Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Fotowoltaiczna


Rekomendowane odpowiedzi

no taka temp -2 w tej chwili pada deszcze od poł godziny i jest 0  generalnie masakra mało że pradu sie nie robi prawie wcale to dwa drzewa mi połamało to jeszcze pompa sie okleiła śniegiem  normalnie rynce opodajom  moze za chwile przyjdzie delikatny plus to sie jakoś to ogarnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie 0 pompa sie ogarneła i daje rady a co do zimy to fakt niech sie kończy bo mi stan na liczniku sie nie zgadza

ale juz rozdzielnia pod foto uszykowana nawet na 15kW foto wiec teraz tylko rozbudowywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Wam powiedzieć że dziś zalogowałem się na aplikację mojlicznik... ciśnienie mi skoczyło, cukier się obniżył. Potwierdza się wszystko co piszą o moim liczniku bilansuje każdą fazę z osobna. Co z tego że strzałka kręci się w lewo jak indeks nalicza pobór energii z sieci. Dzwonie na infolinię a oni nie wiedzą, maila Pan napisz albo zamów monterów którzy sprawdzą jeśli będzie OK tylko 110 PLN Pan zapłaci. Podziękowałem, przepiąłem cały dom na jedną fazę ( tę na której jest inwerter )

Od kiedy podpięli mi licznik, pytanie gdzie jest produkcja - a no nie ma:) A gdzie są te kWh które wysłałem w sieć ano mima.
post-59779-0-45609800-1456933644_thumb.jpg

Amba Fatima było i nima

 

Spisałem wartości z licznika i widzę że przez 3h pobrałem 0,1kWh po 00:00 będzie gotowy wykres i będę mógł coś więcej napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi 3 fazami to totalna lipa, na elektrodzie chyba jest temat o falowniku 3 fazowym. 

 

BTW, wykorzystujecie latem te swoje PC do chłodzenia domu? Jak tak to w jaki sposób, jakieś nadmuchy poprzez rury od rekuperacji czy coś innego? O odniesieniu do instalacji foto ma się rozumieć.

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Wam powiedzieć że dziś zalogowałem się na aplikację mojlicznik... ciśnienie mi skoczyło, cukier się obniżył. Potwierdza się wszystko co piszą o moim liczniku bilansuje każdą fazę z osobna. Co z tego że strzałka kręci się w lewo jak indeks nalicza pobór energii z sieci. Dzwonie na infolinię a oni nie wiedzą, maila Pan napisz albo zamów monterów którzy sprawdzą jeśli będzie OK tylko 110 PLN Pan zapłaci. Podziękowałem, przepiąłem cały dom na jedną fazę ( tę na której jest inwerter )

Od kiedy podpięli mi licznik, pytanie gdzie jest produkcja - a no nie ma:) A gdzie są te kWh które wysłałem w sieć ano mima.

attachicon.gifpobor.JPG

Amba Fatima było i nima

 

Spisałem wartości z licznika i widzę że przez 3h pobrałem 0,1kWh po 00:00 będzie gotowy wykres i będę mógł coś więcej napisać

jak nie masz umowy z energetyką jeszcze to jakim cudem miałby sie pojawić ze sprzedajesz energie ?????

podpisz umowe produkuj prad i tyle

a to ze trzeba podpiąć wszytko pod jedna faze to jest wiadome od początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowe sprzedażową już wysłałem ;) Wg. mojej wiedzy każdy licznik miał bilansować energię elektryczną pomiędzy 3 fazy produkujesz 3kW na 1 fazie i pobierasz 1 kW na każdej z 3 faz licznik nie powinien naliczyć zużycia i bilans powinien być na 0. A teraz produkuje prąd na 1 fazie i zakładamy że na tej fazie przez pół roku 300kWh i energia też mi odda na tej fazie 300kWh (płacąc za przesył) a z kolejnych 2 faz w G11 płacę 0,68gr/kWh? Bo przecież liczydło na liczniku nalicza a skoro nalicza to pobieram prąd i płacę za niego pełną stawkę.

 

Automatyk Ty jak będziesz powiększał instalację to też musisz mieć inwerter 3 fazowy bo na 1 fazie nie upchniesz 15kW chyba że masz takie przyłącze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie muszę moge mieć kilka jednofazowych  a na jednej fazie jakbym się uparł to i 10kw bym przyłączył  na obecnej mocy  a w kazdej chwili mogę zadzwonić i zwiększyć moc do 40kW  obecnie mam 26kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt kilka jednofazowych też może być ale tu znów będziesz wypuszczał prąd z danej fazy górką a nie odbierzesz go na innej, znaczy odbierzesz płacąc za jego dystrybucję ;) Więc gdzie tu logika skoro każda faza bilansuje tylko siebie?

Edytowane przez szari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojtam do odbioru podepne na inną a po przepne na tę samą i tyle ,zabezpieczenie mam 40A jako ogranicznik mocy czyli 55A mogę pchać na jednej fazie cały cas wiec mam możliwości spore poradzenia sobie z licznikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie masz zabezpieczenie przed licznikiem i jakie za, typ i ile A

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejściowe na ścianie domu mam 32A na fazę czyli 7,3kW na fazę. A typ nie wiem nie chce mi się wychodzić z domu no chyba że muszę to teraz zrobić po ciemaku i zimnie ;)

Bezpieczniki są powiedzmy 3m ode mnie ale na dworze.

Edytowane przez szari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podepnę bezpiecznik 55A mam jeszcze większy ogrom możliwości ( 55A*230V =12,6kW na fazie ) .A Ty mi mówisz że nie mam podpisanej umowy sprzedażowej, i po przepinasz fazy po oględzinach. Z Policją też pertraktujesz jak wydmuchasz 0,25 promila? Albo żyjemy przepisowo albo kombinujemy jak Jaruzelski i Kiszczak z teczkami.

Edytowane przez szari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma kiszczak czy inni do mojej instalacji ? a po drugie tylko D ..... może myśleć że kiszczak miał jakieś teczki w domu  buhahahahaha

 odpowiedz mi konkretnie co do mojej isntalacji

to jest moja moc moja instalacja do zakresu mocy mogę robić co mi się podoba gorzej jak będę kradł moc czyli licznik wykaże więcej niz mam umowę i tyle w temacie

a jak odstaniesz warunki na 55A i znajdziesz takie zabezpieczenie to działąj

ustawa nie zakazuje mozliowsci posiadania jednej fazy i zabezpieczenia 63A natomiast nie praktykuje sie ze wzgledu na niesymetrie obciązenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no automatyk, do mocy którą masz możesz robić wszystko, problem zaczyna się w lato jak pompa ciepła nie działa a Ty pchasz 15kW w jedną fazę a licznik generuje cuda. A Ty wydałeś dziesiątki tysięcy złoty na 5 inwerterów jednofazowych, zamiast jednego 20kW pchających prąd w 3 fazy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie wydałem bo jakie będą następne inwertery to będę dopiero myślał ,co do mocy raczej nie podłączył bym takiej mocy pod jedną faze a jedynie do wysokości znamionowej mocy pompy  plus 2kW

po piersze nie ma uzasadnienia dla instalacji takiej mocy u mnie choć mam mozliwości i rozdzielnie mam przygotowaną

po drugie max moc jaką bede instalował to 12kW jesli sie zdecyduję

po trzecie powyżej 25st zawsze chodzi klimatyzacja wiec zawsze prad jest pobierany nadmieniam ze ciepło idzie w zasobnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 nie podłączył bym takiej mocy pod jedną faze a jedynie do wysokości znamionowej mocy pompy  plus 2kW

No, no mój licznik też toleruje +/- 2kW na fazie. Naprawdę nie chce słuchać co można z tym kombinować - mój samochód rozpędza się do 150km/h na polskiej autostradzie, ale po przekroczeniu granicy Niemieckiej jadąc do Włoch ( pomimo że jadę do teściowej ) licznik zamykam  na 240km/h Bo to jest LEGALNE i dozwolone, ale tylko ze strachu nie daję radę jechać szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze tak powiem czytam i nie rozumiem twojego tonu rozmowy

bo sam zaczałes watek przepinania na jedna faze a teraz sie obraziłeś chyba na siebie

 

a co do falowników nikt nie będzie mi mówił w zakresie mocy zainstalowanej jak mam to podpiąć tak samo jak nikt mi nie mówi do której fazy mam podpiąć lodówkę ,pralkę czy pompę nawet jesli podepnę wszytko pod jedną ,bo dyscyplinę wprowadza takie ustrojstwo na ścianie co się nazywa ogranicznik mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to ze trzeba podpiąć wszytko pod jedna faze to jest wiadome od początku

Pytałem jak to jest? A nie pisałem o przepięciu

 

Nie jesteśmy na forum aby się obrażać, ale aby propagować zieloną energię a na chwilę obecną to mierzymy się czyje jest lepsze.

Moje 3,3 przewyższa Twoje 2,9 ale jak rozbudujesz do 15kW będę w ciemnej dupie. Idźmy w tym kierunku przetarliśmy szlaki, w pewnym sęsie jesteśmy mentorami i se skaczemy do gardeł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.