Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Fotowoltaiczna


Rekomendowane odpowiedzi

no a u mnie wymiana pompy lub dołożenie takiej 15kW właśnie sie dotacje uruchamiają  a jest  jeszcze kocioł do usunięcia hehe a był plan dołozyć 6kW foto na ten rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz węgiel na zimę to koszt około 1600 pln (2 tony ) a foto w tej cenie nie zainstalujesz chyba że 0,5kW ;) Podobnie z PC ja kiedyś też przesiądę się na PC ale nie nastąpi to jakoś szybko bo kocioł na ekogroszek stoi dopiero 1 rok więc prawie nówka sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja grzeje ponad 430m2 wiec u mnie za 1500zł wungla to chyba na miesiąc grudzień  jak sobie przypomnę te tony węgla w piwnicy az mnie dreszcze przechodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu za 1500 zł z węgla po 900 zł groszek 8 kWh/kg (29000 kJ/kg) przy sprawności spalania 0,65 otrzymasz 8000 kWh energii cieplnej .

Za tą energię elektryczną 8000 kWh  w 1 taryfie po 0,63 zł wybulisz  5100 zł  w drugiej taryfie po 0,40 zł wybulisz 3200 zł przy pompie ciepła 3/8 cenie średniej miedzy dwoma taryfami 0,51 zł  wybulisz 1451 zł ,ceny prądu podałem według moich średnich z rachunków a cenę węgla z netu. W twojej lokalizacji mogą być inne więc je podaj to wszystko przeliczymy i napiszemy tłustym drukiem aby nie było takich przepychanek w kilku wątkach.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek przygotowali dla mnie certyfikat przyłączenia do sieci elektroenergetycznej, dziś przyszedł i tym samym dziś przesłałem dokumenty do odbiorcy. Jednak czas w jakim odpowiadają na maile nie jest zastraszający. Myślę że sama umowa w pdf. do podpisu może przyjść najwcześniej za około 1,5 tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem Ci o ile spadną rachunki za prąd przy bilansowaniu zapłacisz tylko za przesył prądu do Ciebie czyli około 16gr/kwh a pobierzesz ich z sieci około 1500 daje to około 250 PLN. Ale to takie liczone trochę na wyrost. Panele 2 letnie za 480 PLN odpuść sobie, za 0,54e można kupić nowe a Ty za używane chcesz płacić prawie cenę nowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą to pewnie była cena netto, jak doliczyć VAT 23% to już nie jest taka atrakcyjna.

Jakby ktoś chciał większą ilość to można paletę na Alibaba.com zamówić http://www.alibaba.com/trade/search?fsb=y&IndexArea=product_en&CatId=&SearchText=photovoltaic+panels

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja gmina ma zamiar przystąpić do projektu unijnego i zakładać instalacje foto 3kW. Koszt takiej instalacji "na gotowo" to 24kzł z czego mieszkaniec będzie musiał pokryć 7-8k.

Będą oczywiście założone liczniki dwukierunkowe, ale sprzedaż prądu ma się tak rozliczać aby mieszkaniec nie miał zysków ze sprzedaży bo warunki dopłat w tym programie UE zabraniaja czerpania zysków/komercyjnej sprzedaży prądu. Można najwyzej wyjść na "0". Dlatego w projekcie będą brały udział osoby których roczne zużycie oscyluje w okolicach przewidywanej produkcji prądu przez panele PV. Jeśli jest mniej to będą montowane np 2KW (oczywiście taniej).

 

Zasadnicze pytanie - czy to się w ogóle opłaca? Moje miesięczne rachunki za prąd to ok 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sprzedaż prądu ma się tak rozliczać aby mieszkaniec nie miał zysków ze sprzedaży bo warunki dopłat w tym programie UE zabraniaja czerpania zysków/komercyjnej sprzedaży prądu. Można najwyzej wyjść na "0".

 

 

Oczywiście w okresie przez który gmina będzie właścicielem instalacji...na dziś nie ma jasnej wytycznej czy będzie to 5 czy 10 lat wg nowego założenia.

 

Ceny energii  hurtowe  z  pewnością niewiele się będą zmieniać w najbliższym czasie,wszelkie koszta zostaną przerzucone na przesył..tak aby operatorzy  zarabiały na naszej energii...dlatego tez bilansowanie będzie swoja droga a koszty za przesył odbieranej nadprodukcji swoją.

Do puki nie  będzie jasnej ustawy do puty wszelkie inwestycje sa niepewne...tak jak stawki gwarantowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.