Skocz do zawartości

luki174

Forumowicz
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia luki174

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Miesiąc później
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Starter dyskusji

Najnowsze odznaki

0

Reputacja

  1. Z chęcią bym tam zrobił, jednak zupełnie nie mam miejsca, na 2 bufor (1 zbiornik 1000l już "ledwo" się mieści). A jeśli chodzi o żywotność samego kotła o większej mocy, to nie ma znaczenia w tym przypadku, tak?
  2. Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Czytałem jeszcze inne tematy odnośnie kotłów, rozmawiałem ze znajomymi, jak również z firmami/osobami zajmującymi się montażem kotłów i obecnie rozważam 2 opcje: - kocioł OGNIWO BIO 18kW + bufor 1000l, - kocioł DREWMET UNI DREX 18kW + bufor 1000l. OGNIWO ma większą powierzchnię grzewczą, jednak zarazem mniejszą komorę zasypową. Jedynie nie mogę znaleźć informacji jak długie kawałki drewna do niego wchodzą - w specyfikacji technicznej znalazłem jedynie informację odnośnie wymiarów otworu zasypowego. Czy mogę Was prosić o porównanie i wyrażenie opinii porównując oba te kotły? I jeszcze pytanie - czy lepiej postawić na moc 18kW, czy też lepiej (przy wykorzystaniu bufora) zainstalować mocniejszy kocioł (odpowiednio OGNIWO 25kW lub DREWMET 23kW)?
  3. A wymieniłeś kocioł, bo się rozszczelnił, czy po prostu wymieniłeś go na "lepszy model"? I jeśli chodzi o to porównanie, że "Kocioł z dyszą w podłodze jest 100x lepszy niż kocioł z bocznym spalaniem", to porównujesz jakie parametry obu kotłów? Czy dobrze rozumiem czytając Twój temat, że w przypadku kotła OGNIWO BIO i po załączeniu krótkiego obiegu spalin, to wówczas otrzymujemy "Zwykły" piec, który umożliwia również spalanie np. węgla, czy też trocin?
  4. Rozumiem. A powiedz mi, czy to rozwiązanie ma wpływ tylko na wydajność/sprawność kotła, czy też brak tej Komory sprawia, że kocioł jest bardziej eksloatowany/jest bardziej narażony na jakieś awarie? Z tego co przeczytałem, to jeszcze z niego nie korzystałeś, tak? Czy masz jakieś informacje odnośnie jego trwałości oraz samego użytkowania - czy nie ma z nim problemów w trakcie eksploatacji?
  5. Czy mogę Cię prosić o rozwinięcie odpowiedzi i informacje dlaczego dyskwalifikujesz te piece z powodu na boczne spalanie, a nie dolne? Z tym kominem to właśnie też się zastanawiam czytając różne karty techniczne, itd. W domu mam komin fi160 o wysokości +-8m. W większości przypadków min. przekrój komina to 180mm (dla mocy, o których pisałem) lub ciąg na poziomie 20Pa. Więc muszę zweryfikować ten parametr (ciąg), gdyż z tego co czytałem/rozmawiałem z wykonawcami to on jest determinujący, bo może być tak, że średnica jest mniejsza niż zalecana, ale ciąg jest nie mniejszy niż w karcie katalogowej i wszystko powinno działać. Co do elektroniki, to (nie wiem czy słusznie), ale wychodzę z założenia, że przy tego typu urządzeniach im mniej elektroniki, to lepiej. Ale oczywiście i z tym sobie można poradzić stosując np. zasilacz UPS, który przynajmniej na chwilę pomoże w przypadku zaniku energii.
  6. Cześć wszystkim, zwracam się do Was z prośbą o pomoc przy wyborze kotła zgazowującego drewno. W najbliższym czasie (czyt. czerwiec-lipiec) planuję wymianę obecnego pieca na piec zgazowujący drewno. Dom budowany w roku 1986 o pow. ogrzewanej ok. 160m^2, póki co nie docieplony, aczkolwiek planuję skorzystać z programu Czyste Powietrze i z niego też częściowo zrealizować zakup pieca, jak i ocieplenie. Przeglądając różne fora, konsultując się z instalatorami zastanawiam się nad poniższymi piecami: OGNIWO BIO 18kW - https://ogniwobiecz.com.pl/ogniwo-bio-2/ SAS VARMO 15kW (lub 20kW) - https://www.sas.busko.pl/pl/kotly-ecodesign/39-kotly-zasypowe/1399-sas-varmo-plus MPM WOOD PLUS 18kW - https://mpm-kotly.pl/produkty/kotly-zgazowujace-drewno/wood-plus-18-kw Oczywiście do instalacji planuję zakup bufora 1000l. Pozostaje pytanie - czy ktoś z forumowiczów (najlepiej instalatorzy, użytkownicy) może się wypowiedzieć która z opcji będzie najodpowiedniejsza (oczywiście patrząc na funkcjonalność, wytrzymałość używanych materiałów przez firmy, awaryjność, itd.)? Pierwotnie mój wybór padł na markę OGNIWO, jednak czy ktoś ma wiedzę/informację odnośnie trwałości obecnych piecy tej firmy? Czy nadal jest to firma, która robi piece na lata, czy też lepiej wybrać inny? Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam Łukasz
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.