Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, marwol napisał:

Czas przejścia w tryb wygaszania - zwiększ ten parametr

48 minut temu, marwol napisał:

 

Jeśli kolega Marianos ma ustawiony piec jak napisał palenie-podtrzymanie to ww. parametr nie zrobi roboty....gdyby miał niepoprawnie ustawione parametry w podtrzymaniu w tym momencie wywaliło by mu ALARM na sterowniku (zakładam, że ma Recalarta, nie wiem jak jest w Tech-u)....tak kocioł zachowuje się przy ustawieniach palenie-wygaszenie ECO z blokadą pomp (jak dobrze kojarzę); czyli pompy się wyłączają gdy temp. na czujniku wewnętrznym została osiągnięta.....piec w zależności od ustawienia parametru "przejścia w tryb wygaszania" robi to.......i po ponownym obniżeniu temp. w pomieszczeniu (uwzględniając histerezę) rozpala się ponownie......i tak w kółko.... Proszę o poprawę mojego toku myślenia....palę w tym kotle 2 sezon i powiedzmy, że go zrozumiałem....a w dużej mierze zawdzięczam to rozmowom telefonicznym z kolegą Pawłem z Kamiennej Góry, którego przy tej okazji serdecznie pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, KrzyMol napisał:

Zapomniałem, faktycznie tak jest i dalej uważam , że przejście w wygaszanie powinno być liczone od chwili dogrzania pomieszczenia a nie przejścia w podtrzymanie.

Zgadzam się z Tobą w 100% - "że przejście w wygaszanie powinno być liczone od chwili dogrzania pomieszczenia (CWU chyba też tak działa) a nie przejścia w podtrzymanie" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie z tym poradziłem w inny sposób ale mam starą instalację i tylko grzejniki. Zwiększyłem krzywą grzania i idzie wyższa temperatura na grzejniki (jak szła niska to piec często wchodził w podtrzymanie a następnie się wygaszał (po czasie przejścia w tryb wygaszania). Opóźnienie przejścia w wygaszanie mam 20 min. tylko po co piec chodzi te 20 min jest to trudne do ustawienia bo zawsze może się zdarzyć, że czas ten jest za mały tylko po co go zwiększać i zużywać paliwo. Producent powinien zmienić liczenie czasu od dogrzania i po sprawie. Bynajmniej u mnie czas przejścia w wygaszanie jest liczony od momentu przejścia w podtrzymanie nie zależnie czy pomieszczenie jest dogrzane czy nie. Generalnie problem jest w okresach przejściowych gdy temp. zewnętrzne są dodatnie.

Dodam, że mam czujnik zewnętrzny oraz wewnętrzny a piec pracuje w pełnym automacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas przejścia w tryb wygaszania - zwiększ ten parametr
Mialem ustawiony na 10 min zwiekszylem do 200 min i to samo sie robilo. Najczesciej robi sie tak kiedy np o 23 godz obniza się temperatura o 1* na kotle jest 73* i jest na podtrzymaniu i co kazde podanie pelletu ta temp podnosi sie do 74*,75* i zaczyna sie wygaszac po czym grafika przedstawia gasnice i malutki znak stop a nie wielki stop jak przy normalnym wygaszaniu.
Kiedy podkrece temp do 24 stopni tak aby pompy sie włączyły to piec się sam odpala kiedy temp na kotle spadnie.


Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki błąd podaje sterownik możesz mieć problem z ustawieniami w podtrzymaniu.
Nie jestem pewien ale jak jest stop to piec by się nie odpalił.
Taka sytuacja jest możliwa przy ustawieniu palenie wygaszanie ECO
Błędy nie ma żadnego.
W zeszłym sezonie tego nie zaobserwowałem.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, marianos napisał:

Mialem ustawiony na 10 min zwiekszylem do 200 min i to samo sie robilo. Najczesciej robi sie tak kiedy np o 23 godz obniza się temperatura o 1* na kotle jest 73* i jest na podtrzymaniu i co kazde podanie pelletu ta temp podnosi sie do 74*,75* i zaczyna sie wygaszac po czym grafika przedstawia gasnice i malutki znak stop a nie wielki stop jak przy normalnym wygaszaniu.
Kiedy podkrece temp do 24 stopni tak aby pompy sie włączyły to piec się sam odpala kiedy temp na kotle spadnie.

 

A może jest TAK, że Twój kocioł w podtrzymaniu (bez odbioru ciepła) dobija do ustawionej temp. krytycznej kotła i dlatego się wygasza ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz ustawioną za niską niską temp. za zaworem.

Tak na chłopski rozum jeżeli zawór na instalację puszcza np 50* co wychodzi z charakterystyki na kotle masz np 70 to mimo, że pomieszczenie jest niedogrzania to zawór 4D się zamyka i nie podaje ciepła piec się wygasza do momentu spadku temperatury w kotle.

Nic nie podajesz  odnośnie ustawień, temp, czujników, zaworów więc ciężko jest coś powiedzieć ponieważ każda instalacja jest inna.

Osobiście 3 sezon palę i generalnie nie mam problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze foto jak przeszedl w stan podtrzymania drugie po podaniu pelletu 4 albo 5
Na 13 ide do lekarza jak wroce to podam moje ustawienia
Jedyna zmienna od zeszlego sezonu to jescze jade na bojlerze elektrycznym ten jest wylaczony no i inny pelletcfda704cfd1cd85c9a244201da843c23.jpg1e75d0c46712db8c2e8f6cd9cc7e165f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z innej beczki...ja tu widzę ogromną różnicę między temp. zasilania, a powrotu 76/39 !!!

U mnie ta różnica nigdy nie jest większa niż 10stC - zdaniem mojego hydraulika to właśnie ten parametr odpowiada za proces rdzewienia kotła.... i w przypadku kotła pelletowego jego zdaniem nie jest wymagana tak duża temp. zasilania - bardziej należy zwracać uwagę na jak najmniejszą różnicę między zasilaniem, a powrotem - nie tworzą się wtedy tzw. punkty rosy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś założyć pompę przewałową ,miałem podobnie, czesto temperatura dochodziła do krytycznej i wygaszało piec ,potem trzeba było rozpalać ręcznie, przerobiłem instalacje i pozbyłem się zaworu czterodrogowego (wstawiłem sprzęgło ) i pompę  przewałową która chodzi cały czas. Piec ustawiłem na palenie wygaszanie eco 

A powiedzcie mi panowie co zmieniliście że pokazuje wam temp powrotu na wyświetlaczu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa - pompa przewałowa pobiera jak dobrze pamiętam 4W, powinna chodzić cały czas :)

Temp. powrotu jest u mnie widoczna po zmianie SOFT-u na nowszy....tak sam jak temp. podajnika i spalin - warto, nie trzeba wchodzić w ustawienia, bo wszystko jest na wierzchu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, marianos napisał:

W obu przypadkach pompy sa wylaczone dlatego jest tak duza roznica. Kiwdy pompy chodza nie ma takiej roznicy

Dzień dobry

Menu SERWIS 19800

kocioł - temp. maksymalna - zwiększ na 85

temp. krytyczna zwiększ na 92

Przebija w podtrzymaniu zwiększ czas postoju o 1 min 

 

Nie szukaj dalej  - ustaw i po sprawie 

Pozdrawiam 

Robik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie zgodzę u mnie nie ma pompy przewałowej i różnica nie jest tak duża. no chyba że nie masz włączonej ochrony powrotu.
Ja mam na 49* ustawioną ochronę powrotu.
Nie jestem ekspertem
Ale jesli pomieszczenie jest dogrzane i piec jest w podtrzymaniu i woda w kotle stoi(nie krazy w obiegu) to piec ze wzgledu na swoja izolacje trzyma cieplote wody a rura na ktorej jest czujnik powrotu stygnie
Ja tak to rozumiem. Moze błędnie
Jak obieg się włączy woda zaczyna krążyć na krótkim obiegu temp zasilania i powrotu powoli sie wyrównuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ropuch1978 napisał:

Święte słowa - pompa przewałowa pobiera jak dobrze pamiętam 4W, powinna chodzić cały czas :)

Temp. powrotu jest u mnie widoczna po zmianie SOFT-u na nowszy....tak sam jak temp. podajnika i spalin - warto, nie trzeba wchodzić w ustawienia, bo wszystko jest na wierzchu :) 

No właśnie , boje się ze jak zmienie soft to znowu bede siedział przy ustawieniach kilka dni po 24/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry
Menu SERWIS 19800
kocioł - temp. maksymalna - zwiększ na 85
temp. krytyczna zwiększ na 92
Przebija w podtrzymaniu zwiększ czas postoju o 1 min 
 
Nie szukaj dalej  - ustaw i po sprawie 
Pozdrawiam 
Robik
 
Witam serdecznie
Kociol maksymalna mialem 87
Krytyczna mam 92

Bylem na chwile w domu i taka sytuacje zastalem.
Za godzine juz bede przy kotle to rozpisze się co do moich nastaw460c791e9742fd2d1449be81001783be.jpg39189afb3065c01187236451d2a5329d.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, marianos napisał:

Nie jestem ekspertem
Ale jesli pomieszczenie jest dogrzane i piec jest w podtrzymaniu i woda w kotle stoi(nie krazy w obiegu) to piec ze wzgledu na swoja izolacje trzyma cieplote wody a rura na ktorej jest czujnik powrotu stygnie
Ja tak to rozumiem. Moze błędnie
Jak obieg się włączy woda zaczyna krążyć na krótkim obiegu temp zasilania i powrotu powoli sie wyrównuje

IMG_20180105_215346.thumb.jpg.9891c661d3785d06d843ed12d537070e.jpgZobacz, tak miałem podłączony zawór bez pompy przewałowej ,

po prawej stonie  rura górna zasilanie, dolna powrót do pieca no i do gory od zaworu zasilanie na centralne i od lewej powrót z CO, na tyle to było kłopotliwe ze na powrocie była zawsze niska temperatura i piec się cały czas rozpalał a kilka razy było tak ze spalił cały podajnik peletu w jeden dzien ( zapowietrzył sie gdzies na zaworze czterodrogowym ) no i oczywiscie go nie otwierał bo jest włączona ochrona powrotu .Teraz zmieniłem całą instalacje i w końcu to wszystko normalnie chodzi oczywiscie z pompą przewałową

20181203_102019.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak zawór 4D jak jest zamknięty to grawitacyjnie chodzi powrót bez pompy i jest OK (aktualnie bym wstawił ale nie chcę już grzebać).

Ochrona powrotu 49*

włączanie pompy 59*

minimalna temp na piecu 60*

20171017_165733.jpg

20171017_165757.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo
Tak jak mowił Robik i inni zwoekszylem czas podawania o minute i jest ok narazie.

Teraz pytanie z drugiej i trzeciej beczki

Jaka powinna byc temp spalin przy paleniu i najlepszy plomień

Moze wie ktoś z was czy jest gdzies dostepny ten moduł do bezprzewodowki shhsb1.. Dzwonilem do sasa, recalartA i kilku hurtowni, nikt tego nie ma
Albo czy jest jakas inna mozliwosc podlaczenia zamiennika

Spokojnego weekendu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.