Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

samą temperaturę w tym miejscu i jeszcze w kilku innych można podejrzeć taniej online za pomocą SUPLI
Sonoff z Ali za 20zł i do tego ds18b20 za 4zł z ali (termometrów tyle ile potrzeba, na jeden moduł max 8) (za niewiele więcej można kupić na allegro z wgraną już suplą, chociaż wgranie to nic trudnego, poradziłem sobie mimo, że jestem beztalencie informatyczne. Reklam  brak, abonamentów itd brak. otwarte oprogramowanie itd.
Na prawdę fajna sprawa ;)

Na razie prostej logiki nie ma, ale są "sceny fracza", które pozwolą sterować przekaźnikiem wbudowanym w sonoffa w zależności od spełniania jekiegoś warunki temperaturowego, lub włączać pompę na stałe za pomocą appki lub www. Albo ustawić harmonogram.

Ja mam rak rozwiązane np pompę CWU i monitoruję sobie zasilanie podłogówki
(czekam na zabawki z Ali ;) i sobie opomiaruję każdą rurkę w kotłowni ;)   )

 
harmonogramy.thumb.png.49427efdb25b658309cb38f873648f14.png
sonoff.thumb.jpg.b461d0724d9aa797620931dbfe0edcef.jpg
226526879_pompaCWU.thumb.jpg.a80c6a87f0227e27c6c5db3e958bbb29.jpg
supla2.thumb.png.28ff45abd19793ab51eab4c5a7af575b.png
supla1.thumb.png.85bb750702a95aa1fd165f4a5f4e2a59.png
Pod co dokładnie podpinasz te 8 termometrów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozi jest free i będzie zgodnie z licencją, chłopaki zarabiają finansuja projekt ze współpracy z zamelem np. Ty kupujesz u zamela sprzęt i oni im coś odpalaja. Bo można kupić sonoffa za 20zł ale i row od zamela za 100. Albo obczaj mew-01.
 

Pumping będę myślał jak przyjdą dsy, albo sonoff basic, albo incan, albo yunshan, bez większego znaczenia.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Daj znać jak już to ogarniasz. Ja kiedyś się właśnie nad zamelem zastanawiałem ale to drożej wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam z niecierpliwością na to jak u ciebie to będzie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jak zrobię to się pochwalę efektami :)
Ma yt możecie sobie wpisać do czego ludzie to wykorzystują. Tacy jak czarny robią z tego stacje pogody albo inne cuda. Liczniki prądu wody gazu itd.Powiadomienia ze ktoś coś wrzucił w skrzynkę i wiele wiele innych.

 

Ja pod to mam te z podłączona bramę garażową a w przyszłości furtke i bramę wyjazdową, mogę z każdego miejsca na świecie (o ile mam neta) otworzyć/zamknąć i podejrzeć stan.

Fajne jest w supli to, że można to ogarnąć modułem od zamela albo nice (bo to też na supli lata)  za 100zł, można kupić coś na ali za 20-50zł. A jak ktoś magik to kupi klocki i sam poskłada bo to ludzie na forum dzielą się projektami jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi by tam na pierwszy ogień przydały się wykresy temperatury palnika, powrotu, spalin i CO.

Przyznam, że nie mam za bardzo póki co czasu o tym czytać, to może mnie uświadomicie, jak to jest popodłączane? Te wszystkie czujniki kablami idą do jakiegoś modułu, a ten moduł jest połączony do internetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego problemu z temperaturą palnika, to powoli wracam do bieżących ustawień, bo więcej niż 61 stopni od tego czasu nie widziałem. Włożyłem już z powrotem do kotła wszystkie płyty szamotowe. Zostały jeszcze zawirowywacze, ale je włożę na spokojnie, jak będę w domu i będę miał czas obserwować efekty. Kominiarz był i wyczyścił komin, który od ponad trzech lat nie był czyszczony (od kiedy mam peleciaka) i stwierdził, że komin... był czysty.

Tak wyglądała wyczystka komina po jej wyczyszczeniu:

A tak wyglądała wyczystka komina po tym, jak kominiarz wyczyścił komin (za wiele syfu faktycznie nie spadło):

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ozi80 W dużym skrócie: Sonoff?  to taki prymitywny videnet ;) zdalny przekaźnik, przez internet możesz włączyć coś... co ma zasilanie 230v np. światło, pompę itp.

Dopiero jak wgrasz do niego Suplę (oprogramowanie alternatywne) zyskuje nowe możliwości np podłączenie czujnika temperatury DS18B20

Są różne Sonoffy o różnych możliwościach np 4-ro kanałowe.

Szukałem podobnych rozwiązań 5 lat temu, nie było, mi zależało na powiadamianiu SMS bo z internetem wtedy bywało różnie, szczególnie jak byłem za granicą.

son.jpg

son d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co ja bym musiał kupić, żeby mieć to, co chcę, czyli wykresy temperatury palnika, powrotu, spalin i CO?  Cztery czujniki temperatury oraz...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabianie sonoff, szczególnie tego nowego to się można zdziwić, bo tam 230 idzie po płytce i kablami ;)
Lepiej dodać przekaźnik za 2zł. Albo moduł jakiś inny.

Ozi do pomiaru potrzebujesz:
1. Jednego modułu (może być sonoff, yunshan lub cokolwiek innego)
2. Tyle czujników temperatury ile chcesz pomiarów (max 8 na urządzenie) DS18B20

ps. U mnie temperatura palnika jak na piecu 70 stopni i chodzi na full 40 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I te czujniki takie zwykłe z kablem dwużyłowym wpinamy do tego modułu, gdzie mamy 8 wejść?
A sam moduł połączony jest z internetem za pomocą skrętki?
No i mamy darmowy soft Supla, który wgrywamy na to?

https://allegro.pl/kategoria/inteligentny-dom-elementy-wykonawcze-251244?string=sonoff supla&bmatch=engag-nosh-dict43-hou-1-4-1210&order=p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapędzajcie się aż tak,  to tylko kocioł a nie prom kosmiczny. Po co pompować sobie głowę taką ilością danych w sumie do  niczego nie potrzebnych.  Włączyć i niech chodzi,  nie zaglądać i spać spokojnie. 

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

4 minuty temu, czarny38 napisał:

Wi-Fi

 

Czyli musiałbym postawić jakiś router w kotłowni, bo wifi mi tam nie dochodzi.

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrekzo napisał:

Nie zapędzajcie się aż tak,  to tylko kocioł a nie prom kosmiczny. Po co pompować sobie głowę taką ilością danych w sumie do  niczego nie potrzebnych.  Włączyć i niech chodzi,  nie zaglądać i spać spokojnie. 

I potem, tak jak ostatnio, latam do kotłowni co godzinę sprawdzać temperaturę palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Gang napisał:

Przerabianie sonoff, szczególnie tego nowego to się można zdziwić, bo tam 230 idzie po płytce i kablami ;)

To jeszcze lepiej nie trzeba ciąć ścieżek, ale fakt żeby nie kombinować wystarczy przekaźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, czarny38 napisał:

To jeszcze lepiej nie trzeba ciąć ścieżek, ale fakt żeby nie kombinować wystarczy przekaźnik.

Trzeba trzeba, bo idzie "górą i dołem" ;)

Ozi, no wifi potrzebne, bez tego nie da rady.

Routera nie musisz, PLC  (power line) łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kotłowni mi schodzi jeden kabel z internetu i on jest włożony do Vide Neta. Jako, że Vide Net nie działa po wifi, to musiałbym mieć tam urządzenie, które zarówno będzie miało port pod skrętkę, jak i będzie rozsiewało wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mrekzo napisał:

A konkretnie co było przyczyną wiadomo,  czy samo się zaczęło i samo skończyło? 

Pytasz o to przegrzewanie palnika?

Właściwie nie wiem, co było przyczyną. Poczyściłem co się dało, usunąłem zawirowywacze, docisnąłem wtyczkę w palniku i teraz alarmów nie ma, choć temperatura chyba dalej za wysoka (czasem przekracza 60 stopni). Tylko, że przedtem też nie było alarmów, a zawirowywacze były i kocioł nieraz bardziej usyfiony, niż przy tych alarmach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.