Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zmniejszone i widzę że piec dobija ta temp. do zadanej. Wróciłem do poprzednich nastaw odnośnie pompki cwu, czyli znów jest podpięta do sterownika bo może powrót był ciepły ale bardzo dużo piec spalil bo od wczoraj od 17 do teraz 25kg groszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tragedia wyszła.wyglada to tak że piec bardzo słabo odbiera ciepło. Albo jest coś nie tak. Jak spaliny szybuja na ponad 200 to wtedy szybko dobija do zadanej temp jak spaliny mniejsze to bardzo wolno ale to bardzo wolno mu to idzie i i nieraz nie dobije. wentylator na 100 procent cały czas. Sypany już różny groszek i jest to samo 25kg/doba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

totajcie ponownie. Zrobiłem dziś mały eksperyment. Trochę poczytałem różnych wątków związanych z moim problemem i pojawiła się myśl że może u mnie mam za duży ciąg kominowy i to jest powodem słabego odbioru ciepła. Doraźnie uchylilem drzwiczki od wyczystki i temp na piecu poszła w górę do zadanej i ładnie trzyma. Spaliny też się obniżyły i chyba coś będzie z tym ciągiem zrobić. Miał ktoś doświadczenie z takim produktem jak regulator ciągu komina firmy Draco. Myślicie że coś to da jeśli zainstaluje go w miejscu wyczystki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę.

Przeczytałem twój post i uchyliłem drzwiczki w wyczystce na ok 2cm. I ku mojemu zdziwieniu od godziny trzyma ładnie 68 stopni na kotle. Zostawie tak na noc jak zda egzamin to kupie ten rck. Mam komin schiedela prawie 9m i tez ciąg ze hoho. Moze to jest spowodowane ze tak temperatura wacha na kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego widzisz cały czas te spaliny nie dawały mi spokoju i czytałem i czytałem i trafiłem na jakieś forum i w jednym poście człowiek opisał swój problem ze stawał na głowie żeby ustabilizować piec do najbardziej ekonomicznej pracy ale nijak mu to nie wychodziło. Wezwał kominiarza do czyszczenia komina i powiedział mu o swoim problemie to kominiarz do pieca i wyszło że ma gigantyczny ciag. Założył mu ten rck i podobno jak ręką odjął. Dalej pisało że można też uchylić wyczystke i wtedy się okaże czy coś to pomaga, jednak na dłuższą metę tego nie polecają że względu na możliwy bieg wsteczny. Ja dziś zadzwoniłem do Defro i naświetlenia temat to serwisant poradził żebym przymknął czopuch o 1/3 i zapewnił że to nic nie zaszkodzi. narazie testuje wyczystke, poczekamy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak kolego snoopi21898 u ciebie? Sprawdził się myk z wyczystka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaliny poszły troche w dół. Kocioł szybciej łapie temperaturę. Zamówiłem dzis rck. Co do pracy kotła to zauważyłem ze dzis pracował dwie godziny z temperaturą równą 68* pózniej troche wykres sie rozjechał. Moze to wina ze rac cug za słaby raz jeszcze był za mocny i tak poszarpał wykres. Jutro moze uda,mi sie zamontować to zobaczymy jak ro bedzie chodzić. Zastanawiam się jeszcze, bo niby przepływy te same cały czas i na podłogówce i na grzejnikach bk termostaty na ful otwarte a czemu czasami tak szarpie temperaturę? A jak u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również jest ogromna poprawa z tymi uchylonymi drzwiczkami i też będę musiał ten rck zamówić tylko że ten do wyczystki z dodatkową ramką i jak patrzyłem to wyjdzie gdzieś koło 270 zł. A co do pieca po tym zabiegu to również ładnie dobija do temp iz tym że też ten wykres taki poszarpane. Raz trzyma przez dłuższą chwilę temp i zaraz spada i rośnie a nic z instalacją nie ruszane ale myślę że to jest do przyjęcia. Zobaczymy jak wyjdzie spalanie i na ile starczy czaly podajnik bo został zasypany do pełna. Temp spalin teraz przy max pełnej pracy dochodzi do 160* czasem ma takie piki pod 180* ale lepsze to niż wcześniej ponad200*. Myślę że po założeniu tego rck i ustawieniu go na odpowiedni ciąg według instrukcji kotła będzie pełen sukces. Teraz w weekend ma mnie odwiedzić kominiarz więc zobaczymy co mu aparatura pokaże. O postępach i wynikach napewno poinformuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak kolego Snoopi zamontowałem ten rck? U mnie jednak nie było tego kominiarza bo miałem dziś wyjazd pilny. Jednak po chyba zamówię ten rck bo widzę że ten cug trochę faluje i ten wykres też poszarpane. Dołożyłem jeszcze zawirowacz spalin na dolnej polce i zobaczymy jakie będą efekty. Chociaż jakoś nie zaobserwowałem jak narazie zmniejszenia spalania, nadal jest na poziomie 25kg/dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowany. Spaliny 90-140. Załadowałem dziś 5worków Eko i zobaczymy. Z tego co zauważyłem to dłużej chodzi na niskich mocach. Poobserwuję pare dni i zobaczymy. Ustawiłem na 20 Pa. I praktycznie cały czas sie otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda.

post-66668-0-07999500-1486836530_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jakieś problemy z montażem????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kupowałeś cały zestaw z ramką do wyczystki czy wycinales otwór w swoich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów nie było. Zdjęcie drzwiczek od wyczystki i troche musiałem podciąć ten kołnierz od rck bo na zawiasy zachodził, zamontowałem na 4 wkręty do metali i od spodu uszczelniłem taka taśmą piankową. 15 min roboty. Zestaw kosztował 240 zł z przesyłką na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCK to fajna sprawa , ja mieszkam w centrum Polski i pomimo iż dzisiaj tak mocno nie wiało to i tak często się uchylał . Poniżej filmik jak to dzisiaj chodziło:

https://youtu.be/bQPdy3gMV_Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów nie było. Zdjęcie drzwiczek od wyczystki i troche musiałem podciąć ten kołnierz od rck bo na zawiasy zachodził, zamontowałem na 4 wkręty do metali i od spodu uszczelniłem taka taśmą piankową. 15 min roboty. Zestaw kosztował 240 zł z przesyłką na allegro.

a jak ewentualnie wygląda sprawa z czyszczeniem komina i wybieraniem sadzy z wyczystki ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcam 4 śruby i mam dostęp tak jak przed założeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowa. Piec na eko groszek. Dom nie docieplony. Około 120 m. Piec 25 kw. Sterownik Wulkan. 

Ustawienia: pierwsze ustawienia d osoby co piec mi ustawiła a drugie ustawienia od serwisanta.....

temperatura na piecu 55 st

obrót dmuchawy 35% .................45%

histereza            2 st.........................2 st

pompa co ........40 st .........................52-53

pompa cwu             54.......................50

histereza bojlera .....5 st ......................5 st

przerwa ..............60 sek.......................119 sek

praca podajnika 11 sek........................16 sek

dmuchawa opóznienie 5 sek............5 sek

czas przepalania 120 sek................120 sek

przerwa przepalania 30 min............30 min

alarm podajnika 10min....................10 min

czas blokady 90 min.....................90 min

 

 

piec zasypuje, często nie dochodzi do temp na piecu np dojdzie do 54 st i przechodzi w stan wygaszanie

na oby dwóch możliwościach się tak dzieje

grzejniki są letnie

ogólnie wiem że sterownik ma jakiś bład bo trybu dzień noc nie można ustawić się sam przełancza na tym trybie robi co chce i godzine kasuje... ale można ustawić piec bez tego słowa serwisanta... a wadliwą część zmieni mi na wiosne.....

wczoraj serwisant kazał mi zmienić 

praca podajnika z 16 na 25

przerwa podawania z 119 na 60

dzień było okey ale wieczorem się piec wygasił mój bład że nie sprawdziłam ustawień czy sobie nie pozmieniał ...... rozpaliłam poszłam spać ....rano dom pełen dymu,,,, idę do pieca a tam cyrk ...........

sterownik zmienił sobie ustawienia na 

pompa c0 z 53 na 80

przerwa przepalania z 30 na 180 min

cały wegiel był w popielniku zjadł bardzo dużo wegla , dymu od groma.... popielnik cały zawalony, w nim się już ogień pokazywał

nie mam już siły na ten sterownik

on robi co chce

serwisant ciągle twierdzi, że wszystko jest okey tylko dobrze muszę go ustawić

mam małe dziecko w domu 

w tygodniu kupię czujnik dymu i zainstaluje go w piwnicy

może ktoś mi poradzi jak ustawić piec by było dobrze?

co i jak mam zrobić

czy serwisant ma racje? jak dobrze ustawię bedzie dobrze? 

piec mam od pazdziernika 2016 roku spaliłąm do teraz prawie 4 tony eko groszku

czemu ten sterownik się sam przełancza....? jest na gwarancji ale serwisant mi go nie wymieni, ponieważ twierdzi że jest dobrze

czy ktoś sie orientuje ile kosztuje nowy sterownik firmy wulkan?

będę wdzieczna za każda odpowiedz ponieważ serwisant nie odbiera telefonu dziś.

z góry dziękuje 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję nagrać następnym razem filmik.

Na nim ustawienia sterownika i pokaz możliwości pieca na tych ustawieniach.

Następnie złożyć reklamacje ale nie u serwisanta tylko oficjalnie pisemnie w serwisie lub u producenta kotła.

Jest też tryb wadliwości urządzenia i to po stronie producenta jest udowodnienie iż jest inaczej.

Wówczas przechodzimy do etapu nie spełniania należytych warunków produktu co prowadzi nawet do zwrotu produktu.

Proponuję nawiązać kontakt z federacją konsumentów, oni szybko pouczą "mości serwisanta" jakie ma obowiązki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zaproponowałbym zmianę podawania. na 7  od tej nastawy zacząłbym i póżniej tylko obserwacja . Jak niedopałki do zwiększasz przedmuch wentylatora ale max co 3-4 . Sprawdzasz co 4 godziny. Wentylator na razie zostaw na te 35%. Jak kopczyk się zapada zwiększasz do 8 jak kopczyk za duży zmniejszasz do 6 .  Jaki masz zawór mieszający 4D 3 D i czy z siłownikiem. ? Im więcej zdjęć i  danych wyślesz tym szybciej ktoś Ci z nas pomoże. :) jaki węgiel, czy suchy czy mokry, Sprawdż również post użytkownika fiefiurka20 ona miała bardzo podobne problemy 3 tygodnie temu. Tam jest bardzo obszernie temat rozwinięty.  Z 55 kg zużycia na tą chwilę ma 35 kg, więc w jakiś sposób te nasze próby pomocy poskutkowały.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam kolego Snoopi z wykresem po założeniu tego rck? Ustabilizowała się? U mnie cały czas faluje jak dobije do zadanej to potrafi jeszcze przebić nawet o 8 stopni a potem leci w dół nawet o 12* od zadanej i tak cały czas.

Do kacperol1. A dlaczego ten serwisant nie wymieni tej wadliwej części teraz skoro wykrył wadę. I to bardzo dziwne że sterownik sam się przestawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twój cytat.

 

 

"wczoraj serwisant kazał mi zmienić 

praca podajnika z 16 na 25

przerwa podawania z 119 na 60"

 

Zapytaj się co ten twój serwisant bierze bo towar naprawdę zacny ... :) W ogóle jakiego producenta masz piec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.