Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko pamiętajcie że to zależy gdzie jest czujnik palnika, u mnie fabrycznie leżał sobie w środku palnika i temperatura była ok 32* ale jak  otwarłem palnik i przełożyłem  czujnik do tego gniazda co widać u Ozii na filmach to temperatura jest w okolicy 50*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić,ale czujnik palnika powinien chyba być tam gdzie go oryginalnie zainstalowali,bez możliwości zmiany jego pozycji bo to przecież jest dosyć ważna sprawa.Jest w ogóle możliwość przełożenia go lub całkowitego wyjęcia?W którym miejscu on jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest na niego specjalna przyspawana tulejka, to chyba powinien w niej być...

image.thumb.png.be1be955973cc89895fadd39b891e80c.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem u mnie leżał w środku wiele niżej i pokazywał ok 32 przez 5 lat wczoraj zobaczyłem Twój filmik i przełożyłem do tej tulejki. :)

Teraz pytanie czy podawane przez innych odczyty będą wiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj ogłaszam narodowy dzień przekładania czujnika temperatury palnika do dedykowanej ku temu tulejki ;-) A dopiero potem chwalimy się tutaj odczytami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten czujnik lata w tej tulejce i nie wydaje się do niej przeznaczony, równie dobrze ta tulejka może być dystansem do pokrywy palnika, a czujnik powinien być jednak w środku?

A teraz hipoteza spiskowa, jeżeli u Ciebie jest w złym miejscu i palnik z tego powodu ma alarmy, w następstwie alarmu wyłącza ślimak, zapala się pelet w ślimaku i spaliła się rura????

Edytowane przez czarny38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać na zdjęciu ze jest w prawidłowym miejscu.U mnie jest w tym samym miejscu.U Oziego zaczęło się po tym jak odkurzył kocioł,czy też wyczyścił jakąś część palnika i tu trzeba szukać przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też czujnik jest w tulejce tak miałem od początku temp 29C przy 60% mocy palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, czarny38 napisał:

Max historyczną jaką zanotował videgsm to 56*

A VideNet przy Touchu też ma ten odczyt? Czy tylko VideGSM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak skonfigurowanego videgsm-a touch nie widzi tej temp na videnecie.

Tak wygląda odpowiedź na zapytanie SMS-em "estyma?"  ale kocioł teraz pauzuj. 

A drugie zapytanie "boiler?" 

Screenshot_20191211_101837_com.google.android.apps.messaging.jpg

Screenshot_20191211_102640_com.google.android.apps.messaging.jpg

Edytowane przez czarny38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, czarny38 napisał:

Mam tak skonfigurowanego videgsm-a touch nie widzi tej temp na videnecie.

Tak wygląda odpowiedź na zapytanie SMS-em "estyma?"  ale kocioł teraz pauzuj. 

Screenshot_20191211_101837_com.google.android.apps.messaging.jpg

 

Kurde, nie czaję tego. Mają te dane, umieją je wysłać na zewnątrz, a do Vide Neta ich nie wstawią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ozi80 To jest nieco bardziej skomplikowane niż Ci się wydaje ;) żeby to zrozumieć muszę opisać jak działa vide gsm.

Vide gsm w odróżnieniu od vide neta jest nie tylko modułem do przesyłu danych po magistrali CAN ale jest również autonomicznym sterownikiem. Ma dwa wejścia temperaturowe, jedno wejście stykowe i jedno wyjście stykowe (open collector) Można je dowolnie konfigurować, ustawić alarmy sms wg własnego uznania, zaprogramować własne schematy zadziałanie w konkretnych sytuacjach przekroczenia temperatur. Poszczególnym wejściom można też nadać własne nazwy, i tak naprawdę to co widzisz w odpowiedzi na zapytanie "Estyma?" to informacja z tego autonomicznego sterownika a nie z kotła.

Ja mam to tak skonfigurowane że w przypadku przekroczenia temperatury palnika 60* lub przekroczenia temperatury kotła 75* system wysyła do mnie SMS i samodzielnie odcina podawanie peletu i włącza na sztywno pompę CO to samo dzieje się gdy dostanie sygnał z czujnika zadymienia/pożaru (zwarcie) Wiem że te zabezpieczenia są w sterowniku ale że jestem elektronikiem to nie ufam im za bardzo i tak naprawdę dubluję zabezpieczenia a nawet je wyprzedzam, mam po dwa czujniki na palniku i kotle. Oczywiście alarmy można ustawić sobie na dowolne wartości. 

Pewnie sobie pomyślicie że przesadzam, no cóż już raz prawie zagotowałem kocioł, boję się też ewentualnej cofki, często w domu nie ma nikogo, jestem spokojniejszy mając własne dodatkowe zabezpieczenia.

Vide gsm ma jeszcze jedną wielką zaletę, ma własny akumulator i po zaniku prądu w domu nadal mam podgląd na temperatury, dostaję sms-a że jest zanik prądu i kiedy prąd powróci.

Myślę że te fotki poniżej pozwolą to lepiej zrozumieć.

system.jpg

system debug.jpg

czujnik palnika.jpg

Edytowane przez czarny38
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że to taki osobny moduł. 

Ale mimo wszystko czy nie zgodzisz się z tezą, że po zalogowaniu na igneo.pl mogło by spokojnie być więcej danych do podglądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się rano (a łatwo nie było) dodzwonić do serwisu Tekli. Przedstawiłem moją sytuację z wyłączającą się dmuchawą podczas modulacji, serwisant był bardzo zdziwiony z anomalii mojego kotła ale ok kazał po kolei podawać ustawienia palnika i tak:

kazał zmienić foto z 20 do 30

zwiększyć dawkę startową paliwa

zwiększyć nadmuchy odpowiednio dla rozżarzania i wygaszania polnika

zmniejszyć odstęp czyszczenia palnika z 10 godz do 2 ( po negocjacjach zostało na 4) i pewnie jeszcze coś czego nie pamiętam.

Ok tylko jaki to ma związek z moim problemem wyłączającej się dmuchawy w czasie pracy palnika na to pytanie dostałem odpowiedź żebym spróbował wgrać nowe oprogramowanie do sterownika ( mam 2,92TE) a dostałem na maila 2.118 TE.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Ozi80 napisał:

Nie wiedziałem że to taki osobny moduł. 

Ale mimo wszystko czy nie zgodzisz się z tezą, że po zalogowaniu na igneo.pl mogło by spokojnie być więcej danych do podglądu?

Pewnie żebym chciał mieć więcej danych do wglądu ale że jak już wspomniałem wcześniej jestem elektronikiem, domyślam się że problemem są ograniczenia sprzętowe, mianowicie procesory, nie są z gumy, mają ograniczoną ilość portów do wykorzystania. Ciągle coś tam poprawiają i dopisują ale na cuda bym nie liczył. Prędzej wprowadzą kolejny nowszy sterownik z nowszym procesorem który będzie miał więcej możliwości. Ograniczenia mogą dotyczyć zarówno sterownika jak i samego videneta, a wiadomo nowe sprzęty to kolejne wydatki ;) 

Takie czasy, najlepszym przykładem są smartfony, co rok nowsze procesory i możliwości, starych nie da się aktualizować w nieskończoność.

 

24 minuty temu, matrix3078 napisał:

Ok tylko jaki to ma związek z moim problemem wyłączającej się dmuchawy w czasie pracy palnika na to pytanie dostałem odpowiedź żebym spróbował wgrać nowe oprogramowanie do sterownika ( mam 2,92TE) a dostałem na maila 2.118 TE.

Wgraj ten nowy i testuj może problem zniknie i koniecznie daj znać czy jest lepiej, też go sobie wgram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię, wgram nowy soft ale dopiero jutro tylko niech mi ktoś przypomni jak się aktualizuje Toucha ?

 

Edit właśnie wyskoczył ALARM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK wielkie dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 70%mocy temperatura palnika 30st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samą temperaturę w tym miejscu i jeszcze w kilku innych można podejrzeć taniej online za pomocą SUPLI
Sonoff z Ali za 20zł i do tego ds18b20 za 4zł z ali (termometrów tyle ile potrzeba, na jeden moduł max 8) (za niewiele więcej można kupić na allegro z wgraną już suplą, chociaż wgranie to nic trudnego, poradziłem sobie mimo, że jestem beztalencie informatyczne. Reklam  brak, abonamentów itd brak. otwarte oprogramowanie itd.
Na prawdę fajna sprawa ;)

Na razie prostej logiki nie ma, ale są "sceny fracza", które pozwolą sterować przekaźnikiem wbudowanym w sonoffa w zależności od spełniania jekiegoś warunki temperaturowego, lub włączać pompę na stałe za pomocą appki lub www. Albo ustawić harmonogram.

Ja mam rak rozwiązane np pompę CWU i monitoruję sobie zasilanie podłogówki
(czekam na zabawki z Ali ;) i sobie opomiaruję każdą rurkę w kotłowni ;)   )

 

harmonogramy.png

sonoff.jpg

pompa CWU.jpg

supla2.png

supla1.png

Edytowane przez Gang
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie te dane są zapisywane? Ciężko uwierzyć, że ktoś za darmo udostępnia miejsce na swoim serwerze na to. No chyba że to ma slot np. na kartę SD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.