Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie Na Temat Tekla Draco Bio / Tekla Draco Bio Compact 12 Kw


Sterydziak

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam nastawy powietrze min 20, max 40. FL2 na automacie, temperatura oscyluje w granicach 62 stopni. Temperatura w domu od 20.5 do 21 na czujniku pokojowym. Podawanie paliwa 2.5. Spala dziennie teraz przy chłodach ( minus w nocy , lekki plus w dzień ) około 9-10kg. Odpala się  2 x ma dobę. Ogrzewam 140m2.

 

Ps. Ostatnio wstawiłem zawirowywacze. Ładnie obniżają temp na czopuchu.
 

Edytowane przez Boryssov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem namiar na FB do serwisanta tekli. Zamówiłem przez SMS i następnego dnia miałem zawirowywacze.

120zł brutto z przesyłką.

Edytowane przez Boryssov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Boryssov napisał:

Ja mam nastawy powietrze min 20, max 40. FL2 na automacie, temperatura oscyluje w granicach 62 stopni. Temperatura w domu od 20.5 do 21 na czujniku pokojowym. Podawanie paliwa 2.5. Spala dziennie teraz przy chłodach ( minus w nocy , lekki plus w dzień ) około 9-10kg. Odpala się  2 x ma dobę. Ogrzewam 140m2.

 

Ps. Ostatnio wstawiłem zawirowywacze. Ładnie obniżają temp na czopuchu.
 

2x ci sie odpala? Jakim cudem to robisz w takiej pogodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wrzucił kilka dni temu nastawy kotłów. U mnie Draco D bio 22 wedle tej tabelki przy podawaniu 20 i nastawie 3,7 nie ma szans na osiągnięcie 65 stopni na kotle. Oscyluje w granicach  60 stopniach na 40 % mocy i temp albo spada albo nieznacznie rośnie. O co chodzi w tej modulacji w igneo touch. Jak on dobiera sobie moc? Zwiększyć podawanie czy min moc na 55% ?

P_20181124_204851_1_p.jpg.fd08271a00b6bb8057292f98aaf5a81c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Boryssov napisał:

 Spala dziennie teraz przy chłodach ( minus w nocy , lekki plus w dzień ) około 9-10kg. Odpala się  2 x ma dobę. Ogrzewam 140m2.
 

...,kuzwa....,albo malo ja pije ,albo moj diler ma mocny towar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza w ustawieniach palnika pozycja T.palnika, a raczej jaka wartość powinna być optymalna: na zdjęciu T.palnika = 39

 

Modulacja.jpg

Edytowane przez robi007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi007 oznacza to temperaturę palnika... Nie ma wytycznych co do jej wartości u mnie przeważnie jest w okolicy 45stopni.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, IzaTom napisał:

To jakie masz teraz nastawy kotła?;)

W tej chwili mam:

1.Moc min 20

2.Moc max 50

3.Podawanie 3,5 przy teście podajnika 16,2 (czyli dużo niższe niż podają w tabelce Tekli,powinno być 4,5)

4.Powietrze min 20

5.Powietrze max 25

6.Pracuje w FL

W czasie tych ustawień spalił 11 kg w 12 godzin.Nie było mnie całe popołudnie w domu.Teraz zajrzałem na wykres i przy tych ustawieniach piec/palnik głupiał.Widać że dwa razy,raz za razem się odpalał,później jakaś dłuższa przerwa...Bardzo mi się nie podoba ten wykres.Zmieniłem więc znowu na tryb skokowy,czyli z powyższych ustawień zostaje tylko powietrze i podawanie.Moc nie ma znaczenia i pracuje zamiast w FL to  skokowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Boryssov napisał:

Ja mam nastawy powietrze min 20, max 40. FL2 na automacie, temperatura oscyluje w granicach 62 stopni. Temperatura w domu od 20.5 do 21 na czujniku pokojowym. Podawanie paliwa 2.5. Spala dziennie teraz przy chłodach ( minus w nocy , lekki plus w dzień ) około 9-10kg. Odpala się  2 x ma dobę. Ogrzewam 140m2.

 

Ps. Ostatnio wstawiłem zawirowywacze. Ładnie obniżają temp na czopuchu.
 

Chyba kolega Boryssov chce wszystkich wkurzyć na tym forum i chyba chce żeby nikt go tutaj nie lubił :)Chyba że te 10 kg spala ci w ciągu dnia a nie w ciągu doby czyli 24 godzin.

Edytowane przez Okman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robi007 napisał:

Co oznacza w ustawieniach palnika pozycja T.palnika, a raczej jaka wartość powinna być optymalna: na zdjęciu T.palnika = 39

 

Modulacja.jpg

Jaki masz kocioł bo widzę że wiatr spory i podawanie rowniez

Edytowane przez berserker888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Okman napisał:

W tej chwili mam:

1.Moc min 20

2.Moc max 50

3.Podawanie 3,5 przy teście podajnika 16,2 (czyli dużo niższe niż podają w tabelce Tekli,powinno być 4,5)

4.Powietrze min 20

5.Powietrze max 25

6.Pracuje w FL

W czasie tych ustawień spalił 11 kg w 12 godzin.Nie było mnie całe popołudnie w domu.Teraz zajrzałem na wykres i przy tych ustawieniach piec/palnik głupiał.Widać że dwa razy,raz za razem się odpalał,później jakaś dłuższa przerwa...Bardzo mi się nie podoba ten wykres.Zmieniłem więc znowu na tryb skokowy,czyli z powyższych ustawień zostaje tylko powietrze i podawanie.Moc nie ma znaczenia i pracuje zamiast w FL to  skokowo.

Tez mocno powietrze zmniejszyłem, ale przy niskiej mocy nie było płomienia, wiec zwiększyłem to powietrze, bo sie przestraszyłem trochę:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie chcę wkurzać. Jak ktoś chce to zapraszam. Chałupa nowa, w tym roku zrobiłem elewację. Chodzi na automacie. Od połowy października do około 15 listopada spalił średnio 5kg. Teraz pali max 10 na 24 godziny. Chałupa dobrze trzyma temperaturę. Dodam jeszcze tylko, że palę pelletem przemysłowym za 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boryssov powiedz mi czy w swojej Tekli Compakt masz szufladę + zawirowywacze czy same zawirowywacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MichałW1983 napisał:

Witam 

jestem nowym użytkownikiem pieca Tekla Draco Bio Compact 12 od tego sezonu grzewczego 

prosiłbym o informacje na temat na temat optymalnych parametrów 

dom jest użytkowany tylko w weekendy , pow 98 m3

 Na Kotle ustawione mam następujące parametry

- temp zadana kotła 58 stopni 

- w ustawienia serwisowych temp min pomp 49 stopni  , tryb pracy ręczny 

- histereza 8 stopni 

Na C.O  następujące parametry 

- temp komfortowa 23,5 

- temp ekonomiczna 19,5 

- w ustawieniach serwisowych min temp pomp 38 

Prosiłbym o informacje czy spalanie na poziomie 20 kg pelletu jest naturalne 

poniżej zamieszczam wykres już na nagrzanym budynku  

Z góry dziękuje za pomoc 

 

 

 

chart (1).jpeg

Powoli przyglądam się waszym przemyśleniom oraz informacjami które się dzielicie na forum i widzę że spalanie na poziomie 20-  28 jest w miarę standardowe , kolega pochwalił Boryssov  pochwalił się spalanie na poziomie 10 kg , takie spalanie u mnie wynosiło na początku listopada ok 15 kg na dobę 

też mam nową chałupę 98 m2  iceploną z elewacją   ale nie jestem w stanie takich osiągów uzyskać 

prosiłbym w takim razie o rady kolegę Boryssov -a powyżej zamieszczam swoje ustawienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest ja wyczyściłem dokładnie wymiennik 2 dni temu (też czyszczę co tydzień) i faktycznie spalanie mi spadło i temp. spalin też.

Podałbyś namiary na gościa od zawirowywaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o zdjęcie jak wygląda ten zawirowacz  ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym z chęcią obejrzał te zawirowywacze

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Boryssov napisał:

Nikogo nie chcę wkurzać. 

Oczywiście to był żart:)

 

48 minut temu, IzaTom napisał:

Tez mocno powietrze zmniejszyłem, ale przy niskiej mocy nie było płomienia, wiec zwiększyłem to powietrze, bo sie przestraszyłem trochę:p

Nic się nie stanie nie musisz się bać.Trzeba testować.Tak jak pisałem wyżej na razie zrezygnowałem z FL i tych najniższych mocy bo kocioł głupiał.Ustawiłem teraz skokową z tymi niskimi wartościami powietrza.Ile ci pali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie będzie podobnie.Nie wiem czy Tytan jest dobrym wyborem.Mam coraz więcej wątpliwości...Ale teraz już nic się na to nie poradzi.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Boryssov napisał:

Nikogo nie chcę wkurzać. Jak ktoś chce to zapraszam. Chałupa nowa, w tym roku zrobiłem elewację. Chodzi na automacie. Od połowy października do około 15 listopada spalił średnio 5kg. Teraz pali max 10 na 24 godziny. Chałupa dobrze trzyma temperaturę. Dodam jeszcze tylko, że palę pelletem przemysłowym za 500zł.

Kolega też posiada kocioł TEKLA DRACO BIO COPOMPACT 12 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.