Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam trochę większą powierzchnię i nigdy takiego zużycia nie doświadczyłem, nawet na świeżej instalacji, czy też przy mrozach, a te przecież dopiero nadejdą (i co wtedy 60kg?). Kocioł moduluje non stop, bez wygaszania, średni strumień 1,7kg/h (czyli średnia moc ok 8kW) i 40kg gotowe, a do tego w standardzie zapewne zawór 4D i niski powrót gratis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kovall tak jak pisał Marwol podłogówka niech chodzi non stop. Na 4D nie siedem a 4-5 . Podaj temp. powrotu. 

A najlepiej zrób zdjecie jak wygląda płomień podczas palenia. Wyślij mi 2 pliki ustawienia i archiwum zerkne co tam jest nie tak.

Cwu 46 histereza 4. Czy masz przepustnicę na kominie, zawirowacze, RCK itd. Zrób najlepiej zdjęcia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zastosowałem również ustawienia jakie tu podajecie do Sasa Bio Solid 23kw i piec zaczął lepiej śmigać, jednak w nocy mi wygasł, teraz tryb rozpalania się "nie udaje" trzy razy z rzędu.

 

Wcześniej próbowaliśmy korygować domyślne wartości wyrażane w % ale nie wiele skutku to przynosiło a pierwsze rozpalenie wspomogliśmy palnikiem gazowym.

 

 

Oprogramowanie mam 15.12.15

 

Ktoś coś doradzi? Piec mam co prawda drugi dzień ale zależy mi na tym, żeby dogrzać pomieszczenia.

 

Kilka fotek z błędami:

post-70095-0-51088800-1478529220_thumb.jpg

post-70095-0-16023800-1478529232_thumb.jpg

post-70095-0-86942900-1478529248_thumb.jpg

post-70095-0-12674000-1478529259_thumb.jpg

post-70095-0-52705700-1478529263_thumb.jpg

post-70095-0-12988500-1478529272_thumb.jpg

post-70095-0-02663900-1478529282_thumb.jpg

post-70095-0-04245100-1478529291_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marwol zmień czas postoju podajnika dla podtrzymania z 6m na 5m i obserwuj .

Jutro ustaw na 4 minuty.

Edytowane przez RobikF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale patrząc na Twój wykres może będzie chodziło lepiej (stał dłużej w podtrzymaniu.)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem odpisać z telefonu ale nie mogłem się zalogować, dopiero na komputerze da rade.

 

Marwol dałeś mi do myślenia z tym zdjęciem, faktycznie w amoku pominąłem podpięcie drugiego kabla zasilania po podajnikiem, był on odpowiedzialny za pracę grzałki oraz rusztu.

 

Mimo wszystko doszedłem do tego po tym jak piec udało się rozpalić (przechodzenie na zmianę z rodzaju pracy drewno  na palenie-podtrzymanie - wcześniej piec stał długo w trybie rozpalania mimo temperatury rzędu 56 stopni przy zadanej 65 i nie przechodził w tryb palenie.

 

Dziś dołożyliśmy też czujnik zewnętrzny, podłączyliśmy bojler (350l) około godz 19, po 20:30 zagrzał CWU do zadanej temperatury 46 stopni i prawie do 23:00 pilnowałem jeszcze pieca.

 

Piec długo dochodził do temperatury zadanej po zagrzaniu cwu więc skorygowałem kilka ustawień:

 

- przełączenie na PID turbo

- czas postoju podajnika w trybie palenia do 12s

- czas podawania 4s

- wentylator 40%

 

Przy zadanej temperaturze 65 (55 dla CO i 46 CWU) piec dochodził w trybie palenia do 73 stopni, potem w trybie podtrzymania z początku do 77 i potem sukcesywnie w dół aż do 63 - wtedy znów przeszedł w tryb palenia, jednak temperatura ciągle spadała do 58 stopni, następnie powoli rosła do 73 i tak w kółko.

 

 

Postanowiłem więc skorygować parametry Podtrzymania aby piec mógł zostać w tym trybie dłużej i tak:

 

- czas podawania 10s

- przerwa w podawaniu 2 min

- siła nadmuchu 37 %

- postój rusztu 15m

 

było to ostatnie co w piecu zmieniłem o 22:45 i chwilę później wyszedłem.

 

Jutro zobaczę wykres i czy w ogóle piec nie wygasł itp.

 

Co do zapisu ustawień i archiwum, muszę załatwić jakąś kartę pamięci chyba, żeby to zgrać?

 

Mam też pytanie odnośnie alarmu, ciągle miga mi czerwona lampka a po naciśnięci guzika INFO wyświetla się komunikat, że ruszt zablokowany.

 

Trochę się rozpisałem, dzięki za dotychczasowe sugestie, będę walczył:)

 

PS: od pierwszego rozpalenia wczoraj o 12:00 wsypałem w podajnik 25kg 8mm barlinka, potem 3 x 15kg 6mm Lava i dziś przed wyjściem jeszcze jeden 25kg 8mm barlinek tak na zapas, bo z tej Lavy jeszcze z 15kg w podajniku na oko było.

 

Ciężko więc określić zużycie bo wszystko musiało się nagrzać, pomieszczenia też nie pozbyły się jeszcze wilgoci a termostaty na grzejnikach są ciągle na full.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Chciałbym przyłączyć się do rozmowy.

Może zacznę od tego, że ustawiłem nastawy takie jak podawał marwol oraz RobikF, jedynie podtrzymanie miałem:

czas podawania 8s

Czas postoju 6 m

Czas postoju rusztu 15 m

Czyszczenie 1

Moc went. 37%

Opóźnienie wyłączenia nadmuchowe 13 s

Opóźnienie załączenia podajnika 10 s

 

i wszystko ok spala w granicach 15 kg na dobę, w podtrzymaniu kocioł utrzymuje się nawet ponad godzinę ale martwi mnie jedna rzecz, mianowicie na piecu pojawiła się smoła i delikatnie mokra sadza. wcześniej tego nie było. Może dodam, że posiadam piec sas slim 14 Kw, ogrzewanie grzejników zawor 4d z siłownikiem czujnik zewnetrzny i wewnętrzny. KOCIOŁ utrzymywał temp od 74 chyba przechodził na podtrzymanie i zaczynał palić przy 59.

Czy pojawienie się smole może być efektem zbyt długiego przebywania pieca w trybie podtrzymania i nadmiernego dymienia paliwa? po powrocie do domu zrobię fotę jaki stosuje pellet. w każdym razie nie jest to pellet iglasty no i w dodatku wcześniej zjawisko nie występowało. Czy macie jakieś pomysły ? BĘDĘ wdzięczny za wszelkie porady. dzięki i pozdrawiam

Edytowane przez PiterK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później podeślę zdjęcie jaki to pellet, ale nie jest zawilgocony bo wcześniej było ok poza tym wsypujemy go z worka to się kurzy. PRZY zawilgocojy raczej by tak nie było.

 

Temp ochrony powrotu ustawiona na 41 stopni.

Czujnik temp co1 potrzebny do siłownika zaworu 4d macie zamontowany przed pompą czy bezpośrednio za?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do PiterK . Brudny piec za niska temp. na powrocie. To nie wina paliwa tutaj nie szukajcie. Podaj temp.spalin i powrotu , ale faktyczną a nie taka jaką ustawiłeś. Moim zdaniem powrót spada poniżej 30C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halotron potrzebne jest archiwum, żeby coś podpowiedzieć. Blokada rusztu  może wystapić przy  przebiciu temp.ustawionej w serwisie dla podajnika.   Lub np temp kotła 82-85C wtedy zamontowany czujnik STB blokuje podajnik, wentylator i czeka na schłodzenie kotła.

Edytowane przez RobikF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marwol, czujnik powrotu mam wpiety na dole pieca, w miejscu zakończenia osłonki termicznej.

post-70121-0-85831900-1478618556_thumb.jpg

Powrót na teście czujników gdy sprawdzałem wyrywkowo nie spadło poniżej 38 stopni, a jeśli tak to zawor 4d zamykał na pozycję 0.

Pelet którym pale

post-70121-0-11215600-1478618696_thumb.jpg

Edytowane przez PiterK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te ustawienia dla pieca SAS BIO SLIM 29 kW są dobre ?

 

SERWIS:
kocioł:
temp. minimalna- 50 °C
temp. maksymalna-85 °C
temp. krytyczna kotła-90 °C
temp. powrotu - 40 °C
dodatkowa temp. kotła - 5  °C
czas ruchu rusztu-20 sek
moc kotła – 29 kW
wydajność podajnika- 0,33 kg
typ sterowania-ręczny
typ ogrzewania-grzejniki CO1

typ ogrzewania -podłogówka CO2
temp. włączenia pompy - 42 °C
priorytet-normalny

 

wybór paliwa-inne
PID- PID standard
rodzaj pracy- palenie podtrzymanie

 

ROZPALANIE:
czas przedm.komory-15 sek   
czas wst. zasypu-  51 s
moc wnetylatora- 50%
max czas pracy grzałki-3min
temp. wyłączania grzałki -15 °C  
czas zapłonu-130 sek
czas pracy podajnika - 4 sek          
czas postoju podajnika-40 sek          
czas pełnego rozpalenia-5 min          
temp. zakończenia-10 °C
 
PALENIE:
moc minimalna
czas podawania-2sek
czas postoju podajnika-12sek
czas postoju rusztu-3min
czyszczenie rusztu-1
moc wentylatora-40%
 
moc maksymalna
czas podawania-4 sek                
czas postoju podajnika-10 sek    
czas postoju rusztu-3 min            
czyszczenie rusztu-1
moc wentylatora-54%
 
PODTRZYMANIE:
czas pracy podajnika-8 sek
czas postoju podajnika-6 min
czas postoju rusztu-15min
czyszczenie rusztu-1
moc wentylatora 35%            
opóźnienie wył nadmuchu-10 sek
opóźnienie zał podajnika-10 sek
 
czas operacyjny wejścia w tryb wygaszania - 29min    
ograniczenie temp. spalin-240 °C
 

obieg CO1

55 °C grzejniki

temp załączania pomp 42 °C

 

obieg CO2

 

35 ° C podłogówka

temp załączania pompy 30 °C

 

CWU

-zadane 46 °C                      
-histereza 4 °C

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.