Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Foto Relacja Ugotowania Kotla


jaceksw47

Rekomendowane odpowiedzi

Instalacja całego domu jest w plastiku,rozbieg w miedzi,żeby właściciel nogą nie rozwalił rury plastikowej to cała instalacja by wytrzymała a ciśnienie z kotła uszło by zaworem bezpieczeństwa.Instalacja była zamknięta, naczynie przeponowe 25l zawór bezpieczeństwa 1,5bar + zabezpieczenie pomp przetwornica z akumulatorem. Po naprawie działa wszystko działa jak poprzednio ino palacz już nie wyskakuje na łyk piwa i gola.

post-25905-0-13984000-1318181268_thumb.jpg

post-25905-0-58679900-1318181369_thumb.jpg

post-25905-0-96944300-1318181481_thumb.jpg

post-25905-0-25154500-1318181559_thumb.jpg

post-25905-0-75411200-1318181654_thumb.jpg

post-25905-0-94030000-1318181763_thumb.jpg

post-25905-0-32383700-1318181872_thumb.jpg

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopie ! masz więcej szczęścia niż rozumu !!!! Kocioł bez wężownicy schładzającej w obwodzie zamkniętym !! Jakby kocioł rozwaliło to byś miał dopiero !!! Jak masz taką słabą głowę to ty już nigdy nie pij

Kotla nigdy nie rozwali kiedy są bezpieczniki obrazki robiłem ja w kotłowni kolegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wspolczuje sytuacji.

Ja przpraszam i chcial bym sie podpiac mam pytanie.

Mam piec Cichewicz Logica 20-27kW

Wsztstko jest zrobione wedlug normy dodatkowo jest zabezpieczony 2 zaworami bezp. 1.5 atm jeden na belce bezp. Przy naczeniu zamknietym i jeden przy piecu.

Czy sprawdzac co sie stanie w czasie zagotowania wody (stanowi to zawsze obciazenie dla pieca i instalacji ) w zasadze niepotrzebne wiec czy cos takiego sprawdzac czy nie? Prosze Was o opinie

Z gory serdeczne dziekuje i pozdrawiam.

 

P.S czy ktos z Was testowal skutecznosc takiej wezownicy schladzajacej w tym piecu/ u tego producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsztstko jest zrobione wedlug normy dodatkowo jest zabezpieczony 2 zaworami bezp. 1.5 atm jeden na belce bezp. Przy naczeniu zamknietym i jeden przy piecu.

To chyba jakieś chińskie te normy, bo w polskich jest tylko układ otwarty.

Edytowane przez stefan85
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba kolego nie wiesz ze jest mozliwosc stosowania kotła na paliwo stałe wraz z wezownica schładzającą

20) w § 133

 

ust. 7 otrzymuje brzmienie

 

"7. Zabrania się stosowania kotła na paliwo stałe do zasilania instalacji ogrzewczej wodnej systemu zamkniętego, wyposażonej w przeponowe naczynie wzbiorcze, z wyjątkiem kotła na paliwo stałe o mocy nominalnej do 300 kW, wyposażonego w urządzenia do odprowadzenia nadmiaru ciepła."

 

rządzenie do odprowadzania nadmiaru ciepła jest to chłodnica ? najczęściej wężownica znajdująca się w płaszczu wodnym kotła. Jej zadaniem jest możliwie szybkie schłodzenie wody w kotle, w przypadku nadmiernego wzrostu temperatury. W chwili, gdy temperatura przekroczy wartość bezpieczną, przez chłodnicę będzie przepływać zimna woda z instalacji wodociągowej, która po ogrzaniu ? odbiorze ciepła z kotła, odpłynie do kanalizacji. Dla prawidłowego działania układu schładzającego, moc chłodnicy, musi być odpowiednio dobrana do mocy kotła, a podłączenie do wodociągu musi spełniać wymagania określone przez producenta kotła

 

 

Najpierw poczytaj a potem odpisuj czy ktoś ma normy chińskie czy inne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba kolego nie wiesz ze jest mozliwosc stosowania kotła na paliwo stałe wraz z wezownica schładzającą

Najpierw poczytaj a potem odpisuj czy ktoś ma normy chińskie czy inne..

O takiej możliwości dobrze wiem, ale podtrzymuję moją poprzednia wypowiedz. Wstawiłeś jakiś cytat nie wiadomo skąd (ja akurat wiem co nie znaczy że każdy musi) ale nie pochodzi on z polskich norm.

Edytowane przez stefan85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.info-ogrzewanie.pl/artykul,id_m-76,t-zamknieta_instalacja_grzewcza_z_kotlem_na_paliwa_stale___zmiana_przepisow.html

A ty dalej swoje a zresztą co mi tam...

 

 

Typoszereg Logica, z racji faktu, że jest eksportowany od kilku lat do wielu krajów unijnych, gdzie układy zamknięte i montaż w nich kotłów jest standardem, posiada wbudowaną wężownicę bezpieczeństwa (modele 17-20, 20-27, 30,38). Tak popularnie nazywa się właśnie w/w urządzenie do odprowadzenia energii z kotła. Jest to wężownica miedziana, ze specjalnej rury produkowanej wg norm http://www.cichewicz.pl/produkty/kotly_grzewcze/na_wegiel/logica1.php w skrajnych przypadkach, może on być otworzony cały czas, gdy np. instalacja jest uszkodzona, zamarznięta i temperatura zasilania kotła jest wciąż powyżej progu bezpieczeństwa. Nasza firma, stosuje to rozwiązanie od paru lat w kotłach Logica oraz w kominkach z płaszczem wodnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niektórzy mają wielkie szczęście .

szkoda że całej ulotki nie widać ale chociaż część

 

:"..........w instalacjach w układzie OTWARTYM " jak widać na obrazku

post-16946-0-98004000-1318453487_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zawór różnicowy ( tzw. kula) to gdzie jest? Na zdjęciach nie widać.

I jeszcze jedno.Na 5 zdjęciu widać że kocioł jest podłączony przedłużaczem "kosiarkowym" bez tzw. bolca.

Mistrzostwo świata !!!

Edytowane przez CoTo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wspolczuje sytuacji.

Ja przpraszam i chcial bym sie podpiac mam pytanie.

Mam piec Cichewicz Logica 20-27kW

Wsztstko jest zrobione wedlug normy dodatkowo jest zabezpieczony 2 zaworami bezp. 1.5 atm jeden na belce bezp. Przy naczeniu zamknietym i jeden przy piecu.

Czy sprawdzac co sie stanie w czasie zagotowania wody (stanowi to zawsze obciazenie dla pieca i instalacji ) w zasadze niepotrzebne wiec czy cos takiego sprawdzac czy nie? Prosze Was o opinie

Z gory serdeczne dziekuje i pozdrawiam.

 

P.S czy ktos z Was testowal skutecznosc takiej wezownicy schladzajacej w tym piecu/ u tego producenta?

Witam,

Najpierw bym sprawdził samą wężownicą przeprowadzając "kontrolowany proces zagotowania", czyli podgrzanie w jakiś sposób (palnikiem?) okolic czujnika uruchamiającego wężownicę.

Jak się uda, to warto spróbować na żywym organiźmie z przygotowaną sprawdzoną koncepcją szybkiego odcięcia energii lub obniżenia temperatury.

Wsześniej sprawdź czy nie masz w zasięgu gotowania urządzeń na to wrażliwych (np. pompa diamond :P ).

Pozdrawiam.

 

A sąsiadowi tam powiedzcie, że jak kupił krzaczek, to niech się nie dziwi, że krzaczek się spalił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zawór różnicowy ( tzw. kula) to gdzie jest? Na zdjęciach nie widać.

I jeszcze jedno.Na 5 zdjęciu widać że kocioł jest podłączony przedłużaczem "kosiarkowym" bez tzw. bolca.

Mistrzostwo świata !!!

Po co mu zawór różnicowy skoro instalacja nie ma możliwości pracy grawitacyjnej? Poza tym zawór różnicowy w instalacji ciśnieniowej raczej marnie by się sprawdził. A co do podłączenia sterownika do zasilania bez "bolca" to powiem Ci ze według przepisów kocioł, rury, lodówka, kuchenka, wanna i wiele innych urządzeń powinno mieć tzw. połączenie wyrównawcze czyli niezależne od sieciowego PE uziemienie przewodem min. 6mm2, i takie połączenie daje ci większą pewność niż PE w przedłużaczu o przekroju linki 0,8-1,5 mm2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzeniem moim pokazania tej foto relacji było zwrócenie uwagi na taki mały problem jakim jest ważniejsza bramka strzelona przez reprezentację w telewizji i łyk piwa przy okazji niż dopilnowanie czy (ZAMKNOŁEM DŻWICZKI POPIELNIKA I WŁĄCZYŁEM STEROWNIK) a nie czy instalacja jest otwarta czy zamknięta,przy dobrym zabezpieczeniu ciśnieniowym kotła nie słyszałem w promieniu 100km ode mnie oby kocioł wybuchł, kocioł nie miał prawa wybuchnąć i nie wybuchł ani nie spuchł,nie przecieka tylko mocno się przypalił ale działa świetnie nadal .Kolega-właściciel kotłowni od tamtej pory ma taką nauczkę że odchodzi od kotła dopiero wtedy gdy ma już prawidłowo rozpalone, pozamykane drzwiczki i włączone sterowanie.

Pozdrawiam wszystkich mieszkańców ich własnych kotłowni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zawór różnicowy trzeba wiedzieć kiedy się stosuje i po co,wiele razy widziałem bez sensowne montowanie ich,uziom jest wykonany z drutu 4# oddzielny ponieważ pompy diamond potrafią kopać nawet nowe ze sklepu,przewód kosiarkowy w niczym tu nie zawinił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy fotorelacja ukazuje nam co jest gdy mózg jest osłabiony :P. Przykro, koszty będą, ale temu panu chyba dadzą nauczkę i może w przyszłości ocalą jego rodzinę !!! Zawór różnicowy działa lepiej lub gorzej, u mnie działa przy rozdzielaczach ;) więc liczy się jeszcze KTO i JAK zakłada panowie. Kocioł Krzaczek nie uważam żeby zawinił , żaden inaczej by się nie zachował z wężownicą też miał by problem, tak na marginesie bo nic tutaj nie przycięło procesu spalania gdyż popielnikowe były rozwalone na oścież i kocioł rozpędzał się jak lokomotywa . Więc Ja Powiem, iż jeśli kociołek jeszcze działa to jest to raczej dla firmy reklama :blink:. Ja mam przekrój pomp i Diamond działa tak samo jak Ulrich, Omnigena czy super energooszczędna za kupę kasy i żadna nie kopie !!! Może czas zweryfikować instalację elektryczną bo nie każdy hydraulik czy domorosły elektryk jest oświeconym elektrykiem :rolleyes:. Większość awarii mniej lub bardziej przyspiesza lub w ogóle powoduje człowiek/użytkownik, a często także wielce niedouczony instalator . Ps Skoro sezon rusza, to życzę wszystkim rozwagi i udanego opału, bo na rynku coraz większy bajzel i dobrego paliwka trzeba poszukać<_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.