Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 20.12.2018 o 17:03, marwol napisał:

Czas przejścia w wygaszanie zobacz.

A dwa - pewnie grzałka padła.

Myślę że masz ustawiony krótki czas na wygaszenie w podtrzymaniu

Witam wszystkich

No wlaśnie jak to jest z tą grzałką ile powinna wytrzymać i czy trudno ją wymienić bo chyba właśnie padła jakie powinna mieć parametry na mierniku ? jakis namiar na serwis w okolicach Słupska Koszalina albo gdzie kupić grzałke 

Pozdrawiam 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie ją wyciągnąłem i sprawdziłem ( nie działa ) teraz pytanko gdzie najszybciej kupić ? no u mnie już 4 sezon bez żadnych awarii to chyba nie mam co narzekać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2018 o 16:08, macug55 napisał:

Wpływ czujnika pokojowego .O co w tym chodzi i jak to ustawić?

Czujnik pokojowy daje informację do sterownika czy pomieszczenie jest dogrzane (osiągneło zadaną temp).

Jeżeli czujnik zadziała piec przechodzi w podtrzymanie (palenie-podtrzymanie) lub wygaszanie (Palenie-wygaszanie ECO)

- zawór  3D lub 4 D zamyka się a pompa przechodzi w zależności od ustawień (blokadę, modulację lub pracę ciągłą)

- przy palenie - podtrzymanie najlepiej ustawić redukcję temperatury np ~40% z min temp np 30-40* (taka temperatura podawana jest na obieg pomimo dogrzanego pomieszczenia)

Jeżeli temperatura spadnie czujnik pokojowy daje sygnał do sterownika który podaje ciepło na mieszkanie lub rozpala piec.

Mam nadzieję, że chociaż troszkę Ci pomogłem. Sam mam taką instalację 2 sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Dobrze wytlumaczone. Z doswiadczenia tylko powiem, ze dogrzanie pokojowki powinno skutkowac obnizeniem za zaworem nie do jakiegos minimum a o zadana wartosc. Przykladowo o 5-8 stopni. Daje to dobre efekty. Pomieszczenie nadal jest dogrzewane lecz nie tak intensywnie. Warunek dla poprawnego dzialania to stala praca pompy.

Mozna zastosowac tez regulacje proporcjonalna jezeli sterownik pozwala. W przypadku spadku temp w pomieszczeniu temp. za zaworem rosnie. Tym bardziej im wiekszy spadek. I odwrotnie przy wzroscie powyzej zadanej. 

Dobrze jest to skorelowac z pogodowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynacie Panowie zmierzac we wlasciwym kierunku.

Do sterowania temperatura w pomieszczeniu nie jest potrzebna pogodowka. Pogodowke jezeli ktos chce to wykorzystuje sie do wstepnego nastawienia temperatury wody na instalacje. To wszystko. Tym sie nie da sterowac temperatura w pomieszczeniu.

Aby zapewnic sobie stala (albo tym bardziej gdy zmienna) temperature w pomieszczeniach niezbedne jest posiadanie sprzezenia zwrotnego, czyli mierzyc temperature i sterowac na podstawie tego pomiaru a nie "wiatru" za oknem.

Przy czym z podlogowka i jej bezwladnoscia cieplna stanowi to trudnosc i dobrze jest posiadac taki regulator aby miec mozliwosc ustawien parametrow sterowania. (Np. PID). Instalacje robi sie rozbudowana i kosztowna... I to nie zawsze sie niestety sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Visitor1230 napisał:

Dobrze wytlumaczone. Z doswiadczenia tylko powiem, ze dogrzanie pokojowki powinno skutkowac obnizeniem za zaworem nie do jakiegos minimum a o zadana wartosc. Przykladowo o 5-8 stopni. Daje to dobre efekty. Pomieszczenie nadal jest dogrzewane lecz nie tak intensywnie. Warunek dla poprawnego dzialania to stala praca pompy.

Mozna zastosowac tez regulacje proporcjonalna jezeli sterownik pozwala. W przypadku spadku temp w pomieszczeniu temp. za zaworem rosnie. Tym bardziej im wiekszy spadek. I odwrotnie przy wzroscie powyzej zadanej. 

Dobrze jest to skorelowac z pogodowka.

Zgadza się. Nie mam jeszcze dość dużej wiedzy na tenn temat ale ja obniżam o 30 % temperaturę za zaworem po dogrzaniu mieszkania - - charakterystyka pokojowa 05

- temperatura minimalna za zaworem 35* (ma m starą instalację jeden obieg  tylko grzejniki i przy temp zewnętrznej ok 0* grzejniki były prawie zimne)

Przy takich ustawieniach mam ok.

Z ciekawości dodam, że temp zadana 59*

temp. dodatkowa kotła 2*

temp włączenia pompy 59*

ochrona powrotu dość wysoko 49*   (ponieważ nie mam pompy przewałowej i przy niższych ustawieniach piec się pocił a tak jest ok. Jeżeli temperatura spada wyłącza się pompa i nie schładza dodatkowo powrotu).

Spalanie przy takich temp. ok 0 +5* 20 kg/dobę każdy stopień w dół to ok 1kg więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne spalanie 30 kg na dobę Pomoże ktoś z ustawieniami i zmniejszyć spalanie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dom jak w opisie spalanie na dzień dzisiejszy przy takiej tem. 5,5 worka pelletu na 2 doby (82,5 kg) można :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 3.02.2019 o 13:19, kwadrat2603 napisał:

No własnie ją wyciągnąłem i sprawdziłem ( nie działa ) teraz pytanko gdzie najszybciej kupić ? no u mnie już 4 sezon bez żadnych awarii to chyba nie mam co narzekać

 

Mam pytanko, powiedzcie Panowie gdzie najszybciej dostać nową grzałkę i jaki jest jej koszt?

Niestety mi dziś po 3 sezonach zdechła...

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam pytanko jak ustawić piec żeby palił się w trybie palenie wygaszanie jak spadnie temp. w domu aby sam się odpalał dogrzał dom i się wyłączał przestawiłem piec na palenie wygaszanie ale piec nie reaguje nic się nie dzieje teraz taki okres w nocy przymrozki jeszcze są rano czasami jest nie przyjemnie,może ktoś coś podpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenie wygaszanie ECO na takie temperatury jak obecnie termostat pokojowy mam ustawiony program dzień 6-10  noc 10-18

dzień 18-21 temperatura na noc 20*

Piec rozpala się 2 razy na dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich, widzę ze dawno tu już nikt nie zaglądał. Robię na nowo moją kotłownie bo stara instalacja (3 lata ) była na jednej pompie(podłogówka i grzejniki) z tym, że teraz dołożyłem jeszcze podłogówkę i chciałbym to sensownie rozdzielić czyli 1 obieg -podłogówka(na dole ), 2 obieg grzejniki (1 piętro) i teraz moje pytanie jakiego schematu użyć tego ze strony Recalart-a (rys.1) z dwoma zaworami trzydrogowymi, czy może użyć drugiego schematu (rys.2) z 1 zaworem czterodrogowym sterowanym silownikiem i 1 zaworem trzydrogowym ustawionym ręcznie na żądaną temperaturę( rys.2 zamiast zaworu termostatycznego) jeśłi się mylę niech mnie ktoś poprawi bo może zostawić z zaworem termostatycznym

schemat-mutlifun.jpg

kamen-schemat-uklad-otwarty.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiecie może jaki termistor siedzi w czujniku temperatury wewnętrznym (Multifun Recalart)?

Odpaliłem kocioł po lecie i jeden czujnik zaniża mi temperaturę o 5*C. Z okablowaniem jest wszystko OK - wiem że jest kalibracja, ale 5*C błędu to gruba przesada, chciałbym podpiąć na próbę drugi a nie widzi mi się wydawać 60zł za nówkę od producenta,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2019 o 11:55, kwadrat2603 napisał:

Witam wszystkich, widzę ze dawno tu już nikt nie zaglądał. Robię na nowo moją kotłownie bo stara instalacja (3 lata ) była na jednej pompie(podłogówka i grzejniki) z tym, że teraz dołożyłem jeszcze podłogówkę i chciałbym to sensownie rozdzielić czyli 1 obieg -podłogówka(na dole ), 2 obieg grzejniki (1 piętro) i teraz moje pytanie jakiego schematu użyć tego ze strony Recalart-a (rys.1) z dwoma zaworami trzydrogowymi, czy może użyć drugiego schematu (rys.2) z 1 zaworem czterodrogowym sterowanym silownikiem i 1 zaworem trzydrogowym ustawionym ręcznie na żądaną temperaturę( rys.2 zamiast zaworu termostatycznego) jeśłi się mylę niech mnie ktoś poprawi bo może zostawić z zaworem termostatycznym

schemat-mutlifun.jpg

kamen-schemat-uklad-otwarty.png

 

Czy ktoś moze podeslac ustawienia swojego pieca , przerobilem całą instalacje i mam problem z ustawieniami tj pompa przewałowa chodzi jak chce i tak samo jest z podlogowa i na grzejniki(nie wlaczaja sie ), wiem ze sa dwa hasła serwisowe a nie mam tego drugiego jak ktos je posiada to poprosze :-) do wgladu moja instalacja 

2019-09-24_17-15-02_655.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit pompy od ogrzewania juz ok tylko przewałowa raz chodzi raz nie , podpiałem ją na krótko do zasilania , jakieś pomysły dlaczego nie chodzi ?

2019-09-24_17-15-02_655.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich
Mam problem z kotlem i nie moge znaleźć przyczyny. Otóż kiedy przechodzi w podtrzymanie i pompy sa wylaczone a temp w pomieszczeniu osiągnięta to po jakimś czasie piec się wygasza na ekranie jest gasnica i napis stop.
Kiedy pompy zaczynaja dzialac i temp spadnie piec sie rozpala
A mam ustawione palenie podtrzymanie.
Pamietam ze ktos poruszal podobny temat ale w tak wielu postach ciezko to odnalezc

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki błąd podaje sterownik możesz mieć problem z ustawieniami w podtrzymaniu.

Nie jestem pewien ale jak jest stop to piec by się nie odpalił.

Taka sytuacja jest możliwa przy ustawieniu palenie wygaszanie ECO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.