Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli metoda godna uwagi  :)

A jak się podniesie temperatura na palniku to nie zacznie się spiekac węgiel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może powiedzieć jak sprawuje się rynna Witkowskiego z skzp?  Zastanawiam się nad zmianą palnika i myślę nad ardeo 15 kw a rynna witkowskiego 12-25 kw?  Który palnik lepiej pracuje na niskich mocach?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dokladnie masz model taego palnika Ardeo ? Dziwne ze chcesz go zmieniac, bo to raczej dobre palniki sa. Co do rynny witkowskiego to @Klaudiusz3obecnie posiada taki palnik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam coś bruceropodobnego o mocy 35 kw w piecu 16 kw, no i na niskich mocach jest źle, dlatego zastanawiam się nad ardeo 15 kw lub rynna witkowskiego, rynna ma ta zaletę że pasuje mocowanie do pieca,  ale wolę dopłacić te 50 zł żeby zrobili ramkę jeżeli ardeo będzie lepsze, dlatego wolę się popytać niż później żałować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, shaft7 napisał:

Czy ktoś może powiedzieć jak sprawuje się rynna Witkowskiego z skzp?  Zastanawiam się nad zmianą palnika i myślę nad ardeo 15 kw a rynna witkowskiego 12-25 kw?  Który palnik lepiej pracuje na niskich mocach?  

mam taki zestaw i jeszcze dwójka znajomych którym poleciłem taki zestaw. Dzięki temu nie wiem co to palenie w piecu. Palę miałem z trocinami w stosunku 1:1, miałem, ekogroszkiem. Tylko apr witkoeski plus skzp02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa. Ja dołożyłem czujnik spalin i palę bez problemu. Aktualnie miał i trociny w stosunku 1:1 

Zero problemów.

20181015_175901.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniłem retortę ale powietrze zostało jak przedtem czyli 12-35% dmuchawa wpa 06 z klapką tak na 1/4 zasłonietą, mam też dosuszanie założone. Jak min ustawiłem na 8% to zawaliło palnik żarem, płomień czerwony i przykapcał

Edytowane przez janklos12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

@janklos12 a nie lepiej trochę kW zdjąć? Tym bardziej,  że nie masz chyba tak dużego zapotrzebowania. Choć niektóre dmuchawy 80W potrafią pracować od 2% a inne nie ruszą nawet przy 5% mimo "podbicia" startu i to nie z powodu kondensatora a typu silnika. U znajomych w palniku od Zeliwny-go po uszczelnieniu ustawiłem 10 kW i dmuchawa Domera 2-22 (może dół będzie trzeba skorygować) i idzie jak rakieta a spalanie z 8kg/24h spadło do 5ciu, wcześniej dmuchawa była wysoko.  

Pozdrawiam RedEd 

Edytowane przez reded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym domu mam spore zapotrzebowanie/5t z hakiem/, obecnie idzie mi tak ok.10kg palnik mam 19-25kw a ustawiłem 12. myślę że jest ok. na palniku spoko w popielniku też spaliny 80st płomień przy 14% dmuchawy spokojny trochę leniwy nie kopci

Edytowane przez janklos12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że aktualizacja softu będzie dopiero jak już sezon w pełni wystartuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z tą częstotliwością. Dopiero co pojawił się 2.11 i tak już jest prawie wszystko co chcemy chociaż mi jednej małej wizualnej sprawy brakuje co chyba już wcześniej się pojawiła tą propozycją. Brakuje na głównym ekranie informacji z jaką siłą pracuje dmuchawa i temp podajnika. Wiem że jest to w menu palnika ale było by przyjemnie widzieć to na głównym. Jednak to nie jest najważniejsze. Mam nadzieję że firma Pana Tomka pracuje nad bezprzewodowym czujnikiem pokojowym bo kabelek dobry jest jak się kladzie instalacje na gołych ścianach, a tak np u mnie było nielada problemem aby ten kabel z kotłowni przeciągnąć do miejsca docelowego.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko akurat w 2.12 ma być dużo zmian w algorytmie spalania a nie kosmetyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi, ver.2.11 to tylko wersja testowa. OK

W oczekiwaniu na zapowiadany nowy soft należy zdawać sobie sparawę z tego że nie zmniejszy on naszego spalania, czy wyglądu popiołu. Zapewne będą dodane nowe funkcje które sprawią iz sterownik będzie jeszcze bardziej intuicyjny niż jest intuicyjny. Nie ma jeszcze nowego softu więc mogę sobie pomarzyć co tam będzie nowego. Uwaga będzie długo :)
1. Ktoś napisał w jednym z postów iż widziałby na ekranie głównym temperaturę podajnika i siłę wiatru, dla mnie jest to oczywista oczywistość i myślę że dla programisty to żaden problem. Dane są, tylko ich wyrzucenie na ekram z odpowiednim pozycjonowaniem.
2. Moje wcześniejsze uwagi. Po wejściu w tryb instalatora powinienem być przeniesiony do okna Menu a nie zostawać  w oknie Instalator i wciskać Wyjście.
3. Dlaczego muszę być w trybie Instalator aby zobaczyć jak długo (w sekundach) pracował podajnik a na dodatek w pamięci muszę przeliczyć sekundy na kg. spalonego grochu.
4. Była także moja sugestia aby nie korzystający z funkcji "pompa cyrkulacyjna" na ekranie głównym nie miał rysowanego kranu i pompy cyrkulacyjnej. Teraz pójdę jeszcze dalej.
5. Ekran główny. Można napisać iż jest podzielony na 4 sekcje. Wiemy jakie, ładnie graficznie to wygląda. Gorzej to wygląda jeśli nie korzystamy z CWU i na 1/4 okna wielkie Err. W jakim celu mam mieć w oknie głównym sterownika funkcję z której nie korzystam. To samo można napisać, w jakim celu w trybie letnim mam na ekranie głównym sekcję z kaloryferem.
6. Brak symulacji ilości grochu w podajniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na kotlową mam zamontowana pompę elektroniczną i sobie będzie pykac cały czas na 6W poboru prądu. Sprawdza się to świetnie u mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldek. Koledze chodziło o sterowanie pompą kotlową :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nad nowym softem będą kontynuowane jak Lisewo zasypie taki śnieg, że kurierzy nie dowiozą części ani nie odbiorą gotowych sterowników hehehe 

A tak na poważnie to czekamy nie tylko na soft do groszku ale również do peletu. Ilość rozpaleń, czas pracy palnika, nowy algorytmy zaworu itd. 

Pozdrawiam RedEd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pomóżcie wysterować eko z Wujka(ok 29) na palniku sv200.

W zeszłym roku paliłem ekomiałem z Wesołej(24-26) z firmy KGM, opał całkiem przyjemny, jednak dosyć mocno się spiekał. Na ten sezon chciałem coś mniej problematycznego i wybór padł na ten eko, również ze względu na cenę(800 pln/t). Poniżej ustawienia:

Moc kotła 8kw

1796390171_kaloryczno.thumb.jpg.5bdffd0a077a34d2070b7b67468f652e.jpg

modulacja.thumb.jpg.b09337ae574d7cd1a6894e4debcb33c9.jpg

powietrze.thumb.jpg.6968d8b0bf88abc0b8eb2ba7bda6f2a0.jpg

1450257259_potencja.thumb.jpg.d35e0cf2f2c0b191102f2812d07f2548.jpg

Potencjał jest wyliczony, ale obecnie jeszcze raz sprawdzam z dokładniejszą wagą, jutro będę wiedział dokładną wartość.

Popiół po spaleniu 24 kg, objętościowo jest dużo(prawie połowa wiaderka) ale jest bardzo lekki.

1397230777_popipo24kg.thumb.jpg.d3d737fda2f38346aebf7489aee7d565.jpg

A tak się prezentują wykresy:

Zdjęcie ze środy z godziny 22

788946987_roda10-22.thumb.jpg.97b5b6ab7bd528a3849dc2b6d811ae22.jpg

Czwartek godz 11

1120669364_czwartek23-11.thumb.jpg.8045a397d1096523e6b6724fb46ec307.jpg

226408116_widokoglny.thumb.jpg.82dae502991022e8f943f5f289a40138.jpg

Czwartek 15.30

755350670_widokoglnyczwartek.thumb.jpg.fb8f9393721be7703f6571300f605657.jpg

 

193908192_czwartek3-15.thumb.jpg.d1ee963c0aafa43b89cd7bf8c79c041f.jpg

Czwartek 231365846685_czwartek11-23.thumb.jpg.a280af1d8c9773a5afc479eaf92ee596.jpg

I jestem trochę przerażony bo lepsze wyniki miałem na mieszance miału z groszkiem czeskim z brico przy temperaturach rzędu -4st. i nie wiem czy reklamować opał czy jednak jeszcze długa droga przede mną zanim ogarnę sterownik. Po zmniejszeniu kaloryczności palnik zaczyna wyrzucać niespalony węgiel w małej ilości ale jednak.

Pzd

Edytowane przez stepien2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stepien2 dobrze sprawdź przesyp bo u mnie teoretycznie miało być około 12,6kg/h a po ważeniu wyszło około 10kg/h.

Wszystko zależy od ptzekładni, a tam były różne montowane.

W SV mieżenie przez podajnik nie jest możliwe przynajmniej u mnie.

Jakiej mocy masz ten SV200?

Bo jeśli to 20kW to ustawienie na 8 kw mocno wpływa na proporce paliwa do powietrza.

Edytowane przez crook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i kaloryczność to już ustaw na te 29MJ. Bo teraz jak patrze to wychodzi że masz moc w ustawieniach obciętą to i nawęglanie zaniżone przez nie prawidłowe ustawienie kaloryczności i przesypu podajnika.

 

A jak jest nie spalony węgiel to podnieś powietrze.

Edytowane przez crook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem,jak ogrzewalbys powrot za pomoca wylaczania pompy kotlowej.Jest bardziej prawdopodobne,že eksploduje cos w piwnici.Jesli mas pompe smieszajaca jak w prehistorii,wystarczi tylko termostat :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.