Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

:)

 

Zobaczymy jak na moim pellecie mu pójdzie. Mimo,że też 6mm to mój jest znacznie krótszy. U Piotrka niektóre mają po 15mm na oko.

 

Robik - wszystko zamontowane i działa. Jednak nie używam na chwile obecną.

 

2025 - ma sterować podłogówką,ale z racji dużej bezwładności OP to raczej słaby pomysł

 

200 - do grzejników. Działa.

 

T2 - też działa

 

Na chwile obecną to nie chce mi się poprostu tego uruchamiać. W 6 miesięcy od stanu surowego otwartego do ostatniego obrazu dom ogarneliśmy i teraz chcemy z żoną odpocząć :)

O to mnie uspokoiłeś, bo myślałem, że coś nie tak bo na ręcznych jedziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczyłem Pitkowi wszystkie możliwe i znane mi przyczyny. Dlatego niech kontroluje temp. podajnika , Jak dalej będzie sie tak działo serwis.

Już u niego był i wymieniał chyba grzałkę i coś jeszcze nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok. Odpalałem z czujnikami i wszystko działa. W mojej sytuacji jednak te regulatory to średni pomysł. Mamy 3pokoje z grzejnikami.

- gościnny pusty stoi

- syn lubi zimno

- w sypialni i tak gorąco :)

 

OP jest w salonie. Temp wody 28stopni regulowana termostatem z kapilarą przy rozdzielaczu. W salonie 24st , bo żona lubi ciepło.

 

Myśle,że do tematu regulatorów pokojowych jeszcze powróce. A teraz robią za termometry naścienne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczyłem Pitkowi wszystkie możliwe i znane mi przyczyny. Dlatego niech kontroluje temp. podajnika , Jak dalej będzie sie tak działo serwis.

Już u niego był i wymieniał chyba grzałkę i coś jeszcze nie pamiętam.

Akurat grzałkę wymieniałem sam bo na serwis trzeba było czekać około 3 dni. Wymiana jest prosta jak klocki lego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, piszę pierwszy raz ale to forum przeczytałem wiele razy.

Od ponad miesiąca mam nowy kocioł SAS BIO SLIM 14Kw na pelet.

Nie znam się na tym ale po przeczytaniu tego forum jestem trochę mądrzejszy.

Zacznę od początku dom stary po remoncie ocieplony z każdej strony ok 135m2

Cztery obwody podłogówki reszta grzejniki, wszystko na jednym obiegu, na podłogówce na mieszaczu jest zamontowany zawór z ustawieniami temperatury. Na obiegu zawór czwórdrożny z siłownikiem ESBE. Czujnik zewnętrzny i wewnętrzny.

Po zainstalowaniu monter ustawił na palenie peletem palił dużo mimo że było jeszcze około 9 stoni na dworze.

Piec był pełen ognia a regulacja procentowego zmniejszania nic nie dawała. 

Gdy ustawiłem parametry podane przez Was na "nne" piec fajnie pali i podtrzymuje. Ale zużycie jest ok 30kg/24godz.

Zastanawia mnie ustawienie przez montera temperatury ochrony powrotu na 10 i zamocowanie czujki powrotu na powrocie z instalacji przed zaworem mieszającym , na moją uwagę potwierdził że tak ma być.

Proszę o poradę, fajnie by było trochę mniej spalać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sieci nie puszcza trzyma tak 27 stopni, może dlatego że od 22 mam obniżanie temperatury o 2 stopnie. Kocioł cały czas w podtrzymaniu a temperatura urosła już do 67 stopni. Przy zadanej 60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów,

 

piszę do Was z mroźnego Zakopanego, i potrzebuję porady specjalistów (a po przeczytaniu wszystkich postów myślę że z takimi mam do czynienia). Niestety zarówno serwis SAS jak i dział techniczny Recalart nie wnoszą nic nowego do sprawy więc poproszę Was o pomoc.

 

Mam zainstalowany od 2 tyg. piec SAS BIO SOLID 36kW ze sterownikiem RECALART, dom 4 piętrowy (podpiwniczenie, 2 piętra i podasze) w sumie ok 360m2 powierzchni do grzania, z czego ok 80 to podpiwniczenie - prawie zakręcone grzejniki. Dom ocieplony styropianem 15cm. Na dwóch piętrach jest wynajem apartamentów (w maks obłożeniu może być 16os). Do pieca mam zamontowane dwie grupy pompowe - jedna do CO z zaworem chyba 3 drożnym WATTS NR230-00 DU , i druga grupa pompowa na CWU - tam dwa zasobniki po ok 360L - ze względu na gości. W instalacji CO w zasadzie są tylko grzejniki - ok 30 grzejników + w garażu podłogówka ale na osobnej grupie pompowej - jest ona umieszczona w garażu i zasilana jedną z gałęzi CO. Jest założony czujnik zew, i czujnik pokojowy, ale ze względu na fakt że czujnik jest w najcieplejszym miejscu domu, to na razie go wyłączyłem i ustawiłem jedną z charakterystyk pogodowych.

 

Na razie piec pracował w trybie palenie - podtrzymanie, paliwo - pellet, na PID Turbo, i zużywa ok 45-50kg /na dobę przy temp. -2 do -5 stopni. Bardzo wolno się nagrzewa. Dodam że po rozmowach z Panem Marcinem z recalarta, dostałem najnowszy soft (z 8 listopada) gdzie można regulować temp. spalin - dzięki czemu nie wyrzuca błędu w podtrzymaniu (z powodu zbyt niskiej temp spalin) 

 

W moim piecu jest w standardzie zawirowywacz spalin, przysłona na czopuchu, i temp. spalin mam na poziomie 90-100 przy pracy, i 50-60 w potrzymaniu. Jak temp spalin spadnie poniżej 55 to piec uważa się zgasł i się wygaszał. Na szczęście w nowym sofcie można ten parametr obniżyć i teraz powinno być ok. Ale nadal to spalanie.

 

Byłbym bardzo wdzięczny za przesłanie propozycji nastaw do tej mocy pieca - bo nie znalazłem w tym wątku pieca o mocy aż 36kW - mam świadomość że trzeba potem to poregulować i obserwować, ale od czegoś muszę wyjść. Jakby mi palił 25-30kg dziennie w przy tej kubaturze to byłoby super :)

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o program, który dostałeś od Marcina + archiwum + ustawienia. . Zgrasz je zaawansowane - archiwum, zaawansowane ustawienia na priv. przy wysłaniu wszystkei rozszerzenia zmień na .txt. 

Pozdrawiam

P.S nieżeli masz możliwość podłącz kocioł do netu .

Edytowane przez RobikF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od sierpnia posiadam kocioł SAS Bio Multi 17kW ze sterownikiem Recalart.

Jestem z Włoszczowy i niestety mam problem jak wielu z Was ze zbyt dużym spalaniem peletu.

Dom nowy dobra izolacja i okna 3szyby 175m2 mieszkalnej plus garaż i kotłownia (40m2) dodatkowo, wszędzie podłogówka tj 3 rozdzielacze gorgiel z pompkami wilo, pompa wymuszająca, pompa cyrkulacyjna, zbiornik 300l i dodatkowo drugi obieg tylko 3 grzejniki łazienkowe. Dochodzi do tego mieszacz Afriso 3-drogowy. Dokupiłem regulator pokojowy Auraton 2025rth ale póki co nie mam zamontowanych elektrozaworów na obiegach.

Jak w miarę dobrze to ustawić i czy ta instalacja w mojej kotłowni ma sens, bo mój monter stwierdził że on więcej już nić nie poradzi i tak musi być. Ustawiony na pid standard i tryb palenie wygaszanie eco (tak mi podali w sasie) ale ponad tona peletu miesięcznie przy takiej pogodzie to raczej nie ma sensu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.