Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A tak wygląda mój wykres na piecu po nocy.piec chodzi teraz na 80% bez korekty nadmuchu i tylko zmieniłem max spalin na 180*.

post-66718-0-19352100-1486895377_thumb.jpg

post-66718-0-88598000-1486895388_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci do wykresu to na razie szału ni ma hehe. Dobije do 68 przebije i dwa lub trzy stopnie i po chwili spada do 66-65. Na pewno jest różnica bo kocioł chodzi na niższych mocach i spaliny są troche niższe. Rck stale pracuje i sie wychyla pomimo ze ustawiłem na 24 Pa tak jak defro zaleca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to w cały świat. Cały czas nie może utrzymać nawet takich skoków o 2-3 stopnie. Nic nie ruszane w instalacji. Wyczystka uchylona. Spaliny to cały czas dąży do tych 180 i wentylator pracuje żeby trzymać ta temp blisko 180*. Nawet jeśli dojdzie do zadanej. Tak jakby nie dostał sygnału że już temp została osiągnięta. Zastanawiam się czy czasem nie pojawił się błąd w samym programie i czy nie zainstalować jeszcze raz od nowa softu obecnie mam soft 2.4.1 do sterownika K1Pv2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nl możesz spróbować wgrać od nowa. Na pewno nie zaszkodzi. Cis mi sie wydaje ze te wachania temperatury to od naszych instalacji co mamy podobne. Zawór termostatyczny moze broić. Jak puszcza więcej cieplej wody na podłogę to i więcej zimnej na powrót i wachania temperatury gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe że tak może byc, chociaż nie zauważyłem różnicy na termometrze. Jednak trochę prawdy w tym jest bo walczę ze wstecznym ciągiem z wentylacji i nieraz wieje prosto w podłogę a nieraz wentylacja działa prawidłowo czyli wyciąga. Nie wiem od czego to zależy. Całkiem znośnie jest gdy okna są rozszczelnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na początek zaproponowałbym zmianę podawania. na 7  od tej nastawy zacząłbym i póżniej tylko obserwacja . Jak niedopałki do zwiększasz przedmuch wentylatora ale max co 3-4 . Sprawdzasz co 4 godziny. Wentylator na razie zostaw na te 35%. Jak kopczyk się zapada zwiększasz do 8 jak kopczyk za duży zmniejszasz do 6 .  Jaki masz zawór mieszający 4D 3 D i czy z siłownikiem. ? Im więcej zdjęć i  danych wyślesz tym szybciej ktoś Ci z nas pomoże. :) jaki węgiel, czy suchy czy mokry, Sprawdż również post użytkownika fiefiurka20 ona miała bardzo podobne problemy 3 tygodnie temu. Tam jest bardzo obszernie temat rozwinięty.  Z 55 kg zużycia na tą chwilę ma 35 kg, więc w jakiś sposób te nasze próby pomocy poskutkowały.  :)

witam serwisant teraz twierdzi, że mam zepsutą pompe co tzn pompa przy podłączeniu spaliła mi sterownik,  ,pompa co   jest automatyczna. i mimo że się nie świeci to się nie wyłancza, i przez to to wszystko , wina tego co mi podłanczał

tak mam zawór 4d

piec stężyca

jak wkleić zdjęcia ? jestem tu nowa nie mogę znależć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję nagrać następnym razem filmik.

Na nim ustawienia sterownika i pokaz możliwości pieca na tych ustawieniach.

Następnie złożyć reklamacje ale nie u serwisanta tylko oficjalnie pisemnie w serwisie lub u producenta kotła.

Jest też tryb wadliwości urządzenia i to po stronie producenta jest udowodnienie iż jest inaczej.

Wówczas przechodzimy do etapu nie spełniania należytych warunków produktu co prowadzi nawet do zwrotu produktu.

Proponuję nawiązać kontakt z federacją konsumentów, oni szybko pouczą "mości serwisanta" jakie ma obowiązki.

tylko że u mnie by był to długi filmik ponieważ piec z 45 st do 57 st dochodzi kilkanaście minut, nie jest to szybko a dmuchawa chodzi cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam kolego Snoopi z wykresem po założeniu tego rck? Ustabilizowała się? U mnie cały czas faluje jak dobije do zadanej to potrafi jeszcze przebić nawet o 8 stopni a potem leci w dół nawet o 12* od zadanej i tak cały czas.

Do kacperol1. A dlaczego ten serwisant nie wymieni tej wadliwej części teraz skoro wykrył wadę. I to bardzo dziwne że sterownik sam się przestawia.

serwisant chce to wymienić na wiosnę ponieważ tryb dzień noc nie jest mi potrzebne teraz......

piec mi się wygasza. ciągle

dojdzie do temp 57 i spda do 45 i tak ciągle

i od kąd wygasł od rana jest rozpalanie.... wogóle nie przechodzi w stan grzanie żażenie

dopóki nie wyłącze go z prądu to nie zrobi się grzanie tak jest ciągle

a dmuchawa ciągle chodzi 

piec nie dochodzi do temp 60 stopni

a i jeszcze coś serwisant twierdzi że osoba co któta mi piec podłanczała spaliła mi sterownik 

bo wg serwisanta jest tak pompa mimo że światełka znikaja i niby pompa się wyłancza to wg niego pompa co chodzi cały czas... doszło do zwarcia przy podłanczaniu ....

ale nikt się do tego pewnie mi sie nie przyzna

mam zły kontakt z osobą która mi piec podłaczyłą,,,,, ponieważ podłączył pojechał nic nie wytłumaczył nic

sama juz nie wiem co mam robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serwisant teraz twierdzi, że mam zepsutą pompe co tzn pompa przy podłączeniu spaliła mi sterownik,  ,pompa co   jest automatyczna. i mimo że się nie świeci to się nie wyłancza, i przez to to wszystko , wina tego co mi podłanczał

tak mam zawór 4d

piec stężyca

jak wkleić zdjęcia ? jestem tu nowa nie mogę znależć

Po pierwsze zmień nastawy bo niepotrzebnie spalasz tyle wegla. Nie rozumiem z tą pompka.... Jak mogła Ci pompa spalić sterownik skoro sterownik Ci działa ? Pompę CO przełącz manualnie na II bieg to chyba w twoim wydaniu LPP to najpierw ustawiasz CN a później II bieg czyli koło 30-35W.  coś ten serwisant kit "ciśnie" Zawór 4D na ile masz ustawiony ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór mam na 4/6

pompa jest automatyczna sama niby się włancza jakaś energooszczędna włancza się przy tem  57 st a piec dochodzi do 58 i leci w dół

sterownik działa jak chce ... kilka razzy ustawienia sobie pozmieniał

od rana mam rozpalanie nie grzanie żażenie

dmuchawa ciągle chodzi

grzejniki mam u góry ciepłe na dole zimne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o matko... Czyli zawór masz 6 stopniowy , a w tej chwili masz ustawione na 4 tak ?  czy możesz na swoim sterowniku zmienić . Temperaturę zadaną pieca z 58C na 65 C , czyli ją po prostu podnieść ? oraz zmienić temperaturę załączenia pompy CO z 57 na 40 C ? Napisz czym palisz jakim węglem, producent i co jest na worku napisane .  Czy ty prócz sterownika na piecu masz jakieś sterowanie u góry regulatorem pokojowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

węgiel teraz zmieniłam , ponieważ było dużo spieków mam ekogroszek 29 kaloryczność przed tem był polski teraz na próbe mam ruski... nie ma róznicy, są spieki 

piec powinien osiągnąc temp 60 a osiąga 58 

nie mam sterownika pokojowego

od rana piec jest na rozpalaniu

nie ma grzania żążenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie urządzenie Ci zmienia nastawy ? Albo co Ci z automatu zmienia nastawy, jak nie posiadasz żadnego regulatora ? Sprawdz czy nie masz tak że musisz przejść ręcznie z funkcji rozpalanie na pracę typu palenie.  U mnie to się dzieje z automatu, ale Ty masz inny sterownik.  Tą temperaturę CO możesz zmienić na 40 ,  ? Doprowadzisz do sytuacji gdzie pompa będzie chodziła cały czas a temperaturę regulujesz na zaworze 4D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam już pompe na 40 

nie doszło nigdy do temp 60 na piecu mimo to

a piec i tak poszedł w stan wygaszanie

piec się zmieni na żażenie grzanie ale jak wyłącze z prądu sterownik

wtedy kilka dni jest dobrze

ale potem i tak się wygasi

i tak w koło będzie

tak jest od pazdziernika

aha sterownik sam na piecu się przestawi

nikt nic nie rusza idziesz za parę dni

a tam masz inne ustawienia i wygaszanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz kontakt z serwisantem - producentem sterownika. Nie mylić z serwisantem pieca  :)  Bo dla mnie to jest dziwne że sterownik sobie sam coś zmienia.  Rozumiem jakbyś miała włączony PID ale raczej ten sterownik tej funkcji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz kontakt z serwisantem - producentem sterownika. Nie mylić z serwisantem pieca  :)  Bo dla mnie to jest dziwne że sterownik sobie sam coś zmienia.  Rozumiem jakbyś miała włączony PID ale raczej ten sterownik tej funkcji nie ma.

mam kontakt z serwisantem od sterownika na gwarancji i instrukcji obsługi sterownika numer

zmieniałam już tyle ustawień wszystkiego i nic się nie sprawdza

dziś pan twierdzi że pompa co mimo że światełka się wyłanczaja to ona się nie wyłancza chodzi 

że osoba montująca piec zrobiła zwarcie i uszkodziła sterownik

ja mam podajnik ślimakowy 

więc myślę że te ustawienia się mnie nie dotycza co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  http://serwer1419861.home.pl/brastal.pl/wp-content/uploads/2014/06/Instrukcja-sterownik_wulkan.pdf czy to ten sterownik co masz?  Upieram sie jeszcze raz :) że jak Ci pompka uszkodziła sterownik to dlaczego Ci pracuje nadal. Dla mnie jak się sterownik uszkodzi to po prostu nic nie wyświetla... , a jak led wygasa na pompce to tylko dlatego że ja sterownik wyłącza albo włącza. teraz czytam na róznych forach że nie tylko Ty masz problemy z tym sterownikiem  :( . Ale jeśli tak serwisant twierdzi to niech wymieni na nowy i niech przy Ciebie go podłączy tak jak ma być i niech piec trochę pochodzi. Jeśli będzie lipa to mu po prostu nie zapłacisz. jeśli bedzie ok to wtedy problem z głowy. Bo fakt dla mnie trochę nie jest zrozumiałe że sterownik sobie sam coś przełącza bez ręcznej ingerencji albo ingerencji sterownika pokojowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam sterownik wulkan ale nie mogę wejść w tego linka co wysłałeś 

daj jeszcze raz ten link jak możesz

a ja mogę zainstalować inny sterownik do mojego pieca???

ok mam ten link 

tak to ten sterownik 

identyczny

a masz może link gdzie ci ludzie piszą że maja problem z tym sterownikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam sterownik wulkan ale nie mogę wejść w tego linka co wysłałeś 

daj jeszcze raz ten link jak możesz

a ja mogę zainstalować inny sterownik do mojego pieca???

ok mam ten link 

tak to ten sterownik 

identyczny

a masz może link gdzie ci ludzie piszą że maja problem z tym sterownikiem

 

Kecajbi podał ci linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kecajbi podał ci linka.

tak ale ja nie mam tłokowego tylko ślimakowy

sterownik wg serwisanta mam wymontować i mu jutro przywieść on go naprawi 

ale gościu co piec instalował nie odbiera tel

więc jutro mu go nie zawioze

a mogę zainstalować inny sterownik????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale ja nie mam tłokowego tylko ślimakowy

sterownik wg serwisanta mam wymontować i mu jutro przywieść on go naprawi 

ale gościu co piec instalował nie odbiera tel

więc jutro mu go nie zawioze

a mogę zainstalować inny sterownik????

Przepraszam myślałem że masz tłokowca . Możesz zainstalować inny sterownik np:

http://www.prond.pl/sterownik-iryd-rtz-pid.html

http://costerowniki.pl/glowna/19-sterownik-skzp-02-e.html

Bardzo dobre sterowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.