Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dolniak Na Drewno Na 500M2


Enzoo

Rekomendowane odpowiedzi

plus 3 zł/km transportu np do W-wy -min 1500zł w jedną strone , na tira wchodzi 24 palety po 1,5mp - 24 x119 x 1,5 + 1500 x2 = 4284 + 3000 = 7284/ 36 = 202,33zł/mp

Nawet przy niższej cenie to mało opłacalne i trzeba jeszcze wyłożyć 7,5-8 tys. - to interes dla 3-4 gospodarstw, można wtedy cenę negocjować.

 

pozdr.

No tak Wa-wa ale wy tam inne pensje macie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mp to nie m3 ale i tak cena fajna w porównaniu z cenami z mojego regionu.

Ja osobiście najbardziej sobie cenię akacje jednak jest trudna do pozyskania ale jak się uda to bije wszystko pozostałe na głowę nawet węgiel :)

 

E: to odnośnie wypowiedzi janusza

Przemku , akacja super ................ lepszego nie widzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

co do tematu roboty w lesie to przydałaby się od czasu do czasu jako przerywnik w codziennej gonitwie, za chłopaka robiłem trochę piłą na strzelnicy itp. trochę łazęgi z aparatem ehh rozmarzyłem się przez Was......

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za wszystkie rzeczowe porady. Zakupiłem Buderusa Logano S111-2 45D. Kocioł będzie instalowany w przyszłym tygodniu, jak tylko przyjedzie (po uszczelnieniu klap czerwonym silikonem). Jeśli czas pozwoli zdam relację jak się piec sprawuje. Na sieci nie ma żadnych zdjęć tego kotła, więc nawet nie wiem jak on wygląda z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i my poprosimy o jakieś fotki skoro to taki rodzynek że nie można go nigdzie zobaczyc .

Ciepełka i oby się sprawdził w działaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sieci nie ma żadnych zdjęć tego kotła, więc nawet nie wiem jak on wygląda z zewnątrz.

 

No jasne. Dobrze, że miałem takie niesamowite i niespotykane szczęście i znalazłem jego zdjęcia w piętnaście sekund. Wygląda tak:

 

post-43115-0-67490200-1361120527_thumb.jpg

 

albo tak:

 

 

post-43115-0-61715400-1361121157_thumb.jpg

 

W poszukiwaniu zdjęć i obrazów pomaga google grafika ;).

Edytowane przez lysy1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro go nie widziałeś, to skąd możesz wiedzieć, że to nie on? Wersja do spalania drewna jest oznaczona literą ?D? i tym się różni od zwykłej, że ma przeprojektowane kanały powietrza wtórnego i dodatkową ceramikę. Wizualnie to takie same kotły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Buderusie też nikt nie widział kotła 45D, ani w Tarnowie Podgórny, ani w Warszawie. Słowo. Jak przyjedzie to wrzucę fotę - pierwszą w Internecie, to sobie w Buderusie też obejrzą :). 45 D ma regulator na przedniej ścianie, tak jak ten Dakon z linku powyżej. Opisami zdjęć się nie sugeruj..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Enzo co ty sobie jaja robisz, kupiłeś kocioł i nie wiesz co kupiłeś .

5 ms i Google odpowie na każde twoje pytanie . To co pokazał łysy to jest Buderus Logano S111-2 i nic mądrzejszego nie wymyślisz Jest to to samo co Dakon Dor czy Junkers Superclass.

Ja nie mówię ze to zły zakup ale nie wiem czy spełni wasze oczekiwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poście #60 podałem instrukcję obsługi 45D i dodatkowo jako uzupełnienie - różne wersje DTRek na kocioł Dakon DOR 16-45D oczywiście po czesku,

bodaj w pierwszej są nr części zamiennych dla całej rodziny Dakonów

 

Pozdr.

dakon dor DTR.pdf

dakon dor DTR2.pdf

dakon dor DTR4.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Enzo co ty sobie jaja robisz, kupiłeś kocioł i nie wiesz co kupiłeś .

5 ms i Google odpowie na każde twoje pytanie . To co pokazał łysy to jest Buderus Logano S111-2 i nic mądrzejszego nie wymyślisz Jest to to samo co Dakon Dor czy Junkers Superclass.

Ja nie mówię ze to zły zakup ale nie wiem czy spełni wasze oczekiwania

Przemku .... zabawa w rosyjską ruletkę :D Edytowane przez janusz19721
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Palę tylko drewnem i mam zamiar zbudować porządny kocioł na drewno.Chciałem was zapytać o opinie na temat pewnej konstrukcji która jest na stronie internetowej ; kocioł mojej konstrukcji ogrzewanie.drewnozamiastbenzyny.pl a póżniej pod View topic kliknąć.Wygląda na bardzo dobrze przemyślaną.Ciekaw jestem co o tym myślicie.Pozdrowiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz.Przeczytałem właśnie całe to forum i myślę że szkoda czasu na kłótnie.Jedni wią trochę mniej a drudzy trochę więcej a inni będą się z nas śmiać tacy jesteśmy.Ja też coś wiem na temat palenia drewnem i się z wami podzilę.Pozrawiam jeszcze raz.

No to opowiadaj .......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.