Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z paleniem w Zębcu 20kW.


threemilesup

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Z góry przepraszam jeśli nie trafiłem z tematem. 

Posiadam piec z podajnikiem firmy Zębiec 20 Kw. Paliłem w nim już dwa sezony grzewcze ( woda i centralne). 

Przez ten okres sprawdzałem różne ekogroszki ale zawsze paliłem właśnie groszkiem. 

Problem z nim jest taki, że moc ma na minimum 150m kwadratowych, a ja pale ok 80m ( cały dół domu jest jeszcze w stanie surowym).  Przez to często wchodzi on w tryb nadzoru, gdzie węgiel się nie spala tylko tli i powstaje wówczas ogromna ilość czarnej sadzy( czarnej, puszystej). Po dwóch latach piec po czyszczeniu wygląda tak jak na zdjęciach. Czy to jest normalny stan?

IMG_20180925_184819.jpg

IMG_20180925_184841.jpg

IMG_20180925_190543.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Pytanie jaka jest instalacja. Czy ma mieszacz 3 albo 4D. Jezeli tak to trzeba kociol ratowac. Podniesc temp. na 70 stopni. Jezeli mieszaczy nie ma to przerobic instalacje. Ewentualnie gotowac sie w domu. W innym przypadku kociol za 3-4 lata na zlom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Chyba musisz pomyśleć nad zaworem 3 drogowym aby powrót bardziej grzał a nie zimny leciał lub zrobić tak aby przez bojler szła ciepła do powrotu na stale , ja tak mam i zasilanie 58 a na powrocie jest ok 50 stopni . inaczej zgnije ci kociołek w mig .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór mam 4 drogowy. Czyli mówicie, że ten kolor zółtawy to już rdza? 

Gdyby on grzał większą powierzchnię i nie wpadał w tryb "nadzworu" to by tej sadzy, a potem rdzy nie było, tak? Wrócę z pracy to zrobię zdjęcie instalacji. Ps. Tak dla tych którzy się jeszcze wahają nad ekogroszkiem - NIE POLECAM! Cenowo wcale nie jest kolorowo a już wolę poćwiczyć z siekierą i czystym drewnem niż wracać z kotłowni czarny i śmierdzący ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Zawor 4D jest. To dobrze. Bezwarunkowo podnies temperature na kotle powyzej 70. Wegla wiecej nie spalisz. A i sadzy w nadzorze bedzie niewiele. Dzieki temu tez podniesiesz powrot do kotla. Jezeli na chwile obecna zawala kociol sadza. A przy niskiej zadanej kotla bedzie ona "wilgotna" to masz idealne warunki do przegnicia kotla na wylot. I stanie sie to w jego dolnych partiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.