Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór kotla


przygody

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, tak się zastanawiam od czego to zależy bo wydaje mi się, że przy takim zapotrzebowaniu wystarczyłby kocioł z normalną pojemnością i dobrą modulacją bo nawet w okresach przejściowych będzie sporo potrzebował tych kW. Wątpię by często się wygaszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sambor napisał:

Ja nie wierzę w tą moc 17kW - chyba , że to dla domu starego, ale dla nowego nie może być powyżej 40-50W/m2 czyli albo dom prawie 400m2 albo brak kilku okien.

Z resztą inst też skopana - do PC stosuje rozdzielacze z pompą mieszającą i do tego ma być  ten Biawar - zgroza.

Faktycznie trochę pomiseszałem z tym 17KW 

CW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sambor napisał:

Z resztą inst też skopana - do PC stosuje rozdzielacze z pompą mieszającą i do tego ma być  ten Biawar - zgroza.

Kolego możesz rozwinąć swoją myśl? Jestem laikiem w tej dziedzinie i za tydzień będę robił wylewki więc jest jeszcze okazja coś poprawić.

parter.jpg

poddasze.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, badyl7 napisał:

Kolego możesz rozwinąć swoją myśl? Jestem laikiem w tej dziedzinie i za tydzień będę robił wylewki więc jest jeszcze okazja coś poprawić.

Poplątały mi się te nicki - jeden badyl ( @badyl7) pisze Biawarze , drugi o  ( @Badyl18) o PC i bądź tu na szybki ze smartfona mądry.

Przyjmij, że to post  nie do Ciebie, ale zdjęcia rozdzielaczy możesz dać, ponadto daj średnice rur do rozdzielaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.