Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ruszył program Mój Prąd 4.0 na

• dofinansowanie tylko mikroinstalacji PV – do 4000 zł,
  • dofinansowanie mikroinstalacji PV przy zakupie innych elementów – do 5000 zł,
  • dofinansowanie do magazynu ciepła - do 5000 zł,
  • dofinansowanie do magazynu energii elektrycznej – do 7500 zł,
  • dofinansowanie na zintegrowane z urządzeniami inteligentne systemy zarządzania energią (HEMS/EMS) – do 3000 zł.

Jaki macie doświadczenia z takimi programami?

, z tego co czytałem na innych forach, ludzie nie są zbytnio zadowoleni - a raczej są nabijani z butelkę

Po przejściu na nowe rozliczanie,jak założyłeś przed kwietniem na prosumenta 80%,to sie nie łapiesz,takie buty....chyba,że przeszedłeś na net billing. Nie skorzystam i nic nie dostanę.

W dniu 27.04.2022 o 15:23, genesis72 napisał:

Witam

Ruszył program Mój Prąd 4.0 na

• dofinansowanie tylko mikroinstalacji PV – do 4000 zł,
  • dofinansowanie mikroinstalacji PV przy zakupie innych elementów – do 5000 zł,
  • dofinansowanie do magazynu ciepła - do 5000 zł,
  • dofinansowanie do magazynu energii elektrycznej – do 7500 zł,
  • dofinansowanie na zintegrowane z urządzeniami inteligentne systemy zarządzania energią (HEMS/EMS) – do 3000 zł.

Jaki macie doświadczenia z takimi programami?

, z tego co czytałem na innych forach, ludzie nie są zbytnio zadowoleni - a raczej są nabijani z butelkę

Niezadowoleni są ci, którzy założyli fotowoltaikę, spieszyli się żeby zdążyć w systemie opsutów i byli na 100% pewni, że otrzymają dotację. Tym samym już dawno było powiedziane, że dofinansowanie wejdzie w życie wraz z nowym systemem rozliczeń. Teraz są niestety rozczarowani, bo nie chcą przejść na net-billing, albo składają wnioski o dofinansowanie licząc że może ktoś przeoczy, że nie są w net-billingu

• 6 miesięcy temu...

Słyszeliście już o planowanych zmianach w programie Mój Prąd? Mają one zostać wprowadzone 15.12.2022 r. i dotyczyć beneficjentów czwartego naboru.
Zgodnie z zapowiedziami, kwota dotacji na mikroinstalację PV wzrośnie z 4 tys. do 6 tys. zł (z 5 tys. zł do 7 tys zł w przypadku rozszerzenia inwestycji o dodatkowe komponenty), a dotacja na magazyn energii wzrośnie z 7,5 do 16 tys. zł. 
Osoby, które otrzymały już dotację na konto, dostaną różnicę wynikającą ze zmian, bez konieczności składania nowego wniosku

Jak jest z tą dotacją na magazyn energii ?

Mam net-metering i nie zrezygnuję z tego. Czy można w takim przypadku zacząć się zastanawiać nad dotacją do magazynu energii ?

Tak taż napisałem. Nie zrezygnuję z net-metering. A co do mojego pytania o dotację, to już doczytałem. Mogę skorzystać z dotacji jak przejdę na net-biling. Niech sobie wsadzą w d... taką dotację.

Czy dotacja na magazyn może być wzięta niezależenie od dotacji na PV ?

Przepraszam, że idę na łatwiznę i nie chce mi się czytać zasad może ktoś już to wyczytał 😁😉