Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Robert mam wątpliwość czy gdy przepnę na powrót to może dojść do sytuacji że na podłogówkę pójdzie gorąca woda powiedzmy powyżej 50C bo w tym momencie chyba to jakoś piec blokuje albo ten zawór na którym jest "9 biegów" a jest ustawiony w tym momencie na 7,5. To ten zawór który widać na poprzednim zdjęciu przed kartką "podłogówka" z czerwonym pokrętłem. Przepraszam za filozofowanie ale nie znam się na tym kompletnie. Tak naprawdę to po przeczytaniu tego postu coś zacząłem kumać o tym piecu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed podłogówką masz zawór mieszający trzydrogowy chyba Womixa.

 

str 14

 

rys 2 tak prawidłowo powinno być, za zaworem 3D na powrocie 

Instrukcja serwisowa sterownika Multifun10_06_2016.pdf

Edytowane przez RobikF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli hydraulik nie przeczytał instrukcji a tak ją studiował. Już poprawiłem

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK parametry wgrałem co do podpięcia do netu to jeszcze tego nie robiłem muszę znaleźć instrukcję

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płomienia b.ładny i tak powinno być dla tego palnika. Resztę odpowiem poźniej.

 

Witam 

 

jakiś czas nie pisałem ze względu na brak czasu.

Robert, piec pracuje na twoich ustawieniach od jakiś dwóch tygodni, jest znacznie lepiej ale nadal mam wrażenie że pali za dużo w stosunku do wartości którymi się tutaj wymieniacie. Średnio na dobę wychodzi mi że spala jakieś 20-25 kg.

Wg mnie problem może być w tym iż za dużo ucieka w komin. Nie mam jeszcze przepustnicy ani RCK, musze przebudować czopuch....który u mnie jest pionowy.

 

Mam tez dziwne wrażenie że piec za krótko pracuje w podtrzymaniu, zajmuje to mu nie więcej jak kilkanaście minut.

 

W tej chwili piec jest ustawiony na 55 stopni (temp CO1) a temp dodatkowa 10 stopni.

Piec pali to ok 63 stopni i przechodzi w podtrzymanie. Przy spadku do 55 zaczyna od nowa wchodzić w tryb palenia, przy czym moc w trakcie jest zawsze 20%.

Przestudiowałem parametr temp dodatkowej i wychodzi mi (zgodnie z opisem z instrukcji) że działa on jedynie dla temp ustawionej dla CO1 i tylko w przypadku kiedy jest aktywny mieszacz.

W moim przypadku na CO1 mam grzejniki które idą bezpośrednio z pieca poprzez sprzęgło rozdzielacza nie mam na tym obiegu żadnego zaworu mieszającego.

Robert czy to tak działa czy pisze bzdury?

 

Na CO2 mam mieszacz bo tam jest podgłówka ale tam jest ustawiona temp ok 24 stopnie więc nie ma to się ni jak do temperatury zadanej na piecu która jest CO1.

 

Mam w końcu zgrane ustawienia i archiwum które przesłałem Ci na priv.

 

Jeśli znajdziesz chwilkę czy mógłbyś w nie zerknąć.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie szybkie pytanie znalazłem na piec coś takiego jak test czujników nie wiem dla czego na CO2 mam: obiegu 27C a wewnętrzna -39C o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie narazie przestuj, wczoraj "coś" się w piecu zepsuło, wyświetla komunikat, że klapa od podajnika jest otworzona, podajnik i dmuchawa zablokowana. Myślałem, że to wina guzika przy podajniku. Po rozmowie z serwisem i udzieleniu paru wskazówek wyszło na to, że problem jest gdzieś głębiej.

 

Zostałem poinstruowany na tyle, żeby zupełnie odłączyć system zabezpieczenia STB oraz blokady podajnika i dmuchawy po otwarciu klapy (wsadzenie zworki dla dwóch przewodów na tylnej listwie oraz wypięcie dwóch przewodów z przedniego panelu) jednak system mimo ponownego wgrania z karty pamięci dalej wywala ten sam bład.

 

Póki co muszę czekać do poniedziałku na odzew z serwisu, ktoś musi przyjechać wymienić trochę elektroniki.

 

Narazie kariery z tym piecem nie robię.

Mam nadzieję, że to tylko pech;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marwol zadzwon do sąsiada po po rozpaleniu przeszedł w podtrzymanie niech kontroluje temp. podajnika najepiej niech cyka zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marwol    "Ja mam 2025, centralka od recalarta i t2 "

Ty masz to podłączone czy leży na piecu i patrzysz na to? :)

Bo na necie  widzę, że nie masz (chyba, że nie uaktywniłeś). :)

Edytowane przez RobikF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marwol zadzwon do sąsiada po po rozpaleniu przeszedł w podtrzymanie niech kontroluje temp. podajnika najepiej niech cyka zdjęcia.

:)

 

Zobaczymy jak na moim pellecie mu pójdzie. Mimo,że też 6mm to mój jest znacznie krótszy. U Piotrka niektóre mają po 15mm na oko.

 

Robik - wszystko zamontowane i działa. Jednak nie używam na chwile obecną.

 

2025 - ma sterować podłogówką,ale z racji dużej bezwładności OP to raczej słaby pomysł

 

200 - do grzejników. Działa.

 

T2 - też działa

 

Na chwile obecną to nie chce mi się poprostu tego uruchamiać. W 6 miesięcy od stanu surowego otwartego do ostatniego obrazu dom ogarneliśmy i teraz chcemy z żoną odpocząć :)

Edytowane przez marwol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.