Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Pelmax Nibe-Biawar Opinie Użytkowników


Damian111

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Outsider napisał:

Minusem tego kotła jest sterowanie Plum.

A co tam jest „niedorobione”? Tak pytam z ciekawosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile Fuzzy Logic na poszczególnych progach mocy nie jest co prawda proste, ale dla kumatego palacza do ogarnięcia.  To już Fuzzy Logic sondy lambda przy nierównomiernym podawaniu pelletu to jest wyższa szkoła jazdy. Trzy sezony za mną a i tak nie doszedłem do perfekcji żeby utrzymać nadmiar tlenu w spalinach +/- 1procent. wszystko poza tym to strata. Albo kopcenie albo przewietrzanie wymiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Outsider napisał:

To już Fuzzy Logic sondy lambda przy nierównomiernym podawaniu pelletu to jest wyższa szkoła jazdy.

Spoko myslalem ze inne „wałki”. Ale to nie problem automatyki tylko mechaniki. Najplepsza automatyka nie poprawi mechaniki. Po pierwsze nierownomierne podawanie slimakiem a dwa bezwladnosc nadmuchu. Tego nie rozpedzisz i nie zachamujesz z cyklem podawania. Trza szukac innych sposobow precyzyjnego podawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki tak na szybko. Kocioł pracuje od zeszłego sezonu w domku jeszcze nie zamieszkałym. Na ten sezon już sytuacja się zmienia. Montuje czujnik cwu do bojlera i sterownika. Gniazdo 22 i 23.czy jest różnica gdzie wpiąć kabelek zielony a gdzie czarny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem od 1,5mies. użytkownikiem pelluxa 100 . Wszystko działa jak trzeba , wybrałem kocioł dzięki lekturze tego forum.

Jest tylko 1 problem, nie  mam możliwości edycji parametrów A B i C Fuzzy Logic. Po prostu nie ma tych parametrów  na wyświetlaczu (pojemność zbiornika jest ostatnim parametrem do edycji).

Muszę prac.w trybie standard bo na fuzzy... temp.dochodzi po  wył. kotła do 90*c

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, soulfly napisał:

Jest tylko 1 problem, nie  mam możliwości edycji parametrów A B i C Fuzzy Logic. Po prostu nie ma tych parametrów  na wyświetlaczu (pojemność zbiornika jest ostatnim parametrem do edycji).

Muszę prac.w trybie standard bo na fuzzy... temp.dochodzi po  wył. kotła do 90*c

 

Normalnie jest w trybie serwisowym. Fuzzy Logic dąży do stałej pracy kotła. Dlatego przebija zadaną i obniża moc. Z reguły to pięć stopni. Jeżeli masz ster pokojowy i po dogrzaniu pomieszczeń jest ustawione wyłączenie pompy to wzrost temp kotła jest naturalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po osiągnięciu temp. na na panelu pompa dalej pracuje (temp. zał. pompy 50*) tylko na mieszaczu jest obniżenie aby utrzymać zadaną w domu , pomimo to na fuzzy.. przebija zadaną kotła o 20*. Ewidentnie parametry A B i C fuzzy.. są do bani a ja nie mam możliwości edycji.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziękuuję wszystkim za odzew :-) 

Z pewnością jest Ktoś z Was, kto odnotował zużycie pelletu na samo CWU latem ( o ile grzejecie kotłem cwu latem ).   Podacie swoje wyniki ?   Oczywiście pasowałoby dodać info o ilości mieszkańców zużywających wodę. itp.   Druga informacja to okres, za jaki poszło tyle a tyle pelletu.   Może zacznę od Siebie:

4 osoby ( 2+2 ), 70% wanna 30 % prysznic

56 dni

ok. 135 kg peletu ( 9 worków Barlinka )

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zrezygnowałem całkowicie z grzania CWU kotłem. Szkoda męczyć kocioł. U mnie co prawda tylko dwie osoby. Koszt grzania CWU mam zerowy. Po pierwsze panele foto a po drugie boiler 80 L z autonomiczną PC. COP 3,2.. Pobór prądu 250 Watów. Pompa w boilerze załącza sie dwa, trzy razy dziennie. I pracuje łacznie godzinę, godzinę i 20 min. Gdyby nawet nie było paneli, dobowy to koszt max 20 - 25 groszy.

 

ozepom61.jpg.47d612bcdddd11a5510a4d1227833af0.jpg

Edytowane przez Outsider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja mam solary więc rzadko się włącza tylko CWu ale ΔT 10* to ok 2kg pelletu.

połowa 300l boilera

Edytowane przez soulfly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, znów pojawił się w moim pelluxie problem. A może to moje przewrazliwienie. 

W kotłowni czuć zapach palonego pelletu. Po otworzeniu zasobnika widać pod latarka wydobywający się dym. Czy to jakaś awaria? Kocioł w sobotę przeszedł pełne czyszczenie (mamy poniedziałek). A może to po prostu pył który zawsze znajdziemy wraz z pelletem w workach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pył raczej nie unosi się w zasobniku. Sprawdź stan uszczelek na palniku, górnej wyczystce, popielniku, czy opaski zaciskowe na spiro obydwie dobrze dokręcone i czy króciec stalowy na podłączeniu spiro nie jest gorący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być zaledwie ciepły. Czyli dmucha nie w te stronę co trzeba. Sprawdź ciąg kominowy, drożność czopucha i wyczystkę w kominie. Dodatkowo drożność otworów napowietrzających w palniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gorący ale i kocioł osiągnął juz 72stC i się wygasił właśnie. Komin mam nowy ceramiczny 6mb. Zamontowałem rck. Otwory napowietrzające czyste, nie zapchane. 

Jedyne co zauważyłem to zachlapana podłoga pod czopuchem. Skropliny rude raczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta rura spiro nie jest gdzieś pęknięta ,nadłamana okopcona ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarno jak w tyłku u murzyna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czarno. Ale to może być od dużej ilości rozpaleń. Wtedy palnik zawsze przykopci. Ale teraz nie o to tu chodzi. Kocioł czuściłeś. To rozumiem, że zawirowacze wyciągałeś i nie zalega tam syf co blokuje przepływ. Hm... a może spróbuj wyciągnąć całkowicie zawirowacze.

I jeszcze mi się coś przypomniało. Nad palnikiem masz taki deflektor daszkowy. Na nim lubi zbierać się pył. I może tam się cała masa tego nazbierała aż pod same wejścia do płomieniówek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kocioł nie miał okazji popracować dłużej na większych mocach w lecie , teraz okres przejściowy też nie ma co robić , a w samym kotle jak? też ciemno ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.