Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8/6 i do tej pory wszystko działało dzwoniłem nawet do serwisu ale pierdoły chyba opowiadają.

czepili się ciągu kominowego jak powiedziałem, że mam rck to odpuścili.

Sugerują zwiększenie paliwa na 8/5 w podtrzymaniu zmniejszenie wentylatora z 33-30% i uchylenie klapy popielnika 1 cm.

Dziś przestawiłem na pracę bez PID i zobaczę histereza kotła 6* wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem użytkownikiem kotła sas bio slim 17 kw sterownik tech st 550 z pid. Aktualnie ogrzewam dom ok 170 m na całości podłogowka dodatkowo 2 grzejniki. Temperatura zadana na kotle 60* podłogowka 27*.w domu temperatura 21-22. Na pidzie spalanie 50 kg po przejściu na ustawienia ręczne spalanie ok 37 kg doba. Pomóżcie panowie bo podajcie wasze spalania ok 20 kg i jestem trochę załamany swoimi osiągami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym spalanie innych to sie nie sugeruj , bo nie wiesz gdzie kto mieszka a roznica pomiedzy wschodem a zachodem jest sporq jezeli chodzi o temperatury

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem użytkownikiem kotła sas bio slim 17 kw sterownik tech st 550 z pid. Aktualnie ogrzewam dom ok 170 m na całości podłogowka dodatkowo 2 grzejniki. Temperatura zadana na kotle 60* podłogowka 27*.w domu temperatura 21-22. Na pidzie spalanie 50 kg po przejściu na ustawienia ręczne spalanie ok 37 kg doba. Pomóżcie panowie bo podajcie wasze spalania ok 20 kg i jestem trochę załamany swoimi osiągami.

Ja na dom 190 m ok 39 kg więc nie załamuj się i tak jest spoko i czysto

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8/6 i do tej pory wszystko działało dzwoniłem nawet do serwisu ale pierdoły chyba opowiadają.

czepili się ciągu kominowego jak powiedziałem, że mam rck to odpuścili.

Sugerują zwiększenie paliwa na 8/5 w podtrzymaniu zmniejszenie wentylatora z 33-30% i uchylenie klapy popielnika 1 cm.

Dziś przestawiłem na pracę bez PID i zobaczę histereza kotła 6* wystarczy

Jaką masz moc wentylatora w paleniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wszystko ok czy dalej gaśnie. Pytam ponieważ od 2 dni mam to samo piec gaśnie mi w nocy w dzień wszystko ok a 2-4 rano pellet w palniku i błąd brak paliwa, błąd rozpalania lub złe parametry w podtrzymaniu.

tak wyczyściłem i jest ok pali się normalnie nie gaśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powiedzcie mi jak to jest dzwonię do Techa sterowniki a gość mi mówi, że na Pidzie będę  mniejsze spalanie a kolego wyżej napisał, że spadło mu spalanie jak przeszedł na ustawienia ręczne! (Kwasek87 Pid 50kg- ręczne ustawienia 37kg).

Obecnie u mnie spalanie do 60 kg na dobę i z tego nie jestem zadowolony. Jutro zmieniam paliwo o efekcie spalania powiadomię. 

Dom w trakcie wykańczania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na PID spalanie jest średnio 30% większe.

W teorii to ładnie brzmi, że stała temp. na kotle i mniejsze spalanie, a w praktyce średnio się to sprawdza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy możecie mi podać ścieżkę jak mogę swój kocioł wygasić np: w poniedziałek od godz. 6 rano do 13 żeby się wygasił i odpalił o 14 będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz moc wentylatora w paleniu ?

30 przy mocy min 40 przy max.

Aktualnie przełączyłem na prace bez PID  zadana 60* dodatkowa 5* histereza 6* 

Zwiększyłem również dawkę na podtrzymaniu do 8/5 wentylator 32 (nie wiem czy nie zmniejszyć czasu postoju rusztu z 15 do 12m bo wydaja mi się, że sporo popiołu leży na palniku i może to być problemem przy podtrzymaniu)

dziś nie zgasł 

 

spalanie ok 30 kg na dobę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego podtrzymanie masz 8 s podaje na 5 min postoju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Krzymol ja u siebie podtrzymanie mam 2s podaje postój 2m 15s ruszt co 8 min. 

Praca podawanie 8s postój 45 s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 przy mocy min 40 przy max.

Aktualnie przełączyłem na prace bez PID  zadana 60* dodatkowa 5* histereza 6* 

Zwiększyłem również dawkę na podtrzymaniu do 8/5 wentylator 32 (nie wiem czy nie zmniejszyć czasu postoju rusztu z 15 do 12m bo wydaja mi się, że sporo popiołu leży na palniku i może to być problemem przy podtrzymaniu)

dziś nie zgasł 

 

spalanie ok 30 kg na dobę 

Jeżeli masz tak nisko went. w paleniu to ustaw went. dla podtrzymania na 20-25% postój rusztu 15

zadana 50 dod 15 ( o ile masz mieszacz) hist 6 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Krzymol ja u siebie podtrzymanie mam 2s podaje postój 2m 15s ruszt co 8 min. 

Praca podawanie 8s postój 45 s

Spróbuj w pracy 4s na 35s ruszt 4 min went 30% .Który masz sterownik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz tak nisko went. w paleniu to ustaw went. dla podtrzymania na 20-25% postój rusztu 15

zadana 50 dod 15 ( o ile masz mieszacz) hist 6 

Ok dzięki .

Porównywałem zdjęcia jak ma wyglądać prawidłowy płomień przy paleniu, może powinienem zwiększyć wentylator ale temp. spalin  aktualnie bez PID ok 160* przy paleniu z PID 140*.

Widzę, że na forum podaję wentylator nawet do 54%przy paleniu.

Płomień jest zawijany i ciut postrzępiony a powinien być chyba prosty czyli w stronę bocznej ściany a zawijać na ruszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj w pracy 4s na 35s ruszt 4 min went 30% .Który masz sterownik ?

multifun

No to teraz już się pogubiłem. Przy paleniu moc max mam 2/12  ruszt 4 min  went 40% i tak w większości wszyscy  podawali 

4/35 i wentylator na 30% to zmniejszy się dawka paliwa - mogę spróbować co to da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Spróbuj w pracy 4s na 35s ruszt 4 min went 30% .Który masz sterownik ?

Sterownik 550 z PID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie POMOCY !!! Od 4 dni mam odpalony Sas Slim 14 KW dom 120 m2 7 kaloryferów reszta podlogowki - dom jest ocieplony styropianem 15 cm w trakcie wykanczania w środku. Problem z piecem polega na tym ze na PiD chodzi ze 3 h i niestety nie dochodzi do temperatury co za tym idzie podaje za duzo groszku i gaśnie. Na recznych chodzi mi bez gaszenia 4 dzien ale coz z tego skoro max temp to 53 stopnie (kaloryfery wlaczone + 3 sekcje podlogówki - kolejne 3 nie zalaczam bo temp jeszcze zejdzie) Co robie źle, ze nie moze dociagnac ... przyczyna ze to świezy dom i schnie czy moje ustawienia ??? Dodam ze przez te 4 dni co chodzi ani razu nie byl w trybie podtrzymania :( spala ok 40 kg na dobe jak nic.

Ostatnie ustawienia jakie zrobilem to

Podawanie 15 sekund

Czas przerwy 84 sekundy

Wentylator od 26 do 30% robiłem

Ustawialem tez 

Czas podawania 8 sekund

Przerwa ok 45 sek

Wentylator ok 30%

Co robie źle ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.