Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli nie używasz całego obiegu , tak jak tu zalecają żeby temperatura na układnie była złamana , tez używam pogodówki  ale stale 30 stopni na grzejniki i podłogę ,  umnie gdy zamkniety układ temp za zaworem około 25 stopni 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia mam pompę kotła, co przy zaworze 3 d znacznie poprawiło pracę kotła. Stabilnie pracuje, nie mam dużych spadków temperatury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tego niemam . Utrzymuje powrót pompą cwu


Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Natben napisał:

Witam troche poczytałem , pogladałem , pozmienialem . Czy ktoś nasunie jeszcze jakąś swoją myś co jeszcze zle robie . Głównie chodzi mi który parametr przetestować który ma lub moze być zmieniony

Opera Zdjęcie_2019-10-27_080258_wojszym2244.usermd.net.png

Opera Zdjęcie_2019-10-27_080351_wojszym2244.usermd.net.png

Opera Zdjęcie_2019-10-27_081048_wojszym2244.usermd.net.png

Opera Zdjęcie_2019-10-27_080720_wojszym2244.usermd.net.png

W tym sterowniku podawanie paliwa nie daje mi spokoju, wszystko jest w sekundach a nie w cyklu. Masz czujnik położenia tłoka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej apce tak wyglada normalnie jest cykl tu pokazuje sek.

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to wszystko jasne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czujnik tłoka . Tylko na oryginalnym ster. Podchodził kilka razi i cie cofał . Tu widze ze podaje calosc i sie cofa do konca

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie też całą porcję podaję na raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak zrobic zeby pompa co1 sie niewylanczala gdzy czujnik pokojowy osiagnie zadaną temp. pokojową mieszacz ma ustawiony na minimlne zamknięcie 20 % . Chyba ze musze caly cas miec mniej na mieszaczy niz zadana pokojowa ? Bi kurde caly czas chcialem miec pompe włączona a on dogonił temp zadana na dom i wyłaczył pompe

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw stale włączona gdy mieszacz na 1,masz w tej chwili chyba na 0.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Natben napisał:

Koledzy jak zrobic zeby pompa co1 sie niewylanczala gdzy czujnik pokojowy osiagnie zadaną temp. pokojową mieszacz ma ustawiony na minimlne zamknięcie 20 % . Chyba ze musze caly cas miec mniej na mieszaczy niz zadana pokojowa ? Bi kurde caly czas chcialem miec pompe włączona a on dogonił temp zadana na dom i wyłaczył pompe

Nie wiem co tam masz za instalację CO, bo do tej pory nie uzupełniłeś profilu...

Robisz to w taki sposób: albo podnosisz wartość temperatury komfortowej, albo dajesz Regulator pokojowy na STOP, albo zmniejszasz ustawienie temperatury na głowicy grzejnika (jeśli je masz) w pomieszczeniu, gdzie zabudowany jest czujnik pokojowy, albo zmniejszasz temperaturę na mieszaczu

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem ze cza lekko oszukać sterownik ale chciałem się upewnić , bo juz powoli boje sie cokolwiek napisac :) . Profil juz uzupełniłem , chyba ze cza coś więcej napisać  ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz głowice termostatyczne na grzejnikach, to ustaw na każdej z nich temperaturę, jaką oczekujesz w konkretnym pomieszczeniu i o nich zapomnij. Jeżeli na każdej głowicy masz ustawione na 5, jak to się często spotyka, aby "lepiej grzało", to równie dobrze możesz je zdjąć, bo one w tym przypadku służą tylko do ozdoby.

Tu nie chodzi o oszukiwanie sterownika, tylko o odpowiednie wysterowanie instalacji CO w stosunku do oczekiwań. To możesz zrobić tylko TY, bo widzisz, jak się zachowuje instalacja.

Sterownik przypilnuje i będzie realizował wytyczone cele, ale pamiętaj, że on pracuje na danych przez Ciebie wprowadzonych, więc, jeśli wprowadzisz mu niewłaściwe dane oparte na błędnych założeniach, to on tylko będzie dążył do wykonania zaplanowanego przez Ciebie zadania. Jego winy w tym nie ma żadnej.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostaty w sumie mam praktycznie wszędzie , tylko tam gdzie młodzi widziałem ze są na 0 i pyszczą ze za ciepło hehhe ale z drugiej strony mam też małe dziecko 7m i jemu do kompania musi być ciepło i tu są problemy :) jest tam jeszcz jakiś grzejnik z normalnym zaworem . jakoś to poustawiam , czujnik tylko mam w pomieszczeniu w którym niema grzejnika ale jest to otwarte pomieszczenie bez drzwi taka klatka schodowa wiec ciężko mi jest ją  dopasować do całości ale bede nadal testowac . Troszke wkurzyłem się bo w nocy nad ranem wyłączyłą sie pompa co i mieszacz sie zamknął odciął cały układ i zamieszało mi to wykres który bede chciał potem wrzucic  , byłem kilka razy tez w kotłowni i ubrałem na korekcie wegla miałem na +4 juz mam +1 bo wydaje mi sie ze troszke nie dopalał bede obserwował jeszcze powietrze też reguluje ale tylko w dół , bo dobija temperature do zadanej ale znacząco jeje nie przekracza i stąd cały czas siE kreci wentylator w graniacach 18-20 %

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj ostatniego postu, nie ma takiej potrzeby, a zaśmiecasz tylko wątek niepotrzebnie powtarzającymi się wpisami. Uprzejmie Proszę 22.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik pokazuje za ile poda kolejną porcję paliwa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Natben napisał:

byłem kilka razy tez w kotłowni i ubrałem na korekcie wegla miałem na +4 juz mam +1 bo wydaje mi sie ze troszke nie dopalał bede obserwował jeszcze powietrze też reguluje ale tylko w dół

Jeśli nie dopalał a kopiec był dobry, to powietrze w górę. Zmniejszenie korekty miało sens tylko wtedy, gdyby przesypywał palnik. Wtedy rzeczywiście najpierw należy ująć korektę, potem -gdyby dalej nie dopalał-dodać wiatru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy juž potencjal wyliczony,lepiej dodac powietrze zamiast korekty wegla.Jesli nie dopala,to dužo wieksza strata,niž kominowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, gmaj22 napisał:

Jeśli nie dopalał a kopiec był dobry, to powietrze w górę. Zmniejszenie korekty miało sens tylko wtedy, gdyby przesypywał palnik. Wtedy rzeczywiście najpierw należy ująć korektę, potem -gdyby dalej nie dopalał-dodać wiatru.

ja ma tlokowca , wydaje mi sie ze niedopala bo w popiele który przesunął juz za palenisko zdarzają sie kawałeczki niedopalonego węgla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy kolejny dzien praccy na tych ustawieniach , na poczatku bbrana korekta paliwa ale po poradach kolegów z forum przywrócona i dołożone powietrza . Jakieś wskazówki ? Spalanie ze zbiornikiem sie pokrywa moze z 30 kg zostaje w zasobniku z 1,2 gdy sygnalizuje 0 kg ale to juz chyba dziesiętne ustawienia ale tego sie chyba nieda ustawic

Opera Zdjęcie_2019-10-28_170253_wojszym2244.usermd.net.png

Opera Zdjęcie_2019-10-28_170145_wojszym2244.usermd.net.png

Opera Zdjęcie_2019-10-28_170331_wojszym2244.usermd.net.png

Opera Zdjęcie_2019-10-28_170408_wojszym2244.usermd.net.png

Opera Zdjęcie_2019-10-28_170526_wojszym2244.usermd.net.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos zle jest z tym napowietrzaniem,na wykresu jedna szufelka mocy i ponad dwe szufelki spalinowe - przy wzrastu mocy spaliny rosna,dužo spadaja i ponownie rosna.Obserwuj co sa dzieje przy takim efekcie,mialo by takjak kopiowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ustawione czyszczenie palnika co 30 min. dmucha na 100% przez 20 sekund moze to tak miesza ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylacz ta funkcia,tak nie možliwe ustawic prawidlowo nadmuch.Kiedy wylaczas,dodaj prosto wiecej dmuchawe,by przesypu jutro nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Natben napisał:

Jest ustawione czyszczenie palnika co 30 min. dmucha na 100% przez 20 sekund moze to tak miesza ?

Umnie temperatura spalin jest bardziej stabilna, mam ustawiony dodmuch gdy podaję 180 sekund. Spróbuj zmniejszyć np. 50%dmuchawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta funkcija jest przydatna wiecej przy malych mocach-calodziennie ok.10%.Kiedy spalasz ponad 20 kg wegla,ustaw nadmuch przy stabilnom powietrzu.Przedmuch dla poczatok užywania i znalazenie zakladnych ustawien sterownika jest bezsenzowny,antyprzydatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.