Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tak musi być. Może tam z tyłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co wydrukowac ten schemat i powiedziec mu ze zle to zainstalowal? i zeby pamietal o zaworach zwrotnych zaraz za pompami?

tyle ze sie moze wyprzec i stwierdzic ze on zrobil jak najbardziej dobrze. to jak mu to udowodnic? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to takie spalanie to jest juz bajka.... teraz mozesz sobie kosmetycznie szukac jeszcze bardziej optymalnych ustawien. Tez bym tak chciala :)

no powiem Ci szczerze ze ja tez niewiem jak mozna spalac takie ilosci grochu ale to jest realne czego jestem przykladem........ teraz zmieniam te ustawienia, wpisuje co i jak zmieniam ale nie widze za duzej poprawy. Teraz jedynie ze 12 h minelo a jeszcze 5 kg eko w podajniku jest... (zasypalam 25 kg dokladnie o 11:30 aby mierzyc te spalanie) moze jest jakas poprawa ale bardzo minimalna i jeszcze nie doszlam co gdzie jak aby bylo dobrze. Obecnie testuje ustawienia 5/60 i 25 bieg przy czym nadal jest niedopalony wegiel...... ojjjj jeszcze daleka droga przede mna.... po niedzieli zakupie ten inny groszek co mi tu na forum polecaliscie, bo jutro nie dam rady o tego piecowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do konca tak jest 

w tej chwili CWU jest ogrzewana taka temp jaka ustawisz na  zaworze 4d(pokretlo jak to nazywasz)pompa CO pcha wode zmieszana przez 4d w plaszcz boilera i dodatkowo pompa CWU sciaga ta wode bez mieszania do kotla  i zpowrotem w ten zawor4d ogolnie jeden wielki cyrk nie umiem ci tego wytlumaczyc poprostu nie powinno tak byc 

wymiennik CWU powinien byc na jednym obiegu a instalacja CO na drugim 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tak jak zrozumialam po mojemu ze te pompy sie mieszaja ze soba w tym pokretle i jedno drugie tak jakby wypychalo? Dobrze to rozumiem po mojemu? A powinno byc to tak ze jedna instalacja CO sobie druga sobie, calkowicie oddzielnie powinny pracowac tak? A te rurki kolo tej pompy powinny byc cieple czy zimne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie jedna sobie druga sobie.

 te rurki na powrocie boilera powinny byc cieple tylko wtedy gdy zasobnik jest "ładowany" czyli ustawiasz w sterowniku temp CWU na50 i pompa baniaka zalacza sie tylko wtedy kiedy jest potrzeba ta temp utrzymac (choc korzystniej jest jezeli pompa cwu pracuje ciagle ale to pozniej po ucywilizowaniu instalacji) natomiast na zaworze 4D ustawiasz sobie temp powiedzmy 38 stopni i grzejniki maja na zasilaniu 38st i ani grama wiecej  a podczas tego wszystkiego co sie tam dzieje na kotle masz ustawione 65 st  i ster ci tego pilnuje ufff  nie wiem czy dosc jasno sie wyrazilem ale tak to wlasnie dziala   i odlacz ten baniak na noc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 czyli jutro moge mu wprost powiedzziec ze te rurki sa zimne i moge powiedziec ze wiem od znajomego ze ta instalacja jest chyba zle podlaczona bo one sie mieszaja ze soba zamiast miec ladny jednolity swoj jeden obieg tak? wydrukuje sobie ten schemat i jutro zanim przyjdzie posiedze w kotlowni i moze cos zrozumie z obrazka na papierze i tego przede mna abym mu mogla to dobrze wytlumaczyc. Dzieki wielkie za info i pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie!  ja ci to zle tlumacze albo ty nie rozumiesz daj mu ten schemat i powiedz ze tak ma zrobic jak na zalaczonym obrazku albo go z kotlowni nie wypuscisz ok :rolleyes: wydaje mi sie ze jezeli dasz mu ten rysunek to on to zrozumie (poprostu bez slów) chyba ze to jakis piekarz co sie bawi w hydraulika  :blink:  dobrej nocy  -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymienniku CWU tak ale przy CO absolutnie nie !!! Co będzie jak w piecu się woda zagotuje ? Zawór zwrotny za chiny nie puści za to zawór kulowy przy ciśnieniu przy 96 C tak.

nie znam tego sterownika ale moj nie dopusci do zagotowania wody. Kolego sory ale: zawor zwrotny za chiny nie pusci za to zawor kulowy pusci co pusci :D  :D  :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ta strzałka. Absolutnie nie wycinają zawory kulowe go z Co. To zagraża twojemu bezpieczeństwu ! Po spotkaniu napiszę ci i jak. Bo trzeba jeszcze jedną sprawę wyeliminować na zasilaniu bojlera. Związane z zakręceni zaworu u góry. Jeśli się powiedzie to wiemy gdzie ucieka twoje 15 kg groszku

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydrukowalam ten schemat i ide wygaszac i czyscic piec i ogladac obieg rurek. W takim razie jak mi moze zrobic to od reki ze podlaczy tak jak powinien to go dzis nie wypuszcze z tej kotlowni dopoki mi tego nie zrobi :) jak to jest ten powod ze mi tyle eko ucieka to ja go chyba udusze.....wrrrr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze sie wtracam ale wydaje mi sie ze pompa cwu jest w takim ukladzie zbedna i smialo mozna ja odlaczyc od sterownika poniewaz powinna byc wpieta przed 4d, teraz mamy dwie pompy w szeregu a tak nie powinno sie robic

tu się jednak zgodzę - pompa CWU jest zbędna ale nie dlatego że powinna być wpięta przed 4D ale dlatego iż zasilanie CWU chodzi na jednym obiegu z CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

męczyć, czytaj rady które kierujemy do Ciebie a nie rozważania pomiędzy nami  :) bo się pogubisz

 

na jednym obiegu chodzą dwie pompy w bypassach - do CO i do CWU to tak jak być na jednej rurze zamontowała 2 pompy - po co. co prawda zasilanie CWU w pewnym momencie odchodzi od zasilania CO ale za mało z tych zdjęć wynika.

 

męcz tego gościa żeby po pierwsze poprawił - ten schemat może być po drugie niech Tobie wytłumaczy zasadę działania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Farante78 :) chcesz zamiast zaworu różnicowego zamontować zawór zwrotny ? To chciałbym widzieć twoja minę jak się woda w piecu zagotuje :) wtedy chyba nie będzie śmieszne. :(

 

Bo zawór różnicowy stosuje się przy kotłach na paliwo stałe, gdy obieg wody jest wymuszony przez pompę wody. Zadaniem zaworu jest niedopuszczenie do przegrzania kotła. W trakcie normalnej pracy kotła gdy pracuje pompa obiegowa  zawór pozostaje zamknięty. W przypadku braku prądu, zawór pod ciśnieniem wody otwiera się i umożliwia przepływ wody do dalszej części instalacji pomijając pompę. Dzięki temu zachowany jest przepływ wody(grawitacyjny) przez kocioł co zapobiega przegrzaniu kotła. Dzięki temu centralne ogrzewanie jeśli jest grawitacyjne sprawnie funkcjonuje nawet w sytuacji awarii pompki.

Zawór montowany jest na zasileniu lub powrocie wody grzewczej, przy tzw. bajpasie, na którym znajduje się pompa. Niektóre zawory można montować zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej. Ponadto  Budowa zaworu jest bardzo prosta. Elementem dociskającym i uniemożliwiającym przepływ wody w trakcie normalnej pracy kotła jest kulka wykonana najczęściej z tworzywa. W sposobie budowy różni się od zaworu zwrotnego. W tym ostatnim elementem dociskającym jest sprężynka. Ona też powoduje, że potrzebna jest większa różnica ciśnień, by „przepuścić” wodę. Dlatego też nie można montować tych zaworów zamiennie. Zawór zwrotny ma być szczelny jeśli chodzi o napór wody, zawór różnicowy ma przede wszystkim w łatwy sposób „przewodzić” wodę.  Ale jak mi nie wierzysz sprawdź sobie u wujka "google" :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiefiurka jak masz tego instalatora pod ręką to ukierunkuj go na fakt że ta pompka nawet nie pracując przepuszcza ciepłą wodę. Ten zawór róznicowy jest zamontowany niepotrzebnie bo on w zasadzie nic nie daje. Ale mniejsza z tym. On widzi ta instalację, a my tylko się możemy domyślać ze zdjęć. Uważam że cześć ciepła zamiast być w instalacji CO ucieka niepotrzebnie przez bojler . Można to tylko sprawdzić tak że odłączasz pomke CWU i zakręcasz zawór kulkowy u góry na zasilaniu. Jeśli wyjdzie że spalasz mniej węgla o jakieś 15 kg min to miałem rację. Ale to można sprawdzić dopiero po 10 godzinach pracy kotła. Co innego jest spalanie, ale o tym tym Ci już Bregho pisał :)

Farante poniekąd tez ma rację prawidłowa instalacja powinna być wg. tego schematu :) i wtedy wyelminowaliśmy by nasze domysły. Bo taka instalację ma 95% z nas. Ale ta instalacja bez tego zaworu różnicowego tez byłaby do przyjęcia, tylko zazwyczaj się pompkę daje na zasilanie a nie na powrót w dodatku tak blisko mieszacza zainstalowany / mam na myśli ten trójnik/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.