Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

@emko56 Przeglądał Pan już ofertę Kostrzewa. Mają bardzo dobre kotły. Obecnym ich hitem i najbardziej bezobsługowym kotłem na rynku jest ich Mini Matic. Jeśli szukam Pan trochę tańszego modelu to zainteresował bym się Bio Luxury z palnikiem VG z zmienną geometrią. Mój sąsiad użytkuje go od 3 lat i jest z niego bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Daniel1czy dokonałeś zakupu pelletu Ziro, jeżeli tak napisz jak się spala i czy jesteś zadowolony,ja próbowałem dowiedzieć się jakis informacji na kilku grupach pelletowych ale nikt nim nie palił i był zdziwiony bardzo niską ceną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie z tego co wyczytałem żeby Tekla drako bio grzała mi wodę w buforze to oprócz modułu podstawowego I/O Can 0-7 muszę dokupić jeszcze moduł 5 i dwa czujniki temperatury do bufora?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do serwisu i potwierdzili moje przypuszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam ustawioną temp wody na 50 w bojlerze a dobija mi non stop do ustawionej temp max 65. O co chodzi wie ktoś może? Sterownik touch 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego pompa ładowania bufora (moduł 5) włącza się po osiągnięciu temp min. pomp, kiedy piec się rozgrzewa? mam wyłączone ogrzewanie w opcjach. Chcę grzać tylko wodę w bojlerze a sterownik jednocześnie pompuje ciepło w bufor co latem jest mi zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Grzechotnik napisał:

Wybig pompy lub odzysk temperatury działa emoji16.png

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

No to weź wybiegiem pompy lub tym " odzyskiem" podnieś temp z 50 do 65 😜

Edytowane przez Trener40
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem sobie, że przez wakacje nie będę pisał nic o piecu, chciałem od niego psychicznie odpocząć. Odpalał się raz dziennie na dwie godziny, żeby dogrzać wodę i tyle.
Ale mamy już wrzesień, jest tak zimno na dworze, że w weekend pierwszy raz puściłem ogrzewanie na CO.
Jestem wam winny wyjaśnień tematu z przegrzewaniem palnika. Niestety problem nie został rozwiązany i z niecierpliwością będę obserwował ceny gazu, bo mają u mnie na wsi ciągnąć gazociąg. Piec był fajny, bezawaryjny przez pierwsze lata. Potem zaczęły się problemy. Na przykład zaczęły odpadać zbyt cienkie śruby przytrzymujące ruszt do palnika, mimo że odkręcane to jest do czyszczenia zaledwie raz w roku. Grzałka też już raz wywalała bezpieczniki, a raz normalnie pękła i trzeba było wymienić (to ponoć normalne, ale znam takich, którym się to nie dzieje i takich, którzy muszą wymieniać grzałkę średnio raz w roku). Przewymiarowany piec żre dużo peletu - zawsze około 7,5 tony na rok, bez względu na pogodę (która w jednym roku jest lepsza, a w innym gorsza), bez względu na ilość ogrzewanych pomieszczeń (dodałem grzejniki do kolejnych pomieszczeń i spalanie ani drgnęło) i bez względu na zastosowane "ulepszenia" (RCK, szamoty, zawirowywacze i inne kosztowne cuda). Komin mam czyściutki, jak dupcia niemowlaka, a ciąg raz jest taki, że szarpie kominem, a raz robi się cofka. Największą zmorą jest jednak to przegrzewanie palnika. Nie pomogła wymiana przepalonego rusztu - dałem się namówić na niepotrzebny wydatek. Nie pomogło spalanie najlepszych i najdroższych na rynku peletów. Po długich debatach z serwisem Tekli wyszło na to, że wszystko co mogłem zrobić, to właściwie zrobiłem, a kosztowny przyjazd serwisu nie gwarantuje rozwiązania problemu. Gruntowne czyszczenie szmatą i drutami fatalnie dostępnych poziomych rur w wymienniku (zapomniałem, jak się je fachowo nazywa; w każdym razie wyglądałem po tym, jak kominiarz, a nie jak użytkownik kotła na biopaliwo) pomogły na tyle, że temperatura palnika spadła powiedzmy o 10 stopni. Nadal jednak przekraczała 60 stopni, co serwisant Tekli określił, jako "w normie". Komentarze pozostawiam wam. Ze strachem oczekuję zimy i kolejnych przegrzań i kolejnych wymian stopionej rury spiro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ozi80Także przyłączam się do Twoich obaw o kolejny nadchodzący sezon grzewczy. Mój Tytan do cudów techniki także nie należy i jest z nim sporo kłopotów, między innymi:

- straszne kłopoty z czyszczeniem

- ciągłe odstawianie się kotła po przekroczeniu 5 stopni od temperatury zadanej (beznadziejny algorytm Fuzzy Logic II)

- kilka krotnie już zablokował mi się czyszczak ( pierścień w palniku). Stanął w pozycji wysuniętej. Jak na złość byłem wtedy w delegacji po powrocie do domu i zajrzeniu do kotła - masakra. Palnik po brzegi pełen niedopalonego pelletu. Dodam że używam tylko certyfikowanego opału (Olimp - Certyfikat DIN Plus, EN Plus A1, FSC).

Więcej rzeczy wyjdzie pewnie po kolejnym sezonie grzewczym.

Edytowane przez Daniel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuzzy Logic w zimie nie używam, bo nie działa jak powinno (nie zmniejsza dostatecznie mocy jak temperatura kotła rośnie, w efekcie czego co chwilę wygasza i na nowo rozpala).

Pierścienia czyszczącego nawet nie kupowałem widząc, jak u innych często się psuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ozi80Teoretycznie po to jest ta modulacja aby tak zmniejszyła moc kotła aby nie doszło do przekroczenia temperatury. Jak działo to Fuzzy Logic w sterowniku Slim to każdy użytkownik wie. W tochu zostało to poprawione. Sterownik szybciej obniża moc i dodano suwak z możliwością ustawienia temperatury przekroczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czegoś takiego jak odzysk ciepła 
To sprawdź jeśli masz zadane np 45 stopni na cwu i ci kocioł nagrzeje . jeśli na kotle zostaje wyższa temperatura jak delta załączania pompy cwu to pompa cwu dobije temperaturę powyżej tej ustawionej na cwu .np u mnie przy zadanej 58 stopni Celsjusza dobija do 65 stopni.dziala to przy wyłączonym ogrzewaniu domu.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, IzaTom napisał:

Panowie, jaki czujnik temperatury zewnętrznej do sterownika estyma slim, bo na ich stronie nie ma w magazynie a nie chciałbym kupić czegoś co nie zadziała 🙂 Pzdr i zbliżamy sie do nowego sezonu z tytanem 

Ja mam slim i taki czujnik https://www.megaobrabiarki.pl/tekla-czujnik-pogodowy-zewnetrzny-estyma,id47334.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Grzechotnik napisał:

To sprawdź emoji16.png jeśli masz zadane np 45 stopni na cwu i ci kocioł nagrzeje . jeśli na kotle zostaje wyższa temperatura jak delta załączania pompy cwu to pompa cwu dobije temperaturę powyżej tej ustawionej na cwu .np u mnie przy zadanej 58 stopni Celsjusza dobija do 65 stopni.dziala to przy wyłączonym ogrzewaniu domu.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Pod warunkiem, że CO jest wyłączone, przy ekonomicznym też to nie zadziała. Przynajmniej tak jest w Slimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy który kocioł. Ale napewno nie dostaniesz się tam wyjmując ekran. U mnie w Compact18KW odkręca się osłonę z przodu kotła. U mojego taty w Draco Bio 12KW odkręca się blachę z góry kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.