Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przy ustawieniu paliwa inne moc kotła nie ma odzwierciedlenia na panelu i pokazuje 20% . 

Ty np masz kocioł ustawiony wg parametrów 3/12 dla kotła o mocy 13,6 Kw

a i CWU masz troszkę zimne , ustaw 46 i histereze 4

W załączeniu przesyłam zdjęcia instalacji w kotłownii.

Proszę bardzo o pomoc i info jakie parametry powinne być ustawione dla tego kotła 19 kW.

post-70369-0-47751800-1480096101_thumb.jpg

post-70369-0-98830100-1480096110_thumb.jpg

post-70369-0-05160700-1480096121_thumb.jpg

post-70369-0-71604300-1480096131_thumb.jpg

post-70369-0-65320500-1480096145_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ochronę mam 41 a z czujnik pokazuje od 33 do 43 w zależności od temperatury na kotle. 

Ja nie mogę dojść z tym zaworem czterodrogowym. Jaka powinna być ustawiona minimalna temperatura za mieszaczem?

I czy to normalne że na wykresie  różnica między temperaturą kotła a temperaturą w sieci wynosi 40 stopni  i tak sobie równo faluje co godzinę. Na dworze 0 stopni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od trzech dni jestem posiadaczem sas bio slim 23Kw i ustawiłem tak jak kilka stron wcześniej ktoś radził i zauważyłem dużo zmianę w porównania z ustawieniami oryginalnymi ale nadal jest to około 45kg na dobę co wydaje mi się sporo ilością. I mógłby ktoś podesłać jakieś ustawienia od których mógłbym wyjść i zacząść ustawiać. Przy aktualnych dość krótko jest w trybie podtrzymania tak około pół godziny, a w trybie palenia temp wchodzi około godziny do półtorej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to ciekawi :) trzeba trzymać wtedy na piecu temp. 75* ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

...a jak to u Was działa? W sensie jak to grzeje? :) Jak pracuje kocioł ?

Ja mam kocioł Sas Slim 17kw z palnikiem multiflame, sterownik i regulator techa. Ustawienia mam na PIDzie, bez zmian w menu serwisowym. 

Działa u mnie to tak, że regulator reguluje mi pracą kotła, kiedy ma się rozpalać, a kiedy wygaszać oraz dodatkowa opcja obniżenia temperatury na zaworze i wyłączenia pompki C.O.. Pompka od podłogówki chodzi cały czas, podłogówka na rozdzielaczu z RTL'ami do regulacji konkretnej pętli. Do tej pory przez październik spaliłem 300 kilo, a w listopadzie 630kg pelletu. Póki co taka praca wydaje mi się optymalna.

Jak to u Was działa? Kocioł chodzi non-stop? Grzejniki grzeją cały czas? Czy może regulator zatrzymuje pompkę C.O., a kocioł chodzi w podtrzymaniu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam jak się ten piec zachowuje bo jest na liście do zakupu tylko sas bio efekt Tekla compact albo biawar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Panowie

Na początku chciałem podziękować Robertowi za plik z ustawieniami jednak mało to pomogło. Troszkę po kombinowałem po swojemu ale nie jest lepiej.

Tak jak poprosił mnie Robert próbowałem połączyć się z platformą multifan  ale nie wiem dla czego mój router nie łączy się ze sterownikiem przez bramę.

Informacja jaka mi się pokazuje:

Internet OK

Gate Wait

i tak cały czas wydaje mi się że to zależy od konfiguracji routera ale to sprawa na następny temat.

 

Widząc jak wygląda wykres Marwola to aż się ciepło robi na sercu mój niestety wygląda znacznie inaczej w załączniku zdjęcie.

Marwol moje pytanie jak to robisz :-) a serio w jaki sposób sterujesz CO1 czy masz czujnik pokojowy+czujnik zewnętrzny? Jeżeli tak jaką masz charakterystykę pogodową? Zauważyłem również że z palnika wyrzuca takie małe kulki wulkaniczne.

Po niżej moje nastawy może jak wszyscy lukną fachowym okiem to coś poradzą.

ROZPALANIE

Czas przedmuchu komory 15s

Czas wstępnego zasypu 33s

Moc wentylatora 45%

Max czas grzałki 3m

temp wył grzałki 15C

czas zapłonu 130s

Czas pracy podajnika 3s

Czas postoju podajnika 45s

Czas pełnego rozpalenia 5m

temp zakończenia 10C

 

PALENIE (moc maksymalna)

Czas podawania 3s

Czas postoju podajnika 19s

Czas postoju rusztu 4m

Czyszczenie rusztu 1

moc wentylatora 48%

 

PODTRZYMANIE

Czas pracy podajnika 8s

Czas postoju podajnika 6m

Czas postoju rusztu 15m

Czyszczenie rusztu 1

moc wentylatora 35%

opóźnienie wył nadmuchu 10s

opóźnienie zał podajnika 10s

 

PID standard

Rodzaj pracy palenie podtrzymanie

czas op wej w tryb wygaszania 29m

Ograniczenie temp saplin 240C

 

Obieg CO1

temp ogrzewania 22C

obniżona temp ogrzewania 0C

tryb ZIMA

charakterystyka pogodowa zdjęcia wykreu przedstawiają 04 ale zmieniłem na 05 aby piec osiągał większą temperaturę

cz pokojowy korekta 0%

Program CO 3

 

OBIEG CO2

(steruje ręcznie mam zawór z pokrętłem ustawionym na 4 podaje temperaturę około 30C w skrzynce zamontowane elektrozawory przy osiągnięciu temp 22C w pomieszczeniu zawory się przymykają obieg za pomocą pompki)

temp ogrzewania 25C

pompa praca modulowana

czas pracy 5m

postój 15m

obniżona temp ogrzewania 30%

tryb Zima

charakterystyka 05

 

CWU

temperatura 46C

histereza 4C

legionella wyłączona

 

USTAWIENIA SERWISOWE

Temp min 50C

temp Max 85C

Krytyczna 90C

ochrona powrotu 40C

Dodatkowa 10C

Czas ruchu rusztu 20s

Moc 17kW

Wydajność podajnika 0,33

 

CO1

mieszacz włączony

ograniczona temp za zaworem 95C

min temp za zaworem 20C

Czas otwarcia 140s

Korekta czasu reakcji 5

sterowanie obiegiem cz pokojowy+cz zewnętrzny

Typ ogrzewania grzejnikowe

Pompa podłogowa włączona

temp maksymalna 45C

temp włączania pompy 42C

 

CO2

Mieszacz wyłączony

sterowanie termostat+cz zewnętrzny

typ ogrzewania podłogowe

Pompa włączona

Temp włączania 42C

 

Jeszcze jedno pytanie o którym już wcześniej pisałem w sprawdzaniu czujników mam przy CO2 temp wewnętrzną -39C Marwol pisał że mam coś źle podłączone ale nie wiem gdzie wrzuciłem zdjęcie ze skrzynki z czujnikami.

Za jakąkolwiek pomoc serdecznie wszystkim dziękuje. 

 

 

 

post-70130-0-17543900-1480768672_thumb.jpg

post-70130-0-79909100-1480768693_thumb.jpg

post-70130-0-88560300-1480768757_thumb.jpg

post-70130-0-34533200-1480768773_thumb.jpg

post-70130-0-18974400-1480768805_thumb.jpg

post-70130-0-39211000-1480770810_thumb.jpg

post-70130-0-57514200-1480770822_thumb.jpg

post-70130-0-46059500-1480770837_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie sytuacja trochę się wyjaśniła, problemem była pompa od kotła, która była zapowietrzona oraz na III biegu, teraz na II biegu i odpowietrzona i całkowita zmiana w działaniu wymiennika ciepła. Mamy stabilny teraz przepływ wody i wymiana ciepła również inna. Inaczej mówiąc: rurki zrobiły się gorące gdzie trzeba i kaloryfery zaczęły  porządnie grzać :) I na tym etapie jestem zadowolony, teraz mogę się pobawić w ustawienia na pid (tu też można wiele zrobić, mając włączona pogodówke)

Spalanie pelettu od 40 do 15 kg wg danych z pieca przez ostatnie dni, ale:

- to był czas kiedy instalacja nie działała

- dane z pieca nie oddają faktycznego zużycia, program wylicza wg założeń podanych  w opcji serwis 

 

Jako ciekawostka:jak kombinowaliśmy z hydraulikiem i specem od ustawień dzisiaj to na wykresie temperatur, wyskoczyło -127 stopni:)) temp. na zewnatrz

 

Szkoda, że Robert nadal nie może nas wspomóc, ale liczę ,że niedługo wróci bo chyba większość z nas liczy na jego doświadczenie:))

Edytowane przez fito1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Przepraszam, iż być może  w nie odpowiednim dziale lecz szukam osoby ze świętokrzyskiego która była by w stanie mi ustawić i wyregulować piec SAS Bio Multi 23kW na sterowniku TECH-a 450PID + dodatkowy sterownik zaworu mieszającego ST 431N  + regulator pokojowy 292 v2 oczywiście nie za darmo a w rozsądnych pieniądzach.
Chciałbym głównie przepalać bym mógł w domu zaczyszczać ściany, malować itd.
Nie ukrywam iż jestem laikiem w temacie pieców, hydrauliki i wg mojego hydraulika miało być wszystko cacy a tak niestety nie jest. Miało być jak najmniej elektroniki a niestety jest tego ogrom i nie ogarniam najzwyczajniej tego.
Zacznę od początku. Dom  nowy ok 180m2 użytkowej z czego ok 50m2 to podłogówka (5 regulatorów temperatury do tej podłogówki), reszta grzejniki bojler 140l. Na pewno też są zawory ale jakie ?? Nie mam pojęcia czy to są 3 drogowe czy 4 drogowe.
Dom budowany z bloczków ceramicznych docieplony 15 grafitem, strop nad poddaszem docieplony wełną 15. Na tą chwile na ustawieniach PID-owych na sterowniku techa pali ogrom pelletu (50kg za noc od 20 do 8 rano). Dodatkowo mimo iż ustawione mam bez wygaszania (co jak rozumiem powinien przejść w tryb nadzoru i czekać na spadek temperatury?) piec tej nocy się wygasił i zerkam do popielnika a tam cały zawalony rozrzażonym pelletem nie wypalonym, a na dnie nie tknięty pellet (3 dni wcześniej piec czyściłem). Dodam iż wczoraj jeszcze działał tak iż osiągnął temperature zadaną 60 na piecu (a nawet wyższą) i przechodzi w tryb nadzoru. Ja niestety już się poddałem z ustawieniami z drugiej strony jak się człowiek nie zna to też nie chce czegoś *** w końcu grube pieniądze na to wydaje:/
Obecnie nie mieszka jeszcze w domu, doglądam go codziennie 2-3 razy dziennie (małe dziecko w domu także czasu też nie za wiele).
Z góry dziękuje za pomoc.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich SZCZĘŚLIWYCH :angry: posiadaczy pieca SAS na pellet.

 

Też miałem to szczęście i namówiony przez instalatora nabyłem cudo SAS Bio Multi 17 kW ze sterownikiem firmy Recalart. Szkoda że wtedy nie poczytałem tego forum.

Mój piec z ustawieniami na pellet spalił mi od 20.IX ok 2,5 tony dobrej jakości pelletu w przyzwoicie wyizolowanym domu o powierzchni użytkowej ok 150 m2 (dwie kondygnacje) i doprowadza mnie do szewskiej pasji i szlag mnie trafia jak widzę podejście producenta czyli firmy SAS do problemu (totalna olewka i rady przez telefon na zasadzie coś mu powiem to się odczepi). Trochę lepiej potraktowali mnie w Recalart, ale słabe jest to, że producent sterownika odsyła mnie po radę na to  forum a sam nie może pomóc bo chyba nie wie co spitolił. Rada w postaci podłącz sterownik do internetu u mnie odpada bo mam taki internet w domu, że praktycznie go nie mam (mieszkam w głębokim lesie).

Krótki opis domu:

Dom wycieplony wełną mineralną, stojący w lesie więc nie narażony na jakieś wyziębianie przez wiatr etc.

Instalacja grzewcza - tradycyjne grzejniki (instalacja pierwotnie przygotowana pod olej)

Do tej pory "Grzałem" programem jaki w sterowniku jest dla pelletu - krzywa pogodowa 5 i temp ogrzewania 21 stopni. Wyniki jak opisałem wcześniej

Po przeczytaniu tego forum, zmieniłem nastawy pieca  na takie jak RobikF (duży szacun dla CIebie) podał Kovallowi, ale nie zmieniło to mojego spalania (spalił ok 15 kg przez 7 godzin)  i na dodatek piec wygasł na podtrzymaniu. Trochę pozmieniałem nastawy na podtrzymaniu (5 sek podaje i 5 minut czeka) i zobaczymy co będzie ale na moje nie będzie różowo.

Piec pracuje w trybie bez PIDa.

 

Mam wrażenie, że u mnie największym problemem jest to, że sterowanie piecem to: TERMOSTAT I CZUJNIK POGODOWY i ta para grzeje mi dom nawet wtedy kiedy nie musi (?!!!)  tzn. została osiągnięta zadana temperatura (Termostat mówi NIE a piec otwiera mieszacz i pcha ciepłą wodę do domu). Żeby unaocznić problem powiem tak w dni robocze piec ma ustawioną temperaturę ogrzewania 21,6 stopnia przez 9 godzin a przez resztę doby 19,6 stopnia i takie wyniki spalania jak napisałem. Nie ogrzewam tym urządzeniem C.W.U.

 

Nie jest to normalne i najchętniej wywalił bym to cudo z piwnicy ale mnie nie stać, ale powoli nie stać mnie też na ogrzewanie domu - zwłaszcza że miało być taniej niż olejem czy gazem :(.ALE KURNA NA DZISIAJ NIE JEST.

 

POMOCY.

 

Załączyłem zdjęcia instalacji, może to w czymś pomoże.

 

post-70811-0-01518600-1481010708_thumb.jpg

post-70811-0-51331600-1481010731_thumb.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat TECH (symbolu niestety nie pamiętam musiałbym podjechać do domu)

Ustawienia pracy pieca w trybie INNE:

PALENIE:

                              MINIMALNA:                             MAKSYMALNA                            PODTRZYMANIE

czas podawania          2 sek                                               5 sek                                           5 sek

czas postoju              20 sek                                              15 sek                                          5 min

postój rusztu             3 min                                                   3 min                                          7 min

czyszczenie rusztu       1                                                       1                                                   1

moc wentylatora         40%                                                  50%                                               50%

 

Paliwo: inne

PID: nie

 

OBIEG CO1

zadane 53 stopnie

obniżenie temp 10%

obieg włączony

OBIEG CO2 jak wyżej tele że wyłączony

HISTEREZA KOTŁA 6 stopni

 

CWU

zadane 40 stopni

histereza 4 stopnie

legionella - aktywne

priorytet CWU nieaktywne

obieg włączony

 

SERWIS

KOCIOŁ: temp minimalna 45 stopni

maksymalna 85 stopni

krytyczna 90 stopni

temp powrotu 40 stopni

dodatkowa temp kotła 4 stopnie

czas ruchu rusztu 20 sek

moc kotła 17 kW

wydajność podajnika 0,33 kg

typ sterowania TERMOSTAT + CZUJNIK POGODOWY

Typ ogrzewania: grzejniki

temp włączenia pompy 42 stopnie

Priorytet NORMALNY

 

Prze dwa dni jechałem na tych nastawach ale robił się wir w zasobniku (rekord z dzisiaj rana 15 kg w 5 godzin) i odpuściłem. Wróciłem znowu do ustawie na pellet bo nie wydolę (chociaż na nastawach pelletowych też będzie kłopot).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.