Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Ale u mnie przy takich temp. na zewnątrz jak teraz kocioł po wygaszeniu stoi od 1.5 godz do 2.5 godz.

Czyli sugerujesz żebym jednak nie używał podtrzymania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38

@matrix3078 Niczego takiego nie sugeruje, przytoczyłem jedynie cytat pomysłodawcy tej funkcji. To czy u Ciebie ma ta funkcja sens to tylko Ty możesz Sobie odpowiedzieć, popróbować nigdy nie zaszkodzi.

Niemniej ja tej funkcji nie korzystam bo u mnie przy moim sposobie (zero/jedynkowym) grzania nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarny38

@matrix3078 Makrela polecił Ci Pauzę w kontekście tej Twojej wypowiedzi cytat poniżej, ja zrozumiałem z niej że dochodzi do niepotrzebnego wygaszania a w takim przypadku pauza mogłaby takie niepotrzebne wygaszanie wyeliminować.

Cytat

To chyba zależy od ustawienia sterownika, u mnie kocioł chodzi w trybie AUTO, wyliczył sobie 62C+14C histereza więc zaczyna wygaszać się przy 76C  czasami dobija do 78-80C a pompa ładująca (kotłowa) chodzi cały czas nawet po wygaszeniu. Potem przy 59 zaczyna sie proces czyszczenia, w tym czasie cały czas pompa na CO wraz z ładującą pracują.

 A tak na marginesie ten cały proces trwa od czyszczenia do odpalenia ok 5-6min, uważam to za totalnie bezsensowne bo tylko niepotrzebnie wychładza piec, spokojnie wystarczyło by ze 2 min tym bardziej że mam mechanizm samoczyszczący.

Zapomniałem dodać start pomp mam od 51C.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój ostatni piec na pellet. Jedna wielka katastrofa i pozeracz pelletu gdybym wiedział bym wziął eko groszek.Ja już sił niemam do tego gowna naprawdę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2019 o 09:17, Gregory2203 napisał:

da się jakoś zkalibrowac czujnik temperatury zewnętrznej? Sterownik touch 

Nie da się w touch, ale jest szansa żeby wskazywał lepiej gdy zamontujesz go w innym miejscu, jeśli obecnie /tak jak ja/ zamontowałeś go blisko skrzynki elektrycznej na zewnątrz domu. :-) 

Dużo Ci wciąga że tak krzyżyk na nim stawiasz? Mi obecnie to ok 25 kg, swoje musi zjeść, nie potnę się przez to... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt tysiak co miesiąc... ale metraż masz spory, ja też tyle płaciłem w zeszłym roku, kupując jak maniak certyfikowany, ale jak spalił mi 4,7 t to kupiłem w maju po 780zł z tartaku terskol i mniej boli a z wyglądu i jakości niczym nie ustępuje tym z górnej półki. Tylko 3 tony mogłem wziąć bo więcej nie mam gdzie upchnąć teraz ten sam w sezonie po 880 a masz taki sam palnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz ok 20gk/24h. Jeszcze niedawno było ok 10-13gk/24h jak było trochę cieplej.

107m2 użytkowej (po podłodze ok 125m2).

drugi sezon- ciągle się "uczę" tego pieca, a nauka kosztuje :) Poza tym nie wyobrażam sobie grzania groszkiem albo innym szajsem. Mam dość w okolicy smogu i dymu, i jak miałbym się do tego dokładać...  poza tym obsługa, składowanie... a tak, czysto, wręcz pachnąco  (przynajmniej przy dosypywaniu:)

kupując piec na pelet wiedziałem, że nie ma nic za darmo. większy komfort i wygoda, ale za większą cenę- droższe paliwo i mniej kaloryczne.

rozważałem tylko pelet i pompę ciepła (nie ma gazu w pobliżu).

Czasem skłaniam się w stronę pompy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na 100m2 łyka teraz od 13 do 15 kg na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też zależy jak kto grzeje.  U mnie czwarty sezon,  na początku też była walka bo myślałem, że jak włączę piec we wrześniu to do kwietnia spali mi 3t. Teraz wiem że to nie możliwe i nawet nie próbuje zbliżyć się do tego.  U mnie jak włączę kocioł to chodzi już non stop cały sezon.  Obie pompy nie gasną nawet na chwilę.  Komfort cieplny w domu idealny cały czas ok. 22st. Bez względu jaka temperatura na zewnątrz. CWU 140l co prawda ustawiony czasowo ale ze względu,  że mam w domu trzy dziewczyny od godziny 18-23 potrafi grzać się trzy razy każdego dnia. Spała mi teraz jakieś 25kg na dobę.  Jak ściśnie  mróz potrafi łyknąć 40. Już mi to wogóle nie przeszkadza tak musi być i tyle. Nie będę wygrywał włosów z głowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na czuja ustawiłem te talerze w smart flow, nie mam magicznego kija do mierzenia :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gonzo19 napisał:

przejdź na gaz.

przy takim metrażu i pewnie nie najlepiej ocieplone, to nie jest źle.

24cm ytonga 15 styropian 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strop 15welny a dach jeszcze nie ocieplony. Opłaca się może w auto palić? Może się już pytałem ale zapomniałem bo za dużo na głowie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tej sondy mogłeś wełnę kupić.... 15cm? To ciesz się że więcej nie spała..... Co znaczy że mniej nie możesz ustawić bo masz na podłogówke zawór 3D? Ja też tak mam i przy tych temperaturach na zewnątrz na CO idzie mi woda o temperaturze 28-29st a w domu 22. Coś masz chyba skopane w instalacji i to mocno. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.