Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety ale nie działa. To już kolejny raz w tym roku.

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest u wszystkich. Straszna bieda. Jak Recalart w taki sposób współpracował z SASem jak prowadzi emultifuna to nie dziwię się że im podziękowali. Już w piątek sterownik był w offline, w sobotę chyba zmienili łącze więc możliwe że i serwer. Pewnie nie umieją tego serwisu podnieść w całości (od zawsze prowadziła im to zewnętrzna firma). Tylko patrzeć jak cała ta firma wyciągnie kopyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum ale śledzę je już jakiś czas i dzięki forum otworzyłem się przed piecem i zaczłem przy nim troche grzebać a raczej przy jego ustawieniach. Posiadam piec sas bio slim 17 kw ogrzewam nim dom 150 m2, 10 kaloryferów bez podłogówki i bojler jakies 120l. Od samego początku paliłem na ustawieniach fabrycznych czyli palenie podtrzmanie paliwo pellet i wiecznie miałem jakies problemy w zimie ok piec palil a raczej spalał ogromne ilości w miesiąc ok. 1,5t- 2t pelletu ale w lato grzałem tylko wode wiec wyłaczyłem pompke na kaloryfery ale piec gdy przechodził w tryb podtrzymania to tak podnosił temp. na kotle ze dochodził do krytycznej i musiał sie wygasić i biegałem i odpalałem co chwile jak konczyła sie ciepła woda. Po kilkudziesięciu tel. do serwisanta który montował piec i w teorii ma być serwisanet(wiecznie nie odbiera tel) poradził bym właczył pid turbo(spoko nie wygaszało) ale piec nadal pożerał ogromne ilości pelletu w rok spaliłem ponad 20ton. Śledząc forum i widząc spalania forumowiczów, przełamałem sie i pozmieniałem ustawienia, lecz bardzo bym prosił o jakaś pomoc, podpowiedź z tego powodu, że nie jestem przekonany do tych ustawień które wprowadziłem czy są odpowiednie i odpowiedzi na moje pytanie bo serwisant kazał mi wyciągnąć zaraz po montażu pieca zawirowacze powietrza( dodam ze temp. spalin podczas palenia to 200- 210 stopni a w podtrzymaniu średnio 90) jego zdaniem zawirowacze zasmalaja piec, no i nie mam zamontowanego regulatora pokojowego ponieważ powiedział że lepiej założyć termostaty na kaloryfery i jak włącze ogrzewanie na dom gdzie zadaje na kotle 40 stopni to biegam do kotłowni co jakis czas żeby wyłaczyć bo w domu za gorąco, ale jak wylacze to piec w podrzymaniu znowu dojdzie do krytycznej i sie wygasi. I moje pytanie czy założyć zawirowacze i do czego one tak naprawde służą i jestem zdecydowany kupić regulator tylko teraz nie wiem czy auratona jak dzwoniłem do sasa to polecali czy recalarta bo taki tez mam sterownik przy piecu.

Moje ustawienia dla pieca 17 Kw:

Rozpalanie;

czas przedmuchu komory 15s

czas wstepnego zasypu 33s

moc went. 45%

max. czas grzałki 3m

temp. wyłaczenia grzałki 15 stopni

czas zapłonu 130s

czas pracy podajnika 2s

czas postoju podajnika 50s

czas pełnego rozpalenia 5m

czas zakończenia 10 stopni

Palenie:

moc min.

czas podawania 2s

czas postoju podajnika 12 s

czas postoju rusztu 3 min

czyszczenie rusztu 1

moc went. 40%

moc max.

czas podawania 5s

czas postoju podajnika 20s

czas postoju rusztu 4m

czyszczenie rusztu 1

moc went 46%

podtrzymanie:

czas pracy podaj. 8s

czas postoju podaj. 6m

czas postoju rusztu 15 min

czyszczenie rusztu 1

moc went. 35%

opóźnienie wył. nadmuchu 10s

opóźnienie zał. podaj. 13s

Ustawienia serwisowe:

temp. min 50

temp. max 85

temp. krytyczna 90

ochrona powrotu 40

dodatkowa 10

czas  ruchu rusztu 20s

moc 17 kw

wydajność podajnika 0,33 kg

CO1:

mieszacz włączony

ograniczenie temp. za zaworem 95

min. temp. za zaworem 20

czas otwarcia 140s

korekta czasu reakcji 5

temp. właczenia pompy 42

sterowanie obiegiem reczne

typ ogrzewania grzejnikowe

pompa podłogowa wyłaczona

priorytet obiegu normalny

Rodzaj pracy palenie podtrzymanie

pid wyłączony

ograniczenie temp. spalin 240

cwu 48 histereza 4 i wybrałem moc max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie 20t na rok na 150m2 powierzchni? Nie wierzę - to wbrew logice.

Temp. spalin masz za wysoką. Temp. spalin powinny utrzymywać się w przedziale 140-180*C. Załóż zawirowywacze one spowalniają ciąg spalin powodując, że wymiennik ma więcej czasu na odebranie ciepła czyli rosnie sprawność kotła, maleje temp. spalin i maleje spalanie pelletu. Jaką masz temperaturę powrotu?

Co do regulatora pokojowego czy raczej sterowania ogrzewaniem najpierw napisz lub zrób zdjęcia jak masz zrobioną instalację wokół kotła, w ustawieniach masz włączony mieszacz, pytanie: czy masz zawór mieszający 4D lub 3D i czy na pewno jest na nim założony siłownik (skoro jest włączony w ustawieniach)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym spalaniem to mnie poniosło nie 20 a 12-13 ale to chyba i tak dosyć sporo. Przed zmianą ustawień na statystyce pokazywało 3,8kg/h gdy wprowadziłem te ustawienia pokazuje mi 1,3 kg/h tak że jest znacznie lepiej, ale kotłownie mam połączoną z garażem a w garażu nie mam ocieplonego dachu i przy minusowych temp na zewnatrz w garażu temp. otoczenia jest w granicy -1 a 2*C, i piec w podtrzymaniu pracuje jakieś 10-15 min i go wychładza i znowu przechodzi w palenie dla tego wydaje mi sie że jak w tym roku ocieple garaż i zmienie brame(myślałem jeszcze nad założeniem kaloryfera w garażu tak żeby utrzymać temp. dodatnią, albo może sam piec da rade ogrzać bo nie bd straty ciepła)to też piec bedzie mi mniej pożerał bo dłużej bd pracował w podtrzymaniu bo nie bd go wychładzać. Co do temp. spalin serwisant mi mówił ze 200-250*C to jest prawidlowa. Dzisiaj wyłacze piec wysprzatam i zamontuje zawirowacze zobacze jaka bd temp spalin na paleniu i podtrzymaniu. Co do temp powrotu to mam 51*C, a jeśli chodzi o zawory to nie orjetuje sie w tym wszystkim dla tego wrzuce zdjecia jak to wszystko wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odizoluj także dom od garażu - ścianę i strop (jeśli masz jakieś pomieszczenie nad garażem), zyskasz na oszczędności opału. Wtedy też darujesz sobie ten grzejnik w garażu i nową bramę ;) Zalecałbym min. 12cm styropianu.

Temp spalin 200-250st to raczej pod ekogroszek ;) oni mają takie palenie. W pellecie lepiej trzymać tak jak podawał Rymol. Gdzieniegdzie nawet czytałem, że max 130st ;) ale to już wydaje mi się lekką przesadą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad garazem nie mam zadnego pomieszczenia dla dla tego ocieple sufit w garazu a sciany mam ocieplone styro.20cm. Dzis zaloze zawirowacze i bd staral sie utrzymac nizsza temp.spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Temp spalin 200-250st to raczej pod ekogroszek ;) oni mają takie palenie.

 

Oj tam, nie przesadzajmy  :rolleyes:  :D  :D

post-44592-0-41713300-1520672698_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahh... wybacz  :rolleyes:  :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że duży % w spalaniu daje ujarzmienie swojej własnej instalacji :) zrozumienie co i jak działa i odpowiednie kontrolowanie tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka temp. masz na kotle ustawioną i jak załączy się to przy jakiej około chodzi bo u mnie jest zadana 65 stopni a chodzi na około 55 stopni może jak by była wyższa temp to by to lepiej chodziło. Druga sprawa jakie temp bufora ustawić górną i dolną może ktoś ma większe doświadczenie i od razu zaznaczam że u mnie nie ma możliwości ustawienia histerezy na buforze.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś mógł nagrać filmik z palenia jak wygląda płomień przy prawidłowym doborze powietrza oraz wyrzucanie pelletu z podajnika przy za dużym powietrzu bo u mnie wyrzuca jakieś małe kawałki niedopalonego pelletu ale może takie są dopuszczalne wentylacja na 35% u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

65st z histerezą 10st. Kocioł nie chodzi mi około tylko dobija do 65st, wchodzi w podtrzymanie, w podtrzymaniu jeszcze przebija do 72-73st i spada do 55st. Uruchamia się praca i znowu goni do 65st....

Chodzi na około 55st ? czyli że kocioł nie dochodzi Tobie do 65st? może to wina bufora, który ma 55st ? 

Może wypowie się ktoś kto zna się na buforach ? :)
płomień....
1648ad273fcf8daa9621916dc5e23c52.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ptaku28 mowisz ze masz taki sam kocioł, dzisiaj moj sie wygasil na skutek zlych ustawien parametrow podtrzymania zmiejszylem czas postoju podajnika na 5m a jak to wyglada u ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no ja ciagle pale tym samym jest ok tylko dzis wygasilo bo grzalem tylko wode od dwóch dni i zastanawia mnie dla czego piec krotko pracuje mi w podtrzymaniu co by mu zmienic

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka temp. masz na kotle ustawioną i jak załączy się to przy jakiej około chodzi bo u mnie jest zadana 65 stopni a chodzi na około 55 stopni może jak by była wyższa temp to by to lepiej chodziło. Druga sprawa jakie temp bufora ustawić górną i dolną może ktoś ma większe doświadczenie i od razu zaznaczam że u mnie nie ma możliwości ustawienia histerezy na buforze.

Witam. Czyli nie masz podpiętego modułu bufora jak rozumiem. A bufor ustawiony jest jako CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.