Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli sam nie potrafisz Sobie dać rady to musisz szukać pomocy u dobrego instalatora ewentualnie w Tekli. 

Ja też ogrzewam dom ok 230 m2 i to stary z ledwo 5cm styropianu na ścianach ale na stropach i dachu nie oszczędzałem mam po 25 cm stropy i 25 cm dach a przestrzeń między dachem a poddaszem wypełniłem wełną prawie całkowicie. Fakt spalam nawet 13 kg na dzień ale kosztem komfortu bo u mnie kocioł pauzuje po 2 h i wtedy mimo że temperatura jest utrzymana ale grzejniki zimne to jest odczucie chłodu. Coś za coś, gdybym grzał na okrągło a już próbowałem, miałbym większy komfort ale i większe zużycie no i kocioł zakopcony.

Ty masz podłogówkę więc co innego będzie się sprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawirowywacze zmniejszają straty kominowe czyli mniej ciepła ucieka kominem a więcej zostaje w kotle czyli zwiększa się sprawność kotła. Dobrze jest zamontować czujnik temperatury spalin na czopuchu żeby można było zobaczyć ile ciepła ucieka w komin. Ocieplenie dachu jest bardzo ważne. Ja mam na skosach 18 cm bardzo dobrej wełny plus dwa razy po 5 zwykłej na mijankę. Strop też 18 plus 5 i na strychu zwykła 15 czego żałuję bo też mogłem lepiej to ocieplić ale w przyszłości planuje zrobić tam sypialnie więc będę docieplal. A pompa od podłogowki na jakim biegu ci chodzi? Moze zmniejsz wtedy będzie trochę chłodniejsza podłog. 27 stopni to jak na basenie masakra pewnie okna otwarte więc stąd takie spalanie. A czujnik pokojowy nie wyłącza ci pompy po przekroczeniu zadanej temperatury? 

Edytowane przez DamianJWR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy sobie mogę ustawić na 3 rodzaje. Na biegi 1 2 3 lub na metry od 0.1 do 6.0 zależnie jak ustawie to więcej watt idzie lub na kaloryfery ale tego nie próbowałem 

15765675421814908079493319003003.jpg

15765675968506406118028341752572.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik mi nie wyłącza pomp bo niewiem jak dokladnke to ustawic i boje sie ze mi jeszcze bardziej skoczy spalanie. Może to brzmi dla Was śmieszne ale nie znam się na tym i uczony z nieba nie spadlem a gdybym wiedział by mnie tu nie było 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie jedynie co to może tylko ci spać bo teraz grzejesz w domu i musisz ostro wietrzyć bo nie wierzę że przy 27 stopniach nie jest ci za gorąco w domu. To jest strata energii która kocioł wytwarza i leci do atmosfery. Ja mam ustawione na 22 stopnie i to tylko dlatego że mojej żonie wietrzenie zimno :-) pompa od podłogi daj na 1 i ustaw żeby była jak najmniejsza temperatura za zaworem 3 drogowym idącym na podłogę. Jeśli to dalej nic nie pomoże w obniżeniu temperatury w domu musisz zmienić w sterowniku tak alby pompa nie chodziła cały czas tylko wyłączyła się po osiągnięciu np 22 stopni w domu i włączyła przy 21.8 wtedy na pewno nie będziesz spalal tyle kilo. Masz też grzejniki? Głowice na ile masz ustawione? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregory2203, to jakaś ciekawa historia. Masz w domu 27 stopni, nic z tym nie robisz i narzekasz na zbyt duże spalanie? No chyba, że coś próbowałeś i się nie da, to sory. Jako, że nie chce mi się przeszukiwać starych wpisów, to napisz nam tu proszę jeszcze raz jaką masz instalację (podłogów plus grzejniki na jednym obwodzie?) i dlaczego nie zmniejszysz temperatury zadanej na CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 4 grzejniki w piwnicy. Parter i piętro podlogowka. Na podlogowke mam 2 zawory 3d 1.na parter drugi piętro  a na kaloryfery 1 4d.na kaloryfery mam puszczone 40C a na podlogowke 30C bo nie idzie mniej zawory 3d mniej nie puszczają. Mam 2 obwody grzewcze co wychodzą z pieca 1 kaloryfer 2. Podloga 

Edytowane przez Gregory2203
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co znają się na instalacji. Czy to normalne że 3d nie puszcza mniej niż 30 stopni? Nie jest to błąd instalatora, że coś takiego zamontował do podłogówki? Przecież, jeśli dobrze pamiętam, to ludzie na tym forum pisali, że mają zadaną na podłogę nawet np. 26 stopni...

Owszem może zamontować czujnik CO i włączać ogrzewanie podłogi dopiero, gdy w domu zrobi się zimno, ale dla długo wygrzewającej się i długo wychładzającej się podłogówki ekonomiczniej jest mieć stale włączoną pompę. No ale nie z temperaturą 30 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede schodzil systematycznie z temp na dół z czujnikiem żeby wyłączal pompy zobacze jakie beda efekty. Teraz dałem 26C i histeryze 0.2C zobaczę co będzie. A zawor 3d zaczyna się od 30C mniej nie mogę dac bo niewiem co będzie tzn poniżej tej skali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że masz czujnik pokojowy i na nim masz ustawioną zadaną 27 stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam tam ustawione 30 ale więcej się nie nagrzewa bo zawory trzymają a zrobiłem to dlatego żeby pompy się nie wyłączaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na czym masz ustawione 30? Na CO, czy na temperaturze pokojowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozi,  on na podłogę ma zawory coś jakby termostatyczne na których ustawiasz temp wody na podłogę  od 30-50 i to mu strasznie grzeje.  Ja mam zwykły 3D z siłownikiem i mogę temp wody dowolnie ustawiać w menu CO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jakby miał czujnik pokojowy, to sterownik dostałby sygnał, że temperatura w domu osiągnięta i w ogóle by wtedy nie grzał.

Inna rzecz, to po co ma takie zawory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam zwykły zawór mieszający ale mogę zjechać do 26. Jeśli ustawi pompę na najniższym biegu to temperatura też powinna spać. No ale zawór moim zdaniem do wymiany. 

Jeśli nie chcesz żeby pompy się wyłączyły ustaw w sterowniku stała pompa i ona się nie wyłączy mimo osiągnięcia temperatury w domu. Ale dalej piec będzie palił dużo bo będziesz przegrzewał dom. A na tych kaloryferach masz głowice? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Gregory nie chce słuchać co się do niego mówi, nie chce sobie dać pomóc. A wystarczyło by wywalić zawory 3d termostatyczne założyć 3d z siłownikiem np Herz-a ( ja mam taki). Potem jak człowiek zejść z temperaturą w domu do np 22C i cieszyć się spalaniem o 10 kg mniej na dobę, ale nie lepiej żalić się na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za komplet chyba nawet z przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak z zawirowaczami będzie Ci się sprawował, u nie tez komin średnica 20 cm i nawet nie wiedziałem że to draco bio compact są te zawirowywacze :)

A jak u mnie jest 24 w chałupie to już ja nie daję rady bo za gorącą, ewidentnie u kolegi te zawory 3D które nie pozwalają zmniejszyć temp zasilania są problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Ilością spalonego pelletu u siebie już się dawno pogodziłem ale nad tymi zawirowaczami to się głęboko zastanawiam,  myślę że jeszcze w tym tygodniu zamówię. Cudów nie oczekuję ponieważ z RCK ustawionym na 10Pa rura za kotłem jest na tyle "chłodna"  że rękę śmiało można a na niej położyć na jakieś 3 sekundy. Jest gorąca,  ale nie parzy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rura też nie była gorąca i można było dotknąć ale 110 stopni pokazywał czujnik zamontowany w czopuch i to tylko na 7 kw a co dopiero byłoby na 12 już nie mówię o 18 :-) myślę że sprawność się poprawi może nie będzie kolosalnej różnicy ale coś będzie na plus :-) bo jeśli miałem 110 stopni a jest 70 to gdzieś te 40 musi się podziać chyba że zawirowywacze połykają :-D

A pytanko na jakiej temperaturze trzymacie swoje kotły ? Ja mam 75 dochodzi do 80 wygasi się i dobija do 83.  Tekla w swojej instrukcji podaje aby trzymać temperaturę między 65-80. Wczoraj czytałem też artykuł innego producenta kotłów na pellet ze wartość sprawności kotłów pelletowych podawana jest dla wysokiej temperatury kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wygasza przy 76C dobija do 78C. Teraz przy tych temp. na zewnątrz wytrzymuje od 1 do 2 godzin w postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem odpisać bo w pracy byłem i teraz wracam. To radzicie zawor wymienić czy w vide romie dac n.p22C i żeby pompy się wyłączyły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matrix3078 ja się nie żale tylko uczę a skąd mam wiedzieć jakie zawory itd nie jestem taki mądry jak ty. Ciekawe czy ty wszystko odrazu wiedziałeś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.