Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Pelmax Nibe-Biawar Opinie Użytkowników


Damian111

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Gonzo19 napisał:

 

Niektóre ustawienia mają priorytet(wyższość) nad innymi ustawieniami.

Przy pierwszym uruchomieniu gdy bufor ustawiono na 70stC automatyczne kocioł się przestawił na 75.

Wspominałeś o H1 i H2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pierwszy problem. Czuć w kotłowni dym. Zaglądam do zasobnika i unosil się mały ale widoczny dym. Jakieś sugestie? Pellet Dankros certyfikowany. W popielniku nie za wiele. Zresztą zerknijcie na fotki. 

IMG_20210107_210636.jpg

IMG_20210107_210845.jpg

IMG_20210107_211337.jpg

IMG_20210107_211428.jpg

IMG_20210107_211545.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tak zasypane półki to czopuch wygląda jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na półkach to po czyszczeniu ręczny płomieniówek. Tyle spadło. Auto czyszczenie mialem ustawione co 600min. Może to za rzadko? 

Kocioł chodzi na max 12kw. Grzeje bufor. Tryb standard. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arturwin87 ile spalone tego peletu? Sprawdzone wyjście do komina. 

Poza tym bufor można by inaczej podłączyć, wykorzystać cały a tak między wyjściem na instalację a wejściem od kotła jest nie wykorzystana temperatura. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RedEd to z buforem już wiem. Będzie przerobione.

Pelletu spaliłem przez miesiąc (tyle minęło od uruchomienia) 35 worków. Dużo, nie dużo. Nie wiem, dom nowy, wygrzewa się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturwin87  widze twoj pellux 12kw ma zmieniona lub inna konstrukcje niz moj az mnie to zdziwilo u mnie nie ma tej pozimej polki mam cale przewody pionowe palnik masz inaczej zrobiony ruszt na moje poprawiony nizeli moj szuflada na popiol tez inna i te turbulatory od gory ja mam 3 blaszki od dolu duza sprezyna i jedna blaszka z gory u Ciebie po calej dlugosci sa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zszokowany :D Mój jest z końca 2018 i nie ma tej wyczystki nad palnikiem. Sam palnik u mnie jest dłuższy węższy i płytszy. Ten nowy wydaje się lepszy. o ile mnie wzrok nie myli ruszt zwęża się ku dołowi przez co dolna płytka ma mniejszą powierzchnię, a to głównie na niej tworzy się nagar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze poprawili ruszt dlatego ze czesto przerzuca pellet lub zdmuchuje i czasem sie zalepi lekkim nagarem  w tym widac wyzsza jest ta scianka na przodzie i głebszy wiec pellet nie wyskoczy   no i cza wyczystka  wydaje mi sie ze lepiej dogrzewa wode w kotle przez takie rozwiazanie wieksza powierzchnia grzania wody ale na stronach w schematach kotłow patrzylem teraz nigdzie nie ma takiej konstrukci pokazanej wszedzie sa takie jak u nas  a To Ci ciekawostka  

wymiar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jakaś wersja eksportowa:) U mnie pellet nie wyskakuje, może za słabo dmucham:D ale tak jak wspomniałem, raz na 2 tygodnie zeskrobuję nagar z dolnej ruchomej płytki i z tej przedniej ukośnej. Nagar zrobił mi się też niestety częściowo w 3 rurach wymiennika (od strony czopucha) i nie mam pomysłu jak to usunąć. Ale jak wycior poszedł w ruch dopiero po przeszło sezonie, po sugestii serwisanta, to tak się to kończy niestety

Edytowane przez Pablo555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo no ja odrazu czyscilem regularnie bo widzialem ze te rury zachodza  raz tylko przez cale lato nie czyscilem bo wyjechalem i nikt nie wyczyscil  i zebralo sie  fest nagaru az nie moglem wyjac  tych sprezyn  jak chcesz to dobrze doczyscic  wez duza wiertarke  kup wycior 80 mm zakrec na ten drut do recznego czyszczenia zdejmij raczke drewniana wkrec w wiertarke i ogien doczysci do golej blachy tylko musi byc mocna duza wiertarka zeby to pociagnelo  a masz bramke pelletu w palniku na tej czolowej sciance zeby spowalnialo wpadanie pelletu ? ja tego nie mialem i przez to mi pellet odbijalo i przelatywal do popielnika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł jest na nasz rynek, nie exportowy. Od paru miesięcy takie wychodzą. Do mnie dotarł w październiku. Wiem od serwisanta. Zachwalał tą konstrukcję i stwierdził że idzie to w dobrym kierunku. Nie znam się ani trochę więc wam nie popisze. Ale parę zdjęć mogę wrzucić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N

Ścigacz nic tam takiego nie zauwazyłem, więc chyba nie. Za wymiennik wezmę się raczej dopiero po sezonie ale dzięki za porady. 

Edytowane przez Pablo555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac ze zmienili  uwazam ze poprawili konstrukcje jak i sam palnik  patrzac po 3 latach uzytkowania  i jak sie kociolek zachowuje  to z nowymi rozwiazaniami bedzie bardziej wydajny spaliny dluzej kraza po wymiennikach i jest wieksza ich powierzchnia jak widac :) jescze tylko upierdliwe jest zdejmowanie palnika choc u Ciebie nie trzeba juz tak czesto tego robic bo masz ta wyczystke nad palnikiem  u nas w srodku jest taki daszek i tam sie zbiera popiol jak chce sie dobrze wszystko wyczyscic to jest troche gimnastyki przez ten otwor od palnika :)

5 minut temu, Pablo555 napisał:

N

Ścigacz nic tam takiego nie zauwazyłem, więc chyba nie. Za wymiennik wezmę się raczej dopiero po sezonie ale dzięki za porady. 

wez sie odrazu bo jak jest brudny masz mniejszy odbior ciepla  i cieplo idzie w komin ja czyszcze dokladnie co dwa tyg i temp spalin wzrasta srednio o 20 st przez te 2 tyg wiec im czystszy tym bardziej ekonomicznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na pełnej mocy spaliny dochodziły na brudnym do 170 C a po czyszczeniu do 150. Te 110 co napisali w instrukcji to jakieś science-fiction

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symbol ten sam co u nas 12.1 ale wydaje mi sie ze oni tylko zmienili ten wklad rusztu tylko a nie caly palnik jak sie odkreci te dwi sruby po bokach i ta od gory wysowa sie ten wklad ja tak robie po sezonie i dokladnie czyszcze i wiertlem czyszcze te otwory napowietrzania hmmm pewnie dalo by sie do nas go wlozyc ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A konstrukcyjnie obnizyli palnik zmniejszyli dolna wyczystke a nad palnikiem dorobili te ruszta wodne ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.