Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Fotowoltaiczna


Rekomendowane odpowiedzi

Jedno z drugim jest sprzeczne, a jeżeli mieszkaniec zacznie oszczędzać prąd i na koniec roku wyjdzie, że nie wyszedł na 0 - tym samym sprzeda energię elektryczną to co pójdzie siedzieć, ukamieniują go?

Jak podłączają urządzenia on grid MUSZĄ mieć umowę sprzedażową na energię elektryczną, jeśli nie to tylko off grid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak blokada oddawania... chyba że zainstalują wattrouter który sam w sobie będzie kosztował 1500 PLN i każdemu dadzą farelkę 3kW za kolejne 150 PLN.

Podobno inwertery SMA potrafią jakoś dostosować ilość oddawanej energi ale nie na podstawie wskazań liczników pobranej energii i wytworzonej i weź ogarnij instalację 3 fazową inwerterem 1 fazowym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie grzejnik 2kW na okrągło podłączyć do sieci. Nie wiem, nie wnikam wiem że za te pieniądze brać.

Zobacz u mnie dziś 3,3kW plany były na cały dzień słońca i nadzieja na pierwsze większe wyniki obyło się słońcem rano, chmurami w południe i słońcem na wieczór.

post-59779-0-59998000-1456436691_thumb.jpg

A w sumie w środku zimy 10kWh zaliczyłem, jednak ja legalnie ( cokolwiek to znaczy sprzedaje prąd do sieci ) co to będzie znaczyło u Ciebie - nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety miało być tak pięknie i cały dzień w słońcu - niestety kilka godzin słońca i reszta dnia chmur. Jednak na liczniku ponad 10kWh

automatyk jak dziś u Ciebie?

co u mnie ,nie było mnie 3 dni wracam a tu 15cm snieguu tyle u mnie na licznik na falowniku nawet nie patrze  a i dziś też sypie a w projekcie miało być słonce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@automatyk tak koleżeńsko przypominając wcześniejsze Twoje posty jak widzisz większa moc po stronie DC = większa moc instalacji po AC

I tym samym potwierdzamy że moje 3,3kW robi więcej niż Twoje 2,9kW oczywiście do czasu Twojej rozbudowy.

 

Ale nie w tym rzecz liczy się średnio rocznie, ja muszę poprowadzić kabel i kamerę od monitoringu do licznika. Bo coś ściemnia mi licznik kręci w lewo a indeks 1.8.0 zlicza co prawda nie zbyt wiele ale liczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.