Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem kotła Draco Bio Compact FII, od kilku dni zauważyłem że dosyć długo mi się ten piec rozgrzewa do zadanie temperatury (65st), lub nie osiąga tej temperatury tylko dochodzi np. do 63 st. i staje n tej temp. W związku z tym idzie mi spro pelletu ponieważ piec jest cały czas w stanie modulacji. Dodam że piec w ciągu doby działa przez około 10 godzin (15 - 24). Dzisiaj rozmawiałem z serwisem i powiedziano mi że to wina tego że właśnie piec działa tylko przez taki krótki czas a powinien bez przerwy przez 24h. Dlatego proszę o opinie czy wy macie rzeczywiście włączone te piece bez przerwy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie serwisowi chodzi o to, że po wychłodzeniu domu, potem długo trwa, aż się wygrzeją na nowo pomieszczenia. A podczas takiego wygrzewania, siłownik na maksa otwiera zawór, przez co kocioł nie jest w stanie się nagrzać. Oczywiście ta teoria jest prawdziwa tylko, jeśli masz czujnik pokojowy (masz?) i wspomniany siłownik.

To czy bardziej jest oszczędny taki tryb pracy, jak ty masz, czy też taki, jak sugeruje ci serwis, to przekonasz się dopiero jak oba przetestujesz. Ja też mam czasowy, ale od 5 do 22. Na noc nie grzeję, bo mi się wtedy lepiej śpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale podłogówka pewnie ma jakieś swoje termostaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalam przy rozdzielaczach temperaturę i taka podaję na obieg

 

Może mam coś nie tak ustawione na piecu: 

Dom 180mkw, podlogowka ok 100mkw i do tego 8 grzejników. Zasobnik na wodę 120l. Dom ocieplony styropianem 20 cm a dach piana ok 23 cm. Ustawienia mam takie: Korekta powietrza 2

Moc min. 35,       moc max 80

Moc dmuchawy 20%-33, 40%-38, 60%-44, 80%-48, 100%-55

Podawanie max 2.3

Prog foto 30

Tlen dla mocy 30%-12.5,   100%-8. 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, to jak kocioł nie potrafi się rozgrzać, to ma za mała moc, czyli za małe podawanie albo za mała moc max (na jedno wychodzi).

Ale jeśli u ciebie pracuje przy temperaturze 63 stopni, to wcale ta temperatura nie jest niska. Zmniejszysz temperaturę na rozdzielaczach podłogówki, to piec się będzie wtedy szybciej nagrzewał. Ale w domu będzie zimniej. Jak zwiększasz temperaturę na rozdzielaczach i przez to kocioł jest za zimny, to musisz zwiększyć jego moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszysz temperaturę, to ci będzie zimno. Zwiększ moc kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slawekqaz napisał:

Witam, jestem posiadaczem kotła Draco Bio Compact FII, od kilku dni zauważyłem że dosyć długo mi się ten piec rozgrzewa do zadanie temperatury (65st), lub nie osiąga tej temperatury tylko dochodzi np. do 63 st. i staje n tej temp. W związku z tym idzie mi spro pelletu

Może tak doprecyzuj, co oznacza " sporo pelletu". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Albo zwiększasz "moc max" (masz 80%, możesz mieć np. 100%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wył kotla na 14 godzin... Tu masz powód takiego spalania. Podłogówka stygnie ( mimo stałej pompy) obieg grzejnikowy zimny jak diabli, a po 14 godzinach wszystko rusza. 

Wszystko wraca prosto do kotla, czy jest jakieś podmieszanie wody zasilającej z wodą z powrotu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, slawekqaz napisał:

W trzy dni poszło mi teraz z 8 worków, bo piec bez przerwy był w trybie modulacji. 

8x15 kg = 120 kg. Na trzy dni, to 40 kg dziennie. Mi teraz też tyle idzie. Ale mam chyba dom, który potrzebuje więcej ciepła, niż twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz temp. w pomieszczeniach?Może lubisz ciepełko dlatego musisz zwiększyć moc lub czas podawania.Kocioł szybciej dojdzie do zadanej,ale wtedy pójdzie Ci więcej opału.Coś za coś.Jak dla mnie na przykład,temp. 22 stopnie  w pomieszczeniach jest już wystarczająca.Są jednak tacy którzy dobrze czują się dopiero w temp. 26 st.

Jeżeli chodzi o to czy kocioł spali więcej przekraczając zadaną i się wygaszając lub działając non stop,nie dopuszczając do przekroczenia zadanej (tak jak u mnie) to uważam, że nie ma żadnej różnicy.Jeżeli "jedziemy" systemem przekrocz zadaną i się wygaś,to oczywiście przez jakiś czas,aż do wystygnięcia o histerezę,kocioł nie będzie spalał opału,ale jak już znowu wystartuje,to żeby do zadanej dojść musi spalić sporo bo przecież wystygł.Jadą systemem gdzie nie przekraczamy zadanej kocioł się nie wychładza o histerezę i nie musi się dogrzewać,ale z kolei działa non stop.

Edytowane przez Okman
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, slawekqaz napisał:

No rzeczywiście po zmniejszeniu temp. na podłogowkę piec się zdecydowanie szybciej nagrzal do zadanej temperatury. W takim razie zobaczę teraz jak to się będzie mialo razem z wydluzeniem czasu pracy na temperaturę w domu. Dziękuję bardzo za pomoc 

Niebawem wrócisz do punktu wyjścia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pellet no name za 680zl tona z przywozem w big bagu. I popiół z niego. Jak oceniacie? c37e9b62116feeed1252b9529d370f37.jpg3ca2af5aef19e2b0aa9a96530457312f.jpg85e859dc3587383cbc268cd458574713.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem już po poprawce hydraulika, dołożył pompę na cwu, a pompę na c.o dał za zaworem 4d. Nie wiem czy to problem z powietrzem, ale grzejniki nadal są zimne... 

15781514665441021422728465456008.jpg

15781515004005150167243254331787.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zapowietrzeniu pisałem na samym początku, ale stwierdziłeś że nie są zapowietrzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po 3 godzinach mielenia, pompa przepchla powietrze i wszystko działa tak jak powinno, dziękuję za pomoc 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.