Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

post-72188-0-30797500-1486217813_thumb.jpg post-72188-0-72519300-1486219859_thumb.jpg

hmmm jednak to wszystko jest bardzo bardzo skomplikowane dla mnie. Pokazalam mu schemat, wytlumaczyl mi niby ale malo zrozumialam bo to jednak jest za bardzo skomplikowane.

Co zrozumialam: (nie umiem robic takich ladnych rysunkow jak kolega kecajbi bo wszystko bym naciapciala w jednym miejscu)

a wiec:

na niebiesko zaznaczylam na obrazku cos bodajze grawitacyjnego, co odpowiada temu ze jezeli jest awaria pradu to pompy pracuja i piec tak ze w razie awarii mam ogrzewany dom

na zolto zaznaczylam zawor zwrotny (chyba tam to bylo)

na czerwono zaznaczylam zawory kulowe z filtrem, ktore sluza do wylaczania pomp. 

na pomaranczowo jest pokazany system do pompy wodnej, rurki obok pompy sluza do trybu letniego dlatego teraz sa zimne.

 

I w sumie chyba tyle zrozumialam z wizyty pana od pieca. Twierdzi ze wszystko zainstalowal dobrze, nie wyglada to tak jak z moim schematem dlatego, ze nie ma miejsca u gory aby to zamontowac jak na schemacie, to zrobil troszke inaczej jak w schemacie ale wszystko ma rece i nogi. Pompy zadne sie nie mieszaja ze soba. Wrecz byl oburzony ze uwazam ze moze byc cos z instalacja. Tutaj nic nie jest do zmiany, nic sie nie poprawi, bo wszystko jest dobrze. Inaczej sie tego nie da zamontowac. On tak wszedzie montuje. Twierdzi, ze wysokie spalanie mam o to, ze mam grzejniki zeliwne, nie zaizolowane rurki w kotlowni i ze cieplo ucieka do scian, bo tam tez sa rurki, ktore trzeba ogrzac. A i ze strychem tez moze uciekac cieplo. Ale zeby min 50 kg palil na 24h to nie jest dobrze, ale on nic nie poradzi. Uwaza abym ten nadmuch dawala wiekszy to sie bedzie eko wypalal i moze bedzie dobrze. A jak nie to wylaczac na dzien grzejniki na pare godzin to przyoszczedze. Taka rada. A Instalacja jest dobra, wszystko jest ok. 

Pokazal mi jak wlaczyc II bieg pompy kaloryferowej, gdzie odlaczyc bojler. Sprawdze jak bedzie na pompie II i jak sie bedzie zachowywal piec. Klapke przy piecu od wentylacji kazal zamknac do polowy bo to juz maksymalnie jak powinna byc otawrta, bo jak ja otworzylam calkiem to dlatego mam takie przedmuchy. Lepiej jest zwiekszyc sile nadmuchu niz ta klapke otwierac na full. 

Sterownika nie mam z PID bo tu nie bylo czyli temperatury emisji spalin nie mam w sterowniku, Nie warto tego zakladac bo nic to mi nie da. Nie bedzie mialo wplywu na spalanie. Jedynie w czopuchu w tym kolanku moge zmienic klapke aby byla z jakims przesuwnikiem czy cos aby te cieplo nie bylo tak szybko wydalane, tylko dluzej tlumione w piecu i moze to cos mi pomoze. 

hmmm i to wszystko chyba z jego rad. Albo juz wiecej nie pamietam bo mam wielka glowe od tych wszystkich informacji. Niewiem moze w pon zadzwonie do tego serwisanta z kawahu i aby zobaczyl on ta instalacje czy jest wszystko ok. Choc juz byl w pazdzierniku i nic nie mowil ze moze byc zle zainstalowane... W sumie to juz niewiem co robic. Mam duza glowe od nadmiaru informacji i w sumie nadal jestem w czarnej d.....

Palnik zasilikowany.

Czyli co moze to i taki urok mojego domu ze ma min 50 kg palic na 24 h i wtedy grzeje? Moze niepotrzebnie szukam przyczyny i musze sie pogodzic z obecnym stanem rzeczy? Czy to jest normalne? Juz zglupialam :) Ustalilismy ze mam dom 160 m2 do 180 m2 max. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bym się zdziwił jakby się przyznał do czegoś. :) tacy to fachowcy w Polsce. Szkoda komentować. Odłącz jutro tą pompę CWU na sterowniku i zamknij ten zawór kulkowy na górze bojlera. Dzwignia musi być prostopadle do rurki żeby było zamknięte. Co do nieocieplonej piwnicy i strychu  to jaka mniej więcej masz mam w tej chwili temperatury ? Co do tej klapki na dole to ją zamknij. To jest miarownik powietrza i wd instrukcji z pieca słuzy do otwierania wtedy gdy palisz na ruszcie awaryjnym. Jak ją trochę otworzysz to zwiększysz niepotrzebnie prąd powietrza. Jak Ci zasilikonował koronę to ok. przynajmniej po nocy zobaczysz czy coś to dało. Jutro zrób to o co prosiłem. Przynajmniej będziemy wiedzieli ile daje uszczelnienie korony a ile daje zamknięcie instalacji CWU. Tylko to musisz zrobić przynajmniej na 10 godzin. I jeszcze jedna prośba dotykaj co 2 godziny tej rurki z powrotu z CWU. Powinna być cały czas zimna lub lekko letnia. Ta rurka nad bojlerem powinna być ciepła bo tam jest zasilanie bojlera z CO. Zamów jeszcze ten lepszy węgiel. Bo na pewno też tego nie można wykluczyć. Na pewno poprawi wygląd twoich kalafiorów, a może i... spalanie spadnie przynajmniej do przyzwoitego poziomu. Bo dalej się upieram że to jest niemożliwe 50 kg spalać . Max 35 przy dziadowskim węglu. PID oczywiście nie masz gdybyś miała pisało by na sterowniku ST 480 z PID a tam masz tylko ST 480 . To że nie masz PID nie znaczy że nie możesz zamontować termometru na rurze. Mógł przynajmniej się wysilić do min i to Ci podpowiedzieć. Bo to jest ważna sprawa. Liczyłem też że zaproponuje Ci zamontowanie mechanizmu na zawór 4D. Ale widać że mu się spieszyło albo za mocno go "najeżyłaś" . Pociesz się ja miałem podobnie z tym że ja wziąłem drugiego fachmana i przy nim wytykałem błędy, więc nie mógł kitu wciskać.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bym zapomniał zamknij jeszcze ten zawór kulowy. BO może jeszcze na rurkę z powrotem jakieś ciepło uciekać, a tak przynajmniej będziesz miała letnią wodę.

post-69750-0-09984700-1486225579_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie klapki na przewodzie z pieca do komina , przy paleniu ręcznym na ile najlepiej uchylić lub zamknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fiefiurka20

:blink: :blink: :blink: :blink:   łooooo matko! kolejna radosna twórczość pseudo hydraulika i do tego niebezpieczna. Instalacja do poprawy!

 

No i ten "profesjonalny" montaż "bojlera".... :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co? zle zamontowal? :( Jak to niebepieczna? To moze ja tego serwisanta z Kawahu musze wezwac aby to obejrzal albo jakiegos hydraulika? Bo moj instalator oczywiscie twierdzi ze wszystko bardzo dobrze zamontowal i nie widzi zadnego problemu ani zadnej usterki...... A ja w ogole sie nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie napisać bo mam spory problem z kotłem Defro komfort eko 15 kw. Mój problem polega na niskiej temperaturze powrotu oscylujacej na poziomie 36-41 stopni. Temperatura ta wzrasta tylko wtedy gdy załączy się pompa cwu. Może trochę opiszę swoją instalacje. Otóż mam do ogrzania 120 l wody,4 grzejniki i ok 90 m2 podłogi. Dom to parterowy budynek nowowybudowany ocieplony, okna 3 szybowe. na podłodze i na stropie po 10 cm styropianu, na elewacji 15cm. Piecyk chodzi na PIDzie. Ustawienia to: zadaną temp 68°c, na cwu 53°c, na podłogę obecnie powrót na 29°c a zasilanie ma 35°. Na grzejniki jest sterowanie pogodowe za pomocą zaworu 4d + siłownik Afriso. Piec obecnie pracuje na 94% mocy i wiatr zjechały na - 4. W serwisowym zmieniłem trochę czasu podawania 1-4 oraz przerwy podawania 45-98. Temp spalin Wacha się od 180-220. I spalanie duże bo oscyluje na poziomie 25kg/dobę. Opiszę teraz instalacje. Zasilanie zacznę od pieca potem jest odejście na zbiornik przelewowy następnie na cwu (podlogowka ma zasilanie właśnie z tego odejścia przed pompa cwu) potem zawór 4d i na CO. Powrót patrząc od strony pieca to powrót z 4D potem dochodzi powrót z cwu ( wcześniej połączony razem z powrotem z podlogowki). Wykres temperatury pieca to istne Himalaje. Pompki posiadam firmy LFP Empiria i 2 od podłogi i co chodzą na 2 biegu a od cwu na pierwszym. Może ktoś coś pomoże żeby ten powrót dzwignać.

post-66718-0-22029900-1486419075_thumb.jpg

post-66718-0-53682200-1486419137_thumb.jpg

post-66718-0-37530100-1486419161_thumb.jpg

post-66718-0-50145500-1486419231_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za wysoką temperaturę spalin dużo ciepła ucieka w komin zmień sobie w menu serwisowym max temperaturę spalin na 180 jeżeli Piec będzie dochodził do zadanej to zostaw.

Podlogowka bardzo wychladza powinna być wzięta przed zaworem 4 d.

Ja mam podobna temperaturę powrotu ok 41. Żeby podnieść temperaturę to albo przeróbka instalacji albo założyć na grzejniki głowice termostatyczne oprócz jednego grzejnika np w łazience i zwiększyć temp na co

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego. Mam głowice termostatyczne ale są odkręciłem na maxa z racji że jest siłownik ustala temp na CO według pogodowki. Podłoga ma zasilanie wzięte przed zaworem 4d razem z cwu. Tylko ten powrót może nie w tym miejscu jest wpiety co potrzeba. Narazie powrót wpiety jest w powrót od cwu i już razem jedna rura jest wpięte przy piecu do powrotu z 4D. Może jakieś sugestie co mogę poprawic i gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie myślałem o tym żeby tam podłogę wpiac. A te zawory termostatyczne na grzejnikach w końcu musza być otwarte na max czy nie przy siłowniki od co i włączonej pogodowe? I czy tak niski powrót ma też wpływ na tak duże spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie próbowałem. A jak to zrobić żeby ta pompa cwu chodziła cały czas i u mnie nie widzę żadnego zaworu na powrocie od cwu. I czy jeśli włączę ta pompę na stałe to czy czasem nie będzie jej grzać do takiej tematyce jak jest na piecu czyli 68°?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolego Farante78 jak ta pompkę uruchomić na sterowniki żeby chodziła cały czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie zmaleje jak zmniejszysz temperaturę spalin bo za dużo idzie w komin. Zawory na grzejnikach możesz przekręcić tylko na jednym musi być na max żeby jak tamte się zamkną to był obieg. Co do pompy CWU to wielu już próbowało i raczej zawsze spalanie wzrasta

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolego Farante78 jak ta pompkę uruchomić na sterowniki żeby chodziła cały czas?

Wepnij ja pod podlogowke lub wyciągnij czujnik temperatury przy bojlerze

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy z tą pompa od cwu. Odłączyłem czujnik temperatury cwu i zmniejszylem temp na piecu do 64 zobaczymy co to da. Wieczorem ma przyjechać mój instalator bo już mu wspomniałem o tym powrocie. Zobaczymy co powie. Narazie nie chciał uwierzyć że mam tak niski powrót. Dom ogrzewany jest już 2 sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posze. Tak to mniej więcej wyglada.

post-66718-0-66649500-1486463682_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty kolego palisz z pid czy na manualu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.