Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3t ekogroszku w kotle 38kW ? Razem z cwu? W surowej strefie klimatycznej Mazur? To tak średnio zimą wychodzi 4kW na cwu i ogrzewanie domu 440m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Włodzimierz napisał:

Włodek zamówił paliwo do swojego kotła  40tyś ton.

Cytat

 śmieci mają zostać rozlokowane na Dolnym Śląsku.

 

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, HarryH napisał:

3t ekogroszku w kotle 38kW ? Razem z cwu? W surowej strefie klimatycznej Mazur? To tak średnio zimą wychodzi 4kW na cwu i ogrzewanie domu 440m2?

Razem z CWU, jaka surowa strefa, śniegu już nie było  ze 3 lata.

Kiedyś to były zimy, ziemia zamarzała na metr albo więcej, teraz zimą tu ludzie budują domy, docieplaną je.

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Piecowy19 napisał:

Jakieś dowody na to stwierdzenie poproszę.

1)      Dyrektywa 94/62/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 20 grudnia 1994 r. w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (Dz. Urz. WE L 365 z 31.12.1994, str. 10, z późn. zm.; Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 13, t. 13, str. 349);

2)      D2000/76/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 4 grudnia 2000 r. w sprawie spalania odpadów (Dz. Urz. WE L 332 z 28.12.2000, str. 91, z późn. zm.; Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 15, t. 5, str. 353)

3)      Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/98/WE z dnia 19 listopada 2008 r. w sprawie odpadów oraz uchylającej niektóre dyrektywy (Dz. Urz. UE L 312 z 22.11.2008, str. 3); 13)

4)      Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2010/75/UE z dnia 24 listopada 2010 r. w sprawie emisji przemysłowych (zintegrowane zapobieganie zanieczyszczeniom i ich kontrola) (Dz. Urz. UE L 334 z 17.12.2010, str. 17)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Animus napisał:

Włodek zamówił paliwo do swojego kotła  40tyś ton.

Nie, to twoje wory które wystawiałeś przed bramę zatoczyły koło i wróciły do Polski. Ktoś na tym musi zarobić a ziemia musi przyjąć wszystko.

PS.

Dziecinne zachowanie - pudełka, papiery (nie gazety) i opakowania tekturowe to czyste drewno.

Edytowane przez Włodzimierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, HarryH napisał:

1)      Dyrektywa 94/62/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 20 grudnia 1994 r. w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (Dz. Urz. WE L 365 z 31.12.1994, str. 10, z późn. zm.; Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 13, t. 13, str. 349);

2)      D2000/76/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 4 grudnia 2000 r. w sprawie spalania odpadów (Dz. Urz. WE L 332 z 28.12.2000, str. 91, z późn. zm.; Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 15, t. 5, str. 353)

3)      Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2008/98/WE z dnia 19 listopada 2008 r. w sprawie odpadów oraz uchylającej niektóre dyrektywy (Dz. Urz. UE L 312 z 22.11.2008, str. 3); 13)

4)      Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2010/75/UE z dnia 24 listopada 2010 r. w sprawie emisji przemysłowych (zintegrowane zapobieganie zanieczyszczeniom i ich kontrola) (Dz. Urz. UE L 334 z 17.12.2010, str. 17)

Nie pytałem się o przepisy tylko o dowody na powstawania C4H4O i C4H8O2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pie*****, przychodzi nowy użytkownik tego kotła i widzi taki syf, bez sensowne wypowiedzi, nie adekwatne do tego tematu, co to ma być.. Admin, moderatorzy zróbcie coś z tym.. 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zaciapa napisał:

Ja pie*****, przychodzi nowy użytkownik tego kotła i widzi taki syf, bez sensowne wypowiedzi, nie adekwatne do tego tematu, co to ma być.. Admin, moderatorzy zróbcie coś z tym.. 

Życie.

PS.

W tym temacie nie warto udzielać sensownych odpowiedzi gdyż większość z guru obserwujących ten temat to zagorzali przeciwnicy MPM DS.

Edytowane przez Włodzimierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z rana . Podsumuje wczorajsze  pierwsze palenie.

Bufor dotarł do 80 C  kocioł około 24 tej zaczął dobijać do 100 C . Stwierdziłem że kończy się paliwo i przymknałem miarkownik zostawiając PW z jednej tylko strony na 2 cm . Rano o 10 kocioł miał 76 C i  na ruszcie całkiem sporo żaru przyprószonego z wierzchu węglem. Otwarłem klapkę PP do połowy i paliło  się dalej na 80 C ale  spada . W kotłowni bardzo ciepło więc moje obawy o zbyt zimne piwnice nieuzasadnione. Spokojnie mógłbym teraz zasypać nową porcję i palić dalej ale jako że jest ciepło nie ma sensu.  Uruchomiłem pompkę CO na dom i tę na bojler do CWU.  Pod koniec  akcji wczoraj musiałem dać trzeci bieg pompce  kotła.

Woda na powrocie miała ok  74C więc już nie studziła mocno kotła który docierał do setki.I tu widzę potrzebę interwencji  przydała by się pompa PWM przyspieszająca  gdy kocioł zbliża się do setki. Macie jakieś patenty na to? 

P.S.

Jakby kto potrzebował to posiadam kolano 90  stopni  fi 180  wspawane w blachę  z otworami   -był to wylot  spalin poprzedniego właściciela.

Ja użyłem swoich rur  fi 150 z poprzedniego kotła.- i całe szczęście bo u mnie spaliny idą  na prawo a odbiór wody na lewo i przy rurze  fi 180 musiałbym odbiorem wody przeskakiwać nad spalinówką. Teraz mam  około 1 cm prześwitu. Warto by producent o tym pomyślał bo nie zawsze robimy na zamówienie a i nie zawsze do końca wiadomo jak to przyłączenie będzie wygladało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

Nie wiem jak w dolniaku ale jak jeszcze miałem górniaka to bardzo sobie chwaliłem Marcela była moc i był długi czas palenia bez niespodzianek a najgorszy jaki wspominam to był Piast bo cała komora popiołu do tego stopnia że nawet przygasać potrafił a już ekogroszek z Piasta jest niczego sobie , ciekawe czy dolniak strawiłby Rydułtowy ? piekielnie mocny i koksujący w górniaku kiedyś mi szedł elegancko , pytam bo syn chyba małego MPM 10 kw będzie kupował prawdopodobnie a u nas Rydułtowy po 650 można kupić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło bez rusztowania i bez  interwencji w zasyp czy palnik.  Zostaje  sprawa  zachowania kotła pod koniec spalania zasypu  ale to ogarnę dopiero w zimę jak będzie  częściej palone.  W tej chwili na ruszcie została garstka  żaru i temp 67.

Ciepła wystarczy przy tej pogodzie pewnie do weekendu.

Wymiennik brązowy - to chyba  jeszcze spalanie na maxa ie szło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Piecowy19 napisał:

Marcel nie jest jakimś bardzo spiekajacym węglem.

Spiekajacy węgiel to np. 34.2 z Rydułtowy.

"Stary Przyjacielu" napisy na workach, są teraz tyle warte co testy na covida.. 

Edytowane przez zaciapa
  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Animus napisał:

Ja opisuję modernizację kotłowni połowy ulicy, dlatego nie ma konkretnych danych, każdy, kto pozbył się smieciucha był szczęśliwy jak dziecko, najgorszy u ludzi był strach o to, czy będzie drogo, do tego stopnia, że jedna osoba stary kocioł wycięła dopiero po pierwszym sezonie grzewczym.

OFFTOPIC patrząc na parametry twojego domu to srednio watpie w spalanie 3t - dom 25 na 25m i dwupietrowy - 440m to jest 3x wiekszy dom niż normalne domy 10x10 i spalanie tylko 3tony - albo znowu napisałeś źle parametry..........  i masz dom 140m

Siostra ma nowy dom z 2017r  z cetryfikatami i piec 5 klasy i 120m powierzchni użytkowej a i tak spalają  2,5tony ekogrochu i nie ma bata - aby było mniej jak piec chodzi non stop od października do marca a u ciebie jest cudownie 3 czy 4 x mniej....   

Nie oszukuj wiec nas jako forumowiczów bo co ci to daje - samozachwyt?

 

 

Godzinę temu, zaciapa napisał:

Ja pie*****, przychodzi nowy użytkownik tego kotła i widzi taki syf, bez sensowne wypowiedzi, nie adekwatne do tego tematu, co to ma być.. Admin, moderatorzy zróbcie coś z tym.. 

Administrację nie obchodzi zupełnie jaki w tym temacie zrobił się bajzel przez 2 użytkowników: @Animus i @Włodzimierz   - te osoby powinny dostać bana i odpoczynek od pisania na forum na tydzien i może by sie nauczyli że robienie merytorycznego syfu na forum nie popłaca.......  

 

Po ile ten Marcel kupowałeś kolego?

@zielenina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami mnie wciągnęliście w pisanie niewiązane z tematem.

A spalanie podałem rzeczywiste, na ruskim grochu i nie chcę tu żadnego zachwytu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, mikkei napisał:

te osoby powinny dostać bana i odpoczynek od pisania na forum na tydzien i może by sie nauczyli że robienie merytorycznego syfu na forum nie popłaca.......  

Trafiłem tu przypadkowo i z tego co widzę bajzel ludziom w głowach robisz ty i tobie podobni.

52 minuty temu, mikkei napisał:

Siostra ma nowy dom z 2017r  z cetryfikatami i piec 5 klasy i 120m powierzchni użytkowej a i tak spalają  2,5tony ekogrochu i nie ma bata - aby było mniej jak piec chodzi non stop od października do marca a u ciebie jest cudownie 3 czy 4 x mniej....   

Zle ustawiony kocioł na ekogroszek z badziewnym paliwem może spalić 3-4 razy więcej. Nie ma się co dziwić skoro brat ustawiał.

Cytat

Po ile ten Marcel kupowałeś kolego?

Marcel mogę ci sprzedać po 989 zł. choć myślę że ZIEMOWIT po 865 zł. byłby lepszy.

Edytowane przez Włodzimierz
  • Nie zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcela mam z zeszłego roku  -wtedy był po 900 - Teraz czekam na dostawę  i ma być po 920 .

między innymi dlatego rozpalałem  nim teraz żeby nie pluć sobie w brodę w razie jakby był kłopotliwy.

Wymiennik  brązowy może  być od tego że zamknałem miarkownik a było jeszcze troche czarnego węgla ?

Ogólnie paliło się z pomarańczowym płomieniem  ale póki widno było nie dymił - tylko ciut ciemniejsze powietrze jakby szło .

Edytowane przez zielenina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Animus napisał:

Nie ma tego za wiele już w necie, Sas Mi 36kW produkowany w Działdowie.

Wsypywałem na dno gruby węgiel,  na to drobny, potem drewno i gazety do przyhamowania spalania i tak co 2 dni.

Spalałem 4-4,5 tony węgla, albo miału 5 ton, albo 3 przyczepy trocin i przyczepa drewna kawałkowego, kocioł na samym początku mnie umęczył, dopóki nie wywaliłem nadmuchu. 

Teraz  zimy słabe to spalam 3-3,5tony ekogrochu

No i zaczęło się a odpowiedzialny za to jest @Włodzimierz

36kW na Twój metraż do palenia ciągłego za duży - do przepalania OK.

A 4-4,5 tony węgla w śmieciuchu Górno spalającym ze sprawnością ok 30-40% do 3,5tony grochu w podajniku przy słabych zimach to dla mnie wygląda jak: " zamienił stryjek siekierkę na kijek" a sprawność w kotle masz "TROSZECZKĘ" lepszą jak w przewymiarowanym śmieciuchu. Załóż sobie gaz i nie doradzaj innym bo to co robisz nie ma nic wspólnego z ekonomicznym spalaniem, a może wprowadzić w błąd forumowiczów. Kary i mandaty lepiej Ci wychodzą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, HarryH napisał:

Czyli wypaliłeś cały wsad Marcela bez zakłóceń? No, no - nieźle.

też uważam to za dobry wynik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, zielenina napisał:

Wymiennik  brązowy może  być od tego że zamknałem miarkownik a było jeszcze troche czarnego węgla ?

Nie patrz na kolor tylko czy ino coś się nie klei do ścianek wymiennika. Jeśli się klei to znaczy że brak jest porządnej ochrony powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Włodzimierz bzdury piszesz. Barwa płomienia to podstawa w tym kotle by uzyskać wysoką sprawność,  a wygląd wymiennika powie Ci czego brak. Wysokość płomienia - nie powinna wychodzić powyżej warstwy/strefy szamotu. Jak biały płomień lub bezbarwny- przezroczysty to wymiennik czysty i wysoka sprawność. Jak czerwony czy żółty to dużo gorsza sprawność.

Przy paleniu ciągłym lub grawitacji ochrona powrotu jest bez znaczenia bo gwałtowny zrzut zimnej wody na wymiennik jest raz na pół roku ( przy rozpalaniu kotła) - można to zniwelować powolnym rozpalaniem. U siebie jak rozpalam to ok 2,5 - 3 godzin trwa dojście do temperatury zadanej 80'C ( zmnieszona moc - dopasowana do zapotrzebowania energetycznego budynku - ale moc nominalna ). Miarkownik się nie zamyka - oscyluje tak pomiędzy 0,5 - 1 cm uchylenia klapki przez cały czas pracy kotła. Stała szczelina na klapce ok 2mm/ na zapałkę - jak by się chciał całkowicie zamknąć - wtedy może być zanik płomienia w palniku i wychładzanie wszystkiego powietrzem wtórnym - wychładzanie wymiennika i różne naloty na wymienniku/ wykraplanie wilgoci.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.