Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.01.2022 o 11:31, Ozi80 napisał:

Musisz spojrzeć jaką sterownik wylicza temperaturę zadaną na CO w momencie osiągnięcia temperatury zadanej w pokoju. Jeśli np. wyliczy 34 stopnie, a ty masz w ustawieniach CO ustawioną temperaturę minimalną pompy na 35 stopni, to już wiesz dlaczego pompa się wyłącza.

Dzięki Ozi80 właśnie miałem źle ustawioną pompę CO w ogrzewaniu na 24C, sterownik wyliczał na 21C i pompa się wyłączała.

Musiałem przez pomyłkę przestawić ten parametr, Touch jest bardzo czuły na dotyk teraz mam na 20C i jest git:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy myśleliście już o wywaleniu tych kotłów z powodu cen pelletu?Latem u siebie kupowałem po 750 za tonę a w tej chwili 1150, czyli 53% więcej.Czy prąd podrożał o 53%?!!!Być może latem będzie tańszy o jakieś 50 zł ale to żadna  pociecha.Czy nie zostawiono nas samym sobie? Na gaz będzie zerowy vat, a na pellet????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz... Ile wzrosły ceny gazu dla firm? 300, 500 i więcej %. Prądu 50 %.

1 godzinę temu, Okman napisał:

Na gaz będzie zerowy vat

Na chwilę. A to i tak nic nie da. Bo podwyżka ceny gazu będzie gigantyczna. Jest rozłożona w czasie. I te 54 chyba procent to jedna ze zdaje się trzech podwyżek jakie nastąpią w najbliższym czasie. Co się będzie działo po uwolnieniu cen za dwa lata to nie wiem. Nie wystarcza mi wyobraźni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelet zdrożał..i pewnie jeszcze pójdzie do góry.. wszystko jest powiązane .węgiel poszedł do góry.. gaz też i też pójdzie... (Sprawa polityczna) drewno poszło do góry... Nie nie przewiduję... Jak padnie to będę myślał co dalej prąd też ma niezłą fazę wzrostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OkmanMyślę już od roku o wymianie. Nie tylko ze względu na cenę pelletu lecz i wygody użytkowania. Pierwszy krok ku wymianie już poczyniłem. Zamontowałem instalację fotowoltaiczną o mocy 9.8 kwp. Teraz tylko zakup pompy ciepła. Instalacja za cały ubiegły rok dała prawie 11000 kwh, więc na potrzeby pompy powinno wystarczyć.

Ceny pelletu oszalały przynajmniej w mojej okolicy. Latem kupowałem Olimp po 1030 zł za tonę z transportem. Teraz w tym samym składzie już trzeba zapłacić 1500 zł na tonę - masakra!!!

Licząc że na okres grzewczy potrzebuję około 5 ton pelletu po 1500 zł to ogrzewanie na przyszły sezon kosztowałoby około 7500 zł. Cena pompy ciepła z montażem to jakieś 20000 zł. Licząc że prądu z PV wystarczy na potrzeby ogrzewania to inwestycja wróci się po około 3 latach.

Do zakupu PV uzyskałem dotację na poziomie 80% kosztów kwalifikowanych więc nie kosztowała majątku.

Edytowane przez Daniel1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście PC super sprawa, nawet bez paneli. Ale nie w każdym domu można ją zamontować. Niestety stare domy, ze starymi instalacjami nie są pod PC.
Piszesz o PC powietrznej. Przy gruntowych całkowite koszty rosną trzykrotnie.
Powietrzne tylko do temp. okolic zera bo poniżej to COP spada do granic 1:1. Więc grzanie prądem.?
Następna sprawa skąd wiesz czy w niedługim czasie w Twoim sąsiedztwie nie zostanie zamontowane tyle instalacji PV, że sieć to wytrzyma i że będzie odbierała produkcje.
Mamy przestarzałą sieć energetyczną.

Wszystko wygląda ładnie w teorii natomiast w rzeczywistości skończyły się czasy taniego ogrzewania.






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@libanMasz rację cena którą podałem tyczy się pompy powietrznej. Z tym COP 1:1 przy 0 stopni to bym się nie zgodził. W mojej okolicy to już raczej więcej PV nie powstanie bo już prawie w każdym domu jest - dotacja gminna 80% kosztów.

Mój brat ma pompę powietrzną. Przy temperaturach - 10 stopni miał COP na poziomie około 2 - nie jest tak źle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sznur wymieniony na nowy, nie było tak źle. Teraz juz nie przedostaje sie dymek i żadnego zapachu nie czuje w kotłowni, wiec warto było. Co do pelletu, ja kupowałem w sierpniu 5 ton za 750 od lokalnego gościa. Pellet drożeje bo i prąd drożeje, a pelleciarki biorą go bardzo dużo. Ja mam nadzieje ze mi tak mocno Pellet nie podskoczy, bo facet ma zainstalowana fotowoltaike wiec i prąd dużo tańszy. Dodam ze Pellet całkiem dobrej jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem pellet latem po 650 zł. za tonę teraz jest po 1100zł. i jeszcze trzeba czekać dwa tygodnie na dostawę.

Coraz bardziej się zastanawiam nad PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latem 1000zł teraz 1600zł tona i nie ma ani palety na składzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupowałem latem po 750,ale z ciekawości zadzwoniłem zapytać jaka jest cena.Uważam że gość u którego kupujesz też podniesie cenę przynajmniej do 1100. Fotowoltaika szybciej mu się zwróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie po prostu zmienimy swoje "przyzwyczajenia" i za temp.komfortową w pomieszczeniach uznamy 20stopni (która to wartość może stać się luksusem) zakładając sweterek i grube skarpety.
Niestety będzie to jedyne wyjście bo każdy nośnik energii zdrożeje.

Pozostaje mieć nadzieję, że zimy w Polsce będą nadal robiły się coraz bardziej ciepłe.







  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam do wykończenia górę pokoi z łazienką 90m2 wata 15cm rozłożona na stropie. Dokupiłem wczoraj 25 rolek 15 centymetrowej i zrobię izolacje dachu 30cm. Jak myślicie czy to dobry pomysł? czy pieniądz w błoto? budowlańcem nie jestem więc się nie znam za bardzo do jakiej grubości jest sens izolować, najwyżej od sprzedam jak podskoczy cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to taka norma.
Najwięcej ucieka górą.
U mnie na ostatnim stropie jest zalene 5cm styro bialego i rozłożylem jeszcze wełne 25cm.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz włączana stała pompę na tak w ogrzewaniu w serwisie. Swoją drogą przy ogrzewaniu podłogowym się do dobrze sprawdza tylko trzeba współczynnik korekcji ustawić np na 7 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.