Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Gang napisał:

ta okrągła ;) Ale dociśnij/sprawdź obie

Ale ty mówisz o płytce elektronicznej? Czy o czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kabel od sterownika do palnika i na końcu wtyczka ale jedna: <ZDJĘCIE>

Nigdy jej chyba nie odłączałem. Teraz go przycisnąłem ręką to faktycznie weszła trochę głębiej.

 

Przy okazji wyczyściłem wyczystkę <FILMIKI> i zamówiłem kominiarza do czyszczenia komina.

 

Screenshot_20191210-181446_Video Player.jpg

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było tak że tylko Ozi narzeka na problemy z Teklą, to u mnie jest jakiś problem z dmuchawą dzisiaj rana 5 min po rozpaleniu pojawił się alarm BRAK OGNIA/OPAŁU. Ok poszedłem do kotłowni zatwierdzić błąd, procedura startowa zaczęła się od początku. Pellet w palniku rozpalił się normalnie niby wszystko wydawało się ok może minęło z 10 min, już miałem wychodzić z kotłowni a tu nagle dmuchawa zwolniła do zera i po chwili znów ALARM BRAK OGNIA/OPAŁU. Znowu potwierdzenie alarmu i wszystko ruszyło, potem pojechałem do roboty. Gdzieś o 14:30 przyszedł mail z alarmem i znów to samo, dobrze że syn był w domu to skasował alarm.

Nie mam pojęcia co jest nie tak ale podejrzewam że jest jakiś problem ze sterownikiem Touch, dodatkowo ciągle spóźnia się w nim godzina przykładowo ustawię 13:00 według zegarka a po miesiącu zegar spóźnia się o ok 10 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matrix. Dzisiaj jak gadałem z panem z Tekli, to wspominał coś że w tych dmuchawach psują się czasem jakieś kondesatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba każdej dmuchawie grozi,  u mojego taty w miałowym kotle też kiedyś taka cewka czy kondensator padł. Dmuchawa chodziła tylko z jedną prędkością tak jakby na 1/3 mocy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro dzwonię do Tekli w sprawie wentylatora i sterownika, OZI przypomniało mi się że 29 listopada miałem 0 2-giej w nocy alarm "przegrzanie palnika podajnika " , spojrzałem teraz w historię alarmów i takie coś widnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, ja uważam że problem u mnie leży po stronie sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest jakiś błąd w programie też zauważyłem jakieś dziwne zachowanie dmuchawy, ustawiłem sobie histerezę na temp pokojowej 0,1 żeby się nie wychładzało za bardzo to wygaszeniu kotła zanim jeszcze rozpoczęło się rozpalanie zaczęła szaleć dmuchawa tzn włączała się wyłączała tak na zmianę raz szybciej potem wolniej dziwne zachowanie, zwiększyłem histerezę i problem ustał. Wcześniej kiedy próbowałem pauzy też miałem alarmy brak opału/ognia ale myślałem że pewnie za małe podawanie ustawiłem a że nie chciało mi się kombinować, przestałem korzystać z pauzy i problem z alarmami się skończył. Teraz mam najnowszy soft i nie mogę zejść z dmuchawą poniżej 10 a w poprzedniej wersji mogłem, teraz muszę to oszukać przez korektę powietrza. :)

 

EDIT: Zegar też mi się spóźnia czy spieszy nie pamiętam ale to małe piwo ;)

Edytowane przez czarny38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny no właśnie czasami ta dmuchawa dziwnie chodzi raz zwalnia prawie do zera a za chwile zwiększa swoje obroty.

Ja nie mam najnowszego softu, może trzeba będzie wgrać, co do zegara to pomyśl jak się spóźnia 10 min w ciągu miesiąca to w ciągu roku to już 120 min a to chyba ma znaczenie. Mnie to osobiście wkurza co przestawianie zegara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tego podchodzę z dystansem, programy piszą ludzie a ludzie się mylą, nie mylą się tylko Ci co nic nie robią. Pracuję w firmie o podobnej branży i wiem jak to wygląda od środka, ciągły nacisk na nowe rozwiązania, czasy kiedy coś testowano latami przed wdrożeniem odeszły w niepamięć. To samo dotyczy instrukcji obsługi zmiany w oprogramowaniu są tak szybkie i częste że nikt nie nadąża w ich aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ozi80 napisał:

Dodzwoniłem się do Tekli. Wprawdzie nie do serwisu (nie odbierali), ale na zamówienia, gdzie jest bardzo pomocny i miły pan Malinowski (pozdrawiam, pewnie to czyta). Po odrzuceniu wszystkich ewentualnych przyczyn problemu (kocioł, czopuch i palnik wyczyszczone) zasugerował czyszczenie komina, wyczystki kominowej i dmuchawy. No, tego nie robiłem, zobaczymy.

Jakoś boję się tą dmchawę rozkręcać. W Tekli gadał mi że ona jest sklejona silikonem, więc trzeba będzie ją potem silikonem kleić z powrotem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej mam dużo, bo aż 61 stopni tą temperaturę palnika. A co sądzicie o pomyśle zasłonięcia kratki wentylacyjnej, żeby wymusić ciąg przez komin? Zetkę mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to grawitacja to myślę że to zly pomysł. Pozdrawiam Krzysiek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz mam 39 stopni na palniku. A pracuje na 100% mocy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa pewnie daje bardziej i wpycha ciepło do pieca.

Ja mam dwie wtyczki, w sensie pod spodem jest jeszcze jedna chyba od czyszczenia palnika?

Ozi a może temperatura jest ok, tylko rezystor ześwirował, albo izolacja się gdzieś przypaliła i puszcza lewe sygnały?

zamów sobie coś takiego i bedziesz mogł sprawdzać różne pkt ;) dokładność może nie powala ale kogo obchodzi 1-2 stopnie rożnicy na rurze.
 

Cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura palnika nie jest ok bo stopiła mu się rura doprowadzająca pellet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odkręcałem obudowę palnika, to sparzyłem się śrubą. Tak, że na serio był ciepły.

A termometr mam taki do mierzenia gorączki na odległość. Można go przełączyć na rysunek domku i wtedy mierzyć temperaturę przedmiotów. Spróbuję kiedyś z palnikiem.

Ja mam podejrzenia, że problem wynikał z zatkanych tych dziurek:

image.png.ada7a3fffe6d1bb2fddb1b31885a84b4.png

Choć wczoraj jak zmniejszyłem nadmuch i dodałem jedną płytę szamotową, to w pewnym momencie było 61 stopni. I tak za dużo. Swoją drogą przydałaby się temperatura palnika na wykresie w Vide Net. Ehhhh... dużo rzeczy by się tam przydało, a nie ma...

Zaobserwujcie jaką wy macie temperaturę palnika na różnych etapach jego pracy i podzielcie się obserwacjami.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili temperatura na kotle 59 stopni,temperatura palnika 31,8 i wokół tej temp. oscyluje cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.