Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mój Prąd 4.0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ruszył program Mój Prąd 4.0 na

  • dofinansowanie tylko mikroinstalacji PV – do 4000 zł,
  • dofinansowanie mikroinstalacji PV przy zakupie innych elementów – do 5000 zł,
  • dofinansowanie do magazynu ciepła - do 5000 zł,
  • dofinansowanie do magazynu energii elektrycznej – do 7500 zł,
  • dofinansowanie na zintegrowane z urządzeniami inteligentne systemy zarządzania energią (HEMS/EMS) – do 3000 zł.

Jaki macie doświadczenia z takimi programami?

, z tego co czytałem na innych forach, ludzie nie są zbytnio zadowoleni - a raczej są nabijani z butelkę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu na nowe rozliczanie,jak założyłeś przed kwietniem na prosumenta 80%,to sie nie łapiesz,takie buty....chyba,że przeszedłeś na net billing. Nie skorzystam i nic nie dostanę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2022 o 15:23, genesis72 napisał:

Witam

Ruszył program Mój Prąd 4.0 na

  • dofinansowanie tylko mikroinstalacji PV – do 4000 zł,
  • dofinansowanie mikroinstalacji PV przy zakupie innych elementów – do 5000 zł,
  • dofinansowanie do magazynu ciepła - do 5000 zł,
  • dofinansowanie do magazynu energii elektrycznej – do 7500 zł,
  • dofinansowanie na zintegrowane z urządzeniami inteligentne systemy zarządzania energią (HEMS/EMS) – do 3000 zł.

Jaki macie doświadczenia z takimi programami?

, z tego co czytałem na innych forach, ludzie nie są zbytnio zadowoleni - a raczej są nabijani z butelkę

 

Niezadowoleni są ci, którzy założyli fotowoltaikę, spieszyli się żeby zdążyć w systemie opsutów i byli na 100% pewni, że otrzymają dotację. Tym samym już dawno było powiedziane, że dofinansowanie wejdzie w życie wraz z nowym systemem rozliczeń. Teraz są niestety rozczarowani, bo nie chcą przejść na net-billing, albo składają wnioski o dofinansowanie licząc że może ktoś przeoczy, że nie są w net-billingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Słyszeliście już o planowanych zmianach w programie Mój Prąd? Mają one zostać wprowadzone 15.12.2022 r. i dotyczyć beneficjentów czwartego naboru.
Zgodnie z zapowiedziami, kwota dotacji na mikroinstalację PV wzrośnie z 4 tys. do 6 tys. zł (z 5 tys. zł do 7 tys zł w przypadku rozszerzenia inwestycji o dodatkowe komponenty), a dotacja na magazyn energii wzrośnie z 7,5 do 16 tys. zł. 
Osoby, które otrzymały już dotację na konto, dostaną różnicę wynikającą ze zmian, bez konieczności składania nowego wniosku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z tą dotacją na magazyn energii ?

Mam net-metering i nie zrezygnuję z tego. Czy można w takim przypadku zacząć się zastanawiać nad dotacją do magazynu energii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak taż napisałem. Nie zrezygnuję z net-metering. A co do mojego pytania o dotację, to już doczytałem. Mogę skorzystać z dotacji jak przejdę na net-biling. Niech sobie wsadzą w d... taką dotację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dotacja na magazyn może być wzięta niezależenie od dotacji na PV ?

 

Przepraszam, że idę na łatwiznę i nie chce mi się czytać zasad może ktoś już to wyczytał 😁😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może być wzięta niezależnie od dotacji na PV. Wyczytałem to z Twojego linku. 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To że jest informacja że środki się skończyły, to jedno, a wypłaty to drugie.

Jak masz złożony wniosek to musisz czekać. Ja tak miałem z Prąd 2.0. Zadzwoniłem na infolinię i otrzymałem informacje że środki się skończyły i nie ma już wypłat. Więc złożyłem wniosek na Prąd 3.0. Po prawie roku na e-mail przychodzi wiadomość że otrzymałem dotacje w kwocie 5000 zł. Trochę się zdziwiłem, bo w Prąd 3.0 było 3000 zł. Ale grzecznie ją przyjąłem. Okazało się że to wypłata z Prąd 2.0. Po roku następna wiadomość, że mam 3000 zł, ale trzeba coś wyjaśnić, więc napisałem, że już raz mi wypłacili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środki się skończyły, bo nabór wniosków się skończył. Pierwotnie można było składać chyba do 22.12.2022, ale przedłużyli do marca.

Teraz trzeba czekać na kolejną edycję programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nabór się skończył, skoro przedłużyli do końca marca. Mi zamontowali w poniedziałek, to chyba mogę zlożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, oxalis3 napisał(a):

Jak nabór się skończył, skoro przedłużyli do końca marca. Mi zamontowali w poniedziałek, to chyba mogę zlożyć

Faktycznie. Przepraszam, byłem pewny, że do połowy marca był czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.