal jest prawidłowy, 12.4 kg. Sprawdzałem chyba z 10 razy. W paliwie jest -30 czyli jakies 32kj.

Wentylator 3-30 powietrze 15-100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz strażaka to kup gaśnicę do tego pelletu.

Spalanie pelletu zwłaszcza po sezonie zimowym musi mieć zabezpieczenie przed ewentualnym cofaniem się żaru. 

Albo system strażak albo warta przy piecu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Listekcr napisał:

Potencjal jest prawidłowy, 12.4 kg. Sprawdzałem chyba z 10

Ten potencjał raczej nie jest dobry . Ster "mysli" że podaje mało przez to sypie jak wariat ,a Ty się ratujesz wysoką kalorycznoscia . Zgarnij wszystko z palnika i ustaw potencjał o kilogram większy . To powinno zejść z kaloriami bardziej w realia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten potencjal wychodzi mi z dzialania. Sypie do zbiornika 135kg i przeliczam z tym co pokazuje sterownik. Jak z przesypu liczylem wychodzilo 17.1kg/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawie 5 kilo różnicy . Może ustaw potencjał na tak koło 15 . Tu jest duża rozbieżność I przez to tak dziwne kalorie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.06.2020 o 14:27, qbot1 napisał:

Jaka powinna być temperatura ślimaka bo u mnie oscyluje między 40 a 52 stopnie

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Przy 70-ciu włącza się alarm.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.