Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Fotowoltaiczna


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie dziś 10kWh przyszło, a ogólnie przez niespełna 2 tyg. w siec poszło 44kWh.

Niestety pobranych mam 100kWh a wysłanych 44kWh na tę chwilę jestem w plecy, ale słońca będzie więcej to może wyjdę na 0 w bilansie półrocznym?

Edytowane przez szari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprodukujesz ok.3000-3500 kWh na rok. Pewnie wyjdziesz na 0, może coś sprzedasz za 100% ceny hurtowej. Najgorsze, że to co oddasz weźmie sąsiad, zapłaci po staremu a Ty za całą dystrybucję gdy pobierasz plus licznik i inne opłaty zapłacisz pewnie conajmniej 40% rachunku czyli z 2000 minimum to 800 zł,przy cenie za instalację za 12000 zł, bardzo optymistyczny zwrot w 10 lat nie licząc procentu z lokaty. Zobaczymy co w lipcu wymyślą.

Edytowane przez Mancio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na allegro super najnowsze z drajwerem 6 żarówek ( na złączu G7 czy G9) za 130 PLN + przesyłka. Podziałały 2 tyg i wszystkie się spaliły:) Teraz bawię się ze sprzedającym w reklamację.

Dziś za wiele nie wyprodukuje pół nocy padał śnieg i zalega na panelach, z dachu leci niespełna 100W:/

Edytowane przez szari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwżniejsze przy LEDach żeby nie było efektu stroboskopu, ja kupuję teraz żarówki E27 ,każda waży 300g , daje porządne ciepłe białe światło, kiedyś w salonie były 3x75, potem 3x21 świetlówki a teraz 2x17W LED  i jest ten sam efekt świetlny. PV fajna sprawa ale wciąż cały system wsparcia niedopracowany. Mi proponowali instalację 3kW w cenie 21 tyś, z Prosumentem 17 tyś , jak będzie 1kW za 3000zł to założę albo sam zmontuję  jak uproszczą procedury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedury są proste ale wiadro papierów trzeba im zanosić. Za 3k/kWp to tylko z własną robocizną.

Ledy są różne ja już się przekonałem że na allegro nie ma sensu kupować, ostatnio brałem 4 szt. w lokalnym elektrycznym tylko dlatego że jak się spali wymieniają sztuka za sztukę. A na alledrogo jakieś zabawy w reklamacje, uzupełniaj dokument odsyłaj żarówki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprodukujesz ok.3000-3500 kWh na rok. Pewnie wyjdziesz na 0, może coś sprzedasz za 100% ceny hurtowej. Najgorsze, że to co oddasz weźmie sąsiad, zapłaci po staremu a Ty za całą dystrybucję gdy pobierasz plus licznik i inne opłaty zapłacisz pewnie conajmniej 40% rachunku czyli z 2000 minimum to 800 zł,przy cenie za instalację za 12000 zł, bardzo optymistyczny zwrot w 10 lat nie licząc procentu z lokaty. Zobaczymy co w lipcu wymyślą.

no ale wiadomo co w lipcu wymyśla tylko nie wiadomo za jaką stawkę ,generalnie nic sie nie zmienia bo będzie obowiązywał netmetering a za nadwyżkę w skali roku dostaniesz kasę w stawce nie jak dzis 21gr tylko tyle co zarządza i jakby nie liczyc jesli ktoś ma instalacje np 4-5kW i przeciętny dom gdzie rocznie zużyje te 4-5MWh to za prąd nie zapłaci i nie odstanie nic zapłaci jedynie za przesył w zależności w jakiej taryfie pobierze energię ale będzie sie to tyczyło nowych instalacji

i teraz taka zagwozdka ustawa przewiduje taryfy gwarantowane bedą  do 10kW instalacji przyłączonej a zużywamy nadal te 4-5MWh rocznie to za około 5MWh dostaniemy wg taryfy gwarantowanej minus podatki bo to w końcu dochód i czy to sie opłaca ??? jak dla mnie nie ale każdemu sie opłaci zamontować tyle ile jest wstanie zbilansować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy czekają na ustawę,nawet z RPO wstrzymują się..na dzis przyjmowane są wyłacznie wnioski.

Sam zapisałem się na 3Kw w cenie około 4 tys +darowizna.

Cały szkopuł w tym,że przez okres 5 lub 10 lat kiedy to gmina będzie właścicielem instalacji nie mogę oddawać energii do sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwżniejsze przy LEDach żeby nie było efektu stroboskopu, ja kupuję teraz żarówki E27 ,każda waży 300g , daje porządne ciepłe białe światło, kiedyś w salonie były 3x75, potem 3x21 świetlówki a teraz 2x17W LED  i jest ten sam efekt świetlny. PV fajna sprawa ale wciąż cały system wsparcia niedopracowany. Mi proponowali instalację 3kW w cenie 21 tyś, z Prosumentem 17 tyś , jak będzie 1kW za 3000zł to założę albo sam zmontuję  jak uproszczą procedury.

procedury teraz masz proste juz prościej nie będzie ,robisz zgłaszasz i masz ,po wejściu taryf będzie pytał sie co możesz ,projektował pozwalał na budowę ,budował odbierał i tak dalej jak z kazda budową

a dziś to jest bajka  i w sumie za dobra kasę

Edytowane przez automatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki tylko od ledlumen, sprzedają na allegro. Ojciec ma 2lata i ani jedna nie przestała działać, ja też kupiłem u nich na cały dom, świece póki co dopiero 5ty miesiac. Pewny sprzedawca i 2 lata gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to jak rząd traktuje kopalnie węgla to jest jedyna opcja na prąd. Nam tylko opodatkują słońce, ktoś robi prąd i ciepłą wodę ze słońca i jest to naszym zyskiem więc do opodatkowania. Jak zima będzie cieplejsza to też przywalą podatek bo za mało energii zużyłeś na ogrzanie swojego domu i od tego trzeba podatek zapłacić. A do kompletu wpadną Ci panowie na chałupę czy nie masz jakiś ukrytych akumulatorów i teczek ')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to samo spada jak sie nazbiera ale u nas drogi zasypane osiedlowe juz nie nadarzają odsniezać  i w dodatku -2st wiec zima w pełni

a pod jakim kątem około 40st wiec jak jest suchy śnieg to samo leci co parę min a jak mokry marznący jak dziś to tak co 2 godziny łup  ale przed chwila było łup i 280W hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest powiedziane generalnie w skali roku nalepiej sie panele beda sprawować pod kątem 0-10st i rocznie uzyskasz najwięcej  natomiast musiałbyś codziennie ze szmatka ganiać dlatego przyjmuje sie że kąt 25- 50st jest najlepszy bo prze zerowej usługowości rocznie uzyskasz najwięcej  a różnice ne pomiędzy 20 a 50st st sa na poziomie 15kW na instalacji 1kW na korzyśc 50st przy cerowej obłudzie  a jak zauwayłes zapewne przy środowisku trudnym jakim sa drogi krajowe wszelkie foto sa pod większym katem zeby pył i kurz sam spadał z foto

Edytowane przez automatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hermogenes ubzdurało mi się że dach gospodarczego ma 15o a w rzeczywistości miał 3;) A skoro ubzdurało mi się że ma 15o to konstrukcję zamówiłem o kącie 20o 15+20=35o optymalny kąt. Oczywiście do czasu kiedy wszedłem na dach położyłem telefon z aplikacją kątomierz i z 15o zrobiło się 3o.

 

Automatyk jak u Ciebie -2o u mnie +2 i wszystko płynie. A po całym dniu 2,4kWh wpadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.