Skocz do zawartości

szakallo

Stały forumowicz
  • Postów

    1142
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    19

Treść opublikowana przez szakallo

  1. Co do cykli to bardziej chodzi o prąd a nie ilość cykli, praktycznie każdy akumulator przy przekroczeniu znamionowych prądów rozładowania i ładowania będzie leciał na łeb i szyję z żywotnością. Wszystko zależy co tym steruje, o ile ładowanie jest już w miarę dopracowane to z rozładowywaniem bywa różnie. A co do pomp ciepła o6483 to jeszcze pożyjemy zobaczymy ile podziałają i pamiętaj że ludzie zazwyczaj nie pamiętają ile na nie wydali po 10latach jak padnie. Znam takich co wydali na pompę firmową piękną z montażem ponad 70k zł - to daje 7tyś na rok w 10 lat - ciekawe czy będą pamiętać ile to kosztowało.
  2. Wygrzeb gdzieś serwisówkę od kotła i spróbuj sam wymusić niską moc kotła zobaczysz jak to działa.
  3. A co jeśli to student wydziału sztuk pięknych lub inny artysta?
  4. Gbbsoft jest jedno ale w twoim systemie - ile pożyją baterie przy co dziennym rozładowaniu i ładowaniu. Widziałem że zakładasz 7.5roku zwrot jak myślisz czy baterie będą jeszcze zipać?
  5. Co za problem - wywalasz stary wkład - zasklepiasz rury od starego i instalujesz nowy. Powiem ci że bierz jakiś o małej mocy i obudowę jak najbardziej akumulacyjną aby można było długo palić i długo stygł jednocześnie grzejąc pomieszczenie.
  6. Nie wiem ale zgaduję że są bardziej spasowane i gorzej radzą sobie z zabrudzeniami w instalacji CO
  7. Ach te paradoksy https://pl.wikipedia.org/wiki/Paradoks_hydrodynamiczny
  8. Przetwornicę mam z UPS przemysłowego 2,2kW w pełnym sinusie - załatwiona po znajomości na 36V 3x aku po 80Ah i regulator ładowania 3x z PV za drobne. Dodatkowo przełącznik w rozdzielni załączający obwód oświetlenia na 36v bezpośrednio z aku, większość światła LED w domu świeci się normalnie na tym DC. Używałem tego dwa razy przez dwa dni w tym roku, resztę czasu stoją naładowane i zajmują miejsce. Działała mi na tym lodówka, kocioł gazowy, tv, radio, laptop i większość oświetlenia.
  9. Coś ze sterowaniem raczej - może pompa lub jakiś zawór 3d pozwala cały czas pompować wodę na instalację. Szukaj instrukcji i patrz
  10. Ile razy w roku potrzeba ci odpalić instalację w domu czysto z offgrid? Chyba że mieszkasz gdzieś gdzie nie ma prądu z sieci wtedy nie ma o czym rozmawiać i od razu mówię że masz rację, no i trochę zazdroszczę. Z przepinaniem kabli chodziło mi to że jeśli zdarzy się dwa razy w roku że nie będę miał prądu to po prostu podpinam regulator ładowania do akumulatorów i z tych paneli które mam naładuję akumulatory kwasowe w razie braku prądu. Jedyna różnica jest taka w mojej wersji że kosztuje z 10% gotowego systemu na life czy innych lepszych aku. A zamiast ładować kasę w magazyn lepiej moim zdaniem dołożyć więcej paneli i mieć nadmiar prądu w ciągu dnia niż bawić się w magazynowanie na dzień dzisiejszy.
  11. Chodzi o cenę - ale widzę że ty nie patrzysz na to czy ma to ekonomiczny sens, więc nie będę tego próbował tego forsować, twój wybór.
  12. Ale jaki ma sens ładować akumulatory li-fe itd jak może się okazać że nie naładujesz ich przy takiej pogodzie, jeśli okaże się że nie będzie prądu z sieci to sensowniejsze będzie posiadać ze 3 akumulatory kwasowe i przetwornicę w garażu. Mając panele na dachu możesz w każdej chwili je odpiąć i podpiąć pod regulator ładowania żeby kwasiaki doładować a wydatek będzie dużo mniejszy niż cały system offgrid
  13. Tak, ale przyjmijmy że masz magazyn dobrany do średniej dobowej produkcji to okaże się że zimą magazyn stoi pusty i czas jego zwrotu jest wydłużony obstawiam o 1/3 - czy to ma sens? To już lepiej dołożyć te 2-3kW paneli i mieć gdzieś straty bo przynajmniej nie musimy interesować się bateriami itd.
  14. Wszyscy tu opowiadacie ładnie o magazynach ale u mnie od tygodnia instalacja 5,5kWp ustawiona centralnie na południe w ciągu doby produkuje 1kWh - tak tak około jednej kWh. I co nam z tego magazynu jak zimą nic nie mamy?
  15. Na czuja bez zagłębiania się - po prostu nie wolno robić tak jak powiedział ci hydraulik czyli że jak masz 3/4 to możesz sobie jechać do końca taką samą średnicą bo opory zabiją cały przepływ im dalej tym gorzej. Wystarczy zobaczyć jaką masz średnicę w zlączkach pex25 a już powinno to dać do myślenia ile traci się na tych wszystkich zmianach. A najgorsze że u siebie zrobiłem rozdzielacz na pex25 tylko ja mam pompę ze sprzęgłem i muszę teraz ładować Waty w instalację zamiast kupić od razu pex32,
  16. Pompa kotła też trochę ma ciężko przy tej ilości rur pex16 - ciekawe czy sprzęgło i nowa pompa + większe średnice gdzie się da pomogą najmniejszym kosztem modernizacji. Na początek wymień co się da z rur PP Osobiście wymieniłbym wszystko do przejścia na PEX25 od kotła
  17. Ja na oryginalnych miałem problemy bo podawało wyższą temp na sprzęgle niż na kotle i kocioł wyłączał się bo uznawał że podłoga już nagrzana, musiałem trochę pokombinować żeby dojść do tego.
  18. Przy pewnej grubości izolacji ważniejsze jest aby była po drodze folia aluminiowa odbijająca promieniowanie podczerwone niż sama izolacja na przewodzenie. Warto na koniec przy dachu skośnym dać przed płytami g-k warstwę np z folii bombelkowej a warstwą aluminium lustrzanego, mamy paroizolację i warstwę odbijającą promieniowanie w jednym.
  19. To już lepiej kupić gniazdko wifi masz możliwość ustawić wszystkie czasy jakie chcesz - pokaże ci zużycie prądu itd. A najważniejsze że możesz zdalnie wyłączyć i włączyć kiedy będziesz chciał, są wersje które potrafią nawet uruchamiać grzałkę kiedy napięcie podchodzi pod 253V i zabezpieczają falowniki PV przed wyłączaniem się jak jest za wysokie napięcie w sieci. cos z tej serii https://allegro.pl/oferta/programator-wlacznik-wylacznik-czasowy-timer-wifi-9829737967?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:query&bi_c=ZTEwZmVkZGYtMjFlYy00MWZhLWJjNzEtOTI1NjIwZWU2NTg3AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=1f6fcf88-5e03-4e6f-8e82-3308f4c0e6e2
  20. Wacio z tego co mi wiadomo nie ma mowy o rozliczaniu taryfy dzień noc tylko tanio drogo. Nie zdziwię się że nocna poza 2000kWh okaże się w cenie G11 zwykłej to co zapłacisz w nocnej Osobiście uważam że w lato to G12 ma sens ale w zimę gdy pv wyłącza się o 15 trochę czasu mija zanim będzie 22 i tak siedzisz w domu i nabijasz w droższej taryfie, oczywiście to zależy kto jak korzysta w prądu. Ja wiem że dla mnie G11 jest lepsze.
  21. Przy podłogówce pompy muszą pracować cały czas jak chcesz mieć lepszy komfort.
  22. Trzeba było go rozebrać, przesmarować i złożyć od nowa chyba że masz jakąś gwarancję.
  23. https://cieplo.app/ Oblicz ile potrzeba ci energii i potem licz koszty.
  24. MOC - czyli moc aktualną w jakimś tam opóźnieniem zależy jak działa logger czyli twoja instalacja w momencie zrzutu z apki miała 74W z 9,84kW A produkcja czyli ile wyprodukowało - dziś, w tym tygodniu, miesiącu itd.
  25. A co jak będziesz miał za dużą wilgotność w domu? Na dworze będzie duża wilgotność w domu też duża i masz problem bo okaże się że będziesz łapał z 80% wilgotności powietrza a to już grzyb murowany. Jedynie ma to sens np podmieniając jeden i drugi np wiosna-jesien lato (szczelny) zimą z odzyskiem wilgoci. Wszystko zależy od domu i uzytkowania
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.