Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Ruszt przyszedł, ale nie miałem czasu jeszcze wymienić. Może w weekend jak się zrobi cieplej, bo to jednak parę godzin bez ogrzewania, żeby wszystko ochłodło.

image.thumb.png.1acb1688f3734cd199e24800a31abd83.png

Wypróżniłem za to dzisiaj do końca zasobnik, powciągałęm odkurzaczem niemal do ostatniego kawałka pyłu:

image.thumb.png.911a1aa8bd1a5550a845738533645836.png

...i wsypałem dwa worki tego Husara. Miałem wrażenie, że wrzucam monety, taki twardy, pozbijany:

image.thumb.png.290496779334cd9ceeaab6cd65d2a40a.png

Test z rozpuszczaniem. Po lewej mój stary sosnowy BestPelet ze Świerklan, po prawej dębowo(85%)-bukowo(10%)-sosnowy(5%) Husar. Po dwóch minutach:

image.thumb.png.a5b0c08489a3fa29a0a3a874ab08450e.png

Husar zaczął się rozpuszczać dopiero tak po 1,5 godzinie:

image.thumb.png.f3274b49c2f6852a46d565c2cdbe3ffd.png

Nie wiem, czy tak się zachowuje pelet z drzewa liściastego, czy też jest czymś nienaturalnie posklejany. Palił się natomiast całkiem fajnie. Płomień lepszy, niż przy tym BestPelet. Zmniejszyłem podawanie z 3,5 na 2,8, a nadmuch z 35 na 20% i płomień fajny długi. Natomiast temperatura palnika nadal blisko tej alarmowej... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden i drugi ładny ale kaloryczność będzie inna i czas spalania na ruszcie . Jak sie w paluchach po rozmoczeniu nie kleją  i nie ma w nich piachu to są ok . Jak porównuje twoje filmy z moim kipi 20 to cały czas mam wrażenie że Twój palnik jest za duży do mocy na których pracuje w Twoim kotle . Tył się pewnie nie różni( naped i wentyl ) ale rozmiar i długość rury pewnie jest inna jak w mniejszym modelu . Może gdyby była rura od mniejszego modelu to by ten płomień był na zewnątrz palnika a nie w środku . Porównał bym wymiary co u brata w kotle siedzi skoro ma taki sam kocioł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje szybkiej pomocy, w module can I/O big terminator powinien być wyjęty jeśli podłączam vide net? Terminator jest zworką opisaną na schematach literą T jak zaznaczyłem poniżej? 

IMG_20210416_212532.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co  sterujesz ale masz to opis i schemat  podłączeń i wyboru terminala . Wychodzi na to że przy 1 -ym terminalu na stałe włączone ON przy kilku musisz wybrać adres ustawiając kombinacje  zworek  ON / OFF  w zależności od ilości i na ostatnim ON

587-pl.pdf (estyma.pl) - str .13 -14 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy w szeregu jest zawsze panel, kolejny moduł główny w moim przypadku can I/O big on nie ma DIP swich tylko zworkę, więc pytam czy zworka jest tam gdzie zaznaczyłem ten symbol T czy ja coś źle widzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie takie pytanie mam jak macie ustawiony parametr odnośnie podajnika palnika w igneo touch? Czy 400% to nie przesada względem podajnika zasobnika? 

IMG_20210419_212517.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich

Mamy już maj i przydało by się już pomyśleć o zakupie pelletu na kolejny sezon. Mam możliwość zakupu w/w pelletu w bardzo dobrej cenie lecz nigdy go nie używałem i trochę się boję zaryzykować kupna kilku ton. 

Jak ktoś znał by produkt to proszę o opinię.

altaj-pelleton-1.jpg

Edytowane przez Daniel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Asia1054 800 złotych za tonę z transportem. Patrząc na dzisiejsze zwariowane ceny pelletu to jest w miarę rozsądna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdyby ktoś używał, słyszał opinie o tym pellecie prosił był o podzielenie się nimi. Jest on dostępny w bardzo niskiej cenie wręcz za niskiej jak na pellet z certyfikatami.

ziro-paleta1b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem z nim styczności. Osobiście biorę  prosto od producenta z tartaku za 750 z własnym transportem. A za ten ile?

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Okman 650 zł za tonę plus 160 zł za transport. Prz zakupie 6 ton z transportem policzyli mi 3900 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kolega kupował ten pellet jeśli to nie tajemnica ?

Na stronie producenta cena w okolicach 1000 zł. Sam już się rozglądam za opałem i w mojej okolicy znalazłem jedynie 750 zł za niecertyfikowany pellet ( całkiem dobry po próbach).

Edytowane przez Neqiu
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Daniel1 napisał:

@Okman 650 zł za tonę plus 160 zł za transport. Prz zakupie 6 ton z transportem policzyli mi 3900 zł.

No to tona z transportem jakby nie liczył wyszła po 650 zł. Ala za który tyle zapłaciłeś, za Pelleton czy Ziro Pellet? Rzeczywiście podejrzanie tanio.Pachnie drzewem?Wrzucałes do szklanki z wodą?

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Okman Ta cena jest za Ziro. Niestety nie mogłem w żaden sposób go sprawdzić gdyż fizycznie go nie widziałem. Pytałem o niego tu i ówdzie ale nikt go nie używał. Patrząc formalnie powinien być dobry - ma wszelkie certyfikaty.

Taką niską ofertę otrzymałem od Pani z działu marketingu i sprzedaży detalicznej. Coraz bardziej kusi mnie i skłania do zaryzykowania i zakupu tego pelletu. Za tą cenę nie dostane nigdzie pelletu z Din Plus i En Plus A1.

Edytowane przez Daniel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dopiero miałeś wycenę za te 6 ton ale jeszcze się nie zdecydowałeś? Ten pellet, tak jak kolega wyżej napisał kosztuje  ponad 1000 zł za tonę, więc cena 650 jest bardzo atrakcyjna. Nie chcę cię martwić ale może doszło do jakiegoś nie porozumienia?

https://ziropellet.com/

 

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Okman Wiem że na stronie producenta kosztuje on znacznie więcej. Wczoraj pisałem raz jeszcze do tej Pani od której mam tą ofertę, potwierdziła, także myślę że nie ma tu żadnego błędu.

Forumowicz @Nowciu w temacie "jak kupujecie dobry pellet" - założony przez - sambor także pisze o tym pellecie i o jego niskiej cenie, takiej jak moja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpowie ktoś ustawienia na lato do grzania c.w.u.? Chodzi mi o to żeby pięć maksymalnie 2 razy odpalał się w ciągu dnia. Woda tak naprawdę jest potrzebna tylko wieczorem. W tamtym roku gdzieś znalazłem na forum parametry i spalanie miałem jak 15 kg na tydzień, teraz nie mogę go ustawić, rozpala się co jakiś czas a i tak pompa się nie włącza bo woda ma wysoką temperaturę. Z góry dzięki za podpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ustaw grzanie zasobnika wedle harmonogramu ,jak potrzebujesz na wieczór ciepłą wodę to od godziny tej i tej temperatura zadana 50 st a w pozostałym czasie np 30 st , tryb lato by kocioł nie odpalał się od termostatu pokojowego jeśli posiadasz . kocioł winien odpalać się po spadku temperatury w zasobniku o zadaną histerezę po dogrzaniu powinien się zgasić , u Ciebie wygląda że odpala się od histerezy kotła by dogrzać kocioł i nie obchodzi go to że woda w zasobniku jest dogrzana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem przed zakupem kotła, biorę pod uwagę  DRACO BIO COMPACT FII GP. Ma na wyposażeniu grupę pompową. Prosiłbym o jakieś info forumowiczów w temacie. Brać śmiało, czy szukać coś innego? Słuchając sprzedawców to można nic nie kupić bo jeden jedno drugi drugie.....Dziękuję z góry za każdą podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.