Skocz do zawartości

jaceksw47

Stały forumowicz
  • Postów

    111
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez jaceksw47

  1. Obrotową retortę z dodatkowym servomotorem niedługo pokarzę,bardzo pomaga przy stabilizacji palenia węgli z Ri<20 informacje te kieruje do posiadaczy kotłów Galmet z obrotową retortą,warto też mieć zamontowany RCK w kominie bardzo dobrze stabilizuje palenisko przy podmuchach wiatru,nie zapada się kopczyk, kociolek nie ma problemu z długim dochodzeniem. cdn.
  2. Witam Forumowiczów, czy? ktoś z was widział lub słyszał o retorcie która obraca się cały czas podczas podawania paliwa w pracy i czasowym obracaniu w podtrzymaniu? Nie chciałbym wywarzać sobie otwartych drzwi,do czego zmierzam?otóż bawiłem się moją retortą i zauważyłem że jeżeli retorta obraca się cały czas podczas podawania i po,to węgiel się nie skleja i wychodzi bardzo ładny popiół(węgle Pieklorz i Prestige które mam mocno się spiekają)jeżeli takiej retorty nie ma to trzeba będzie pomyśleć o jakimś małym silniku 230v z reduktorem który będzie poruszał bardzo wolno tą retortą.
  3. już wiem że masz sterowniki (regulatory wykorzystujące szynę danych) musisz zakodować każde z urządzeń w magistrali IPM2, dla FB100 musisz nadać kod ,niema co przepisywać tu do forum całej instrukcji obsługi.
  4. sterowniki masz dwustanowe (0/1) czy działają na zmiennej częstotliwości lub prądzie o różnych wartościach? jeżeli stery są 0/1 to nie mogą siedzieć w jednym gnieździe.
  5. Witaj,na schemacie widzę że podłączyłeś dwa sterowniki w jedno gniazdo a centrali zadałeś dwa obwody, na schemacie masz BUS1 i BUS2 popraw i powinno zadziałać,no i ze schematu wychodzi że bojler jest źle podłączony (zasilanie z powrotem)
  6. Popieram.Po obyciu się z kotłem to i kawałek drutu będzie robił za sterownik :)
  7. Nie na priv. tylko dawaj tu kawę na ławę o Dziubarczyku ja bym chciał też znać zelety i wady tego ,,koksownika" w moim regionie ich niema.
  8. Dla mnie czopuch jest dobry ma wyczystkę od góry i od dołu,wylot czopucha jest okrągły,przepustnica w czopuchu to dobra rzecz ja mam otwartą na 100%, jedynie muszę zamontować regulator ciągu bo przy dużych wiatrach lekko kopczyk się zapada jak przepustnicą nie przymknę trochę, ale problemu z tego powodu niema. Co do sterownika ja mam starszy model z pid a teraz jest już pid dynamic jeszcze lepszy-mniej ustawiania,to co piszę są to zalety tego kotła dla mnie,każdy ma inne priorytety,napiszę tu trochę o spalaniu choć już w kilku wątkach pisałem,w moim kotle żeby spalać opał bez sadzowo palę na automacie gdzie mam moc min. i max. na dwustanie kocioł ładnie startował ale sadzą zachodził po dwóch dniach od czyszczenia,poprostu ,,jutubowy" kopiec dawał dużo kopcia w podtrzymaniu.Ogrzewam dom 125m2+ 100l boiler kocioł jak w opisie 16kw osobiście jestem bardzo zadowolony z nabytku.Jeżeli oglądałeś rysunek poglądowy to widziałeś w przekroju w innych galmetach skośną półkę nad retortą jest to porażka ponieważ nie można tego dobrze wyczyścić.
  9. Jest DTR na stronie producenta ,czyszczę raz na tydzień lub dwa,ale dwa tygodnie to już ostateczność,czyszczenie półek i popielnika to wszystko co robię ,a przecieram kociołek po wierzchu z kurzu oraz kotłownię(z delikatnego kurzu bo kotłownie mam mocno użytkową i musi być czysta) Ps. Faktycznie niema przekroju kotła bo mają stronę w przebudowie i przepraszają
  10. Witaj proponuje zerknąć na GALMETY ale o takiej nazwie ,,eko gt kwp2 16m" -moc podałem przykładową taką akurat mam,jest w nich dobra komora spalania, ruszt dwa poziomy, półki poziome czyszczone z przodu,próbowałem w nim palić miałem,ekogroszkiem,brunatnym,mieszankami,radzi sobie nie żle,dla mnie dużą zaletą jest obrotowa retorta,Timon pisze że następny kocioł wybrałby z poziomymi półkami ja przesiadając się z pionowych na poziome (oczywiście dwa różne kotły)widzę że poziome brudzą się szybciej ale nie jest to dokuczliwe bo czyszczenie jest łatwiejsze.
  11. Najprostszym rozwiązaniem będzie podłączenie naczynia do powrotu(pionu) a zasilania(jako rura wybuchowa )wszystko tam na strychu i nie będzie zagrożenia życia,dalej trzeba się zająć kociołkiem a raczej jego armaturą.
  12. No i dobrze prawisz, że tak można, ale teraz pruj chałupe do piwnicy żeby naczynie podłączyć, nawiązuje tu do schematów tego tematu.
  13. Rura wybuchowa była odpowiedzią do Franek19 ale cytat wcieło :)
  14. No to Krizb musisz wziąć do ręki książkę Technologia i Wykonawstwo i tam trochę pozerkać.
  15. Para musi uchodzić rurą WYBUCHOWĄ.
  16. Kolego naczynie wepnij w powrót (w pion powrotny) sprawdź czy przy starcie pompy na 3 biegu słychać stuknięcie, jeżeli słychać zawór różnicowy jest dobry, jeżeli nie słychać to jest uszkodzony ,sprawdź też filtr przy pompie jak koledzy piszą ,po tym wszystkim powinno hulać .
  17. Witaj,mój kociołek na pracy dwustawnej też bardzo zarastał,ponieważ gdy chciałem mieć ładny kopczyk do szybkich startów to zdymiało się paliwo i była .. s a dz a..,jak ustawiłem długą przerwę w podtrzymaniu i kopiec był równy z retortą lub lekko się zapadał to długo dochodził,teraz chodzę na automacie i to lubię temp. spalin w mocy max.do200C ,komin mam ~8m, Podam ci moje parametry możesz skorzystać, dmuchawa to wpa07 moc min 9sek.podawanie/112przerwa max9sek. pod /25przerwa przerwa podtrzymanie 12min. powietrze/opał 37% dmuchawa nastawiony zakres 30%min-70%max. węgiel 25mj/kg gradacja 05-2,5cm marketowy dobrze palący się. Jeżeli wolisz palić na dwustawnym to chyba musisz przymknąć przesłonę na 2cm tak jak radzi producent jest to w ich instrukcji na ładnych zdjęciach.Jeżeli skorzystasz z moich ustawień to pamiętaj że przestawiając parametry max. to zapamiętaj ustawienie powietrze/opał bo się zmienia samo(obniża się) i całe twoje nastawianie będzie brało w łeb.
  18. Kocioł chodzi w trybie zima od 20 .09 2012 (na 47stopniach, dla cwu sam sobie podnosi do 65stp), i z priorytetem cwu,czasami wyłączam co. jak słoneczko przygrzeje.
  19. Podaje link do filmiku o starym podajniku z 1940 roku tak dla ciekawości. http://www.youtube.com/watch?v=py49seodBPU&feature=related jest jeszcze jeden film gdzie stary podajnik jest tak zmechanizowany że nasze nowe podajniki wypadają blado.
  20. jaceksw47

    Węgiel Ze Złotem

    Przeciągne jeszcze trochę temat odnośnie tej dużej zawartości siarki na worku jet napisane od 0,4 do 0,6% to chyba normalnie jest, zaryzykowałem jednak i kupiłem 3 tony , mi się podoba ten węgiel i cena i spalanie , ciekawie jest obniżona jego moc domieszane do niego jest z 10% brunatnego ale też dużych i twardych kawałków,kaloryczność jego jest min.25000kk tak jest na worku.
  21. jaceksw47

    Węgiel Ze Złotem

    No i czar prysł,a mialem go kupić dużo, jaka kopalnia niewiem, ale konfekcjonuje ten węgiel JJ Trade ,w worku skałki do 3,5cm,mokry,mlutko miału cena 644zł/t
  22. jaceksw47

    Węgiel Ze Złotem

    Witam wszystkich i odrazu zadaje pytanie, czy ktoś z was zna taki węgiel oraz nim palił? ma on kolor szary i posiada w sobie ślady zlotego metalu,w niektórych skałkach można to oddzielić żyletką.Kupiłem na próbę troszkę go i bardzo mi się podoba, pięknie się wypalił,spalilem go w zwykłej kozie,dla mnie wygląda obiecująco.
  23. A za wygrany konkurs co je? :D nikt nie wie to wazelinuje wnętrze kotła z prototypem rusztu ruchomego. :lol: a jeszcze zapomniałem dodać Dobranoc wszystkim i dzięki za miłą pogaduchę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.