Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam piec saunier duval thelia condensa ok roku w nowym budownictwie. Od praktycznie samego początku przy uruchamianiu głośno wybucha aż drży obudowa. Od roku probuja go zdiagnozować. Czyścili, wymieniali elektrodę 3 razy, obniżali i zwiększali kąt wejścia do komina, kamerował przewód kominowy, dokładali rury, zmieniali ustawienia na większe i mniejsze, temperatury i nic. Wszystko w porządku a piec cały czas wybucha. Serwis mówi że piec ok a kominiarz że komin ok. Ktoś z was miał podobny przypadek? Strach wchodzić do lazienki. Dodatkowo po tych wszystkich poszukiwaniach jak uruchomię piec to na zewnątrz klikanie w kominie niesie się na całe osiedle. Pomocy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jaka średnica i długość przyłącza od kotła do komina ? zdjęcia.

W jaki sposób są wyprowadzone spaliny pionowo w szachcie kominowym czy poziomo przez ścianę zewnętrzną ?

Jeśli pionowo nad dach jaki jest przekrój komina ?

Jaka średnica i długość przyłącza w szlachcie kominowym ?

Rura w kominie podwójna czy zasysanie powietrza z szachtu  ?  

Wstaw wydruk z analizy spalin.

Edytowane przez vps1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 3.07.2020 o 01:17, Agadaga napisał:

Witam, posiadam piec saunier duval thelia condensa od praktycznie samego początku przy uruchamianiu głośno wybucha aż drży obudowa.

A na pewno prawidłowo działa elektroda zapłonowa?

Może jest podłączona nieprawidłowo, albo robi się zwarcie w wiązce kabli.

Edytowane przez Animus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez ivaa
      Witam,
      Jestem posiadaczką Pieca gazowego dwufunkcyjnego saunier duval THELIA CONDENS. Ostatnio odpaliłam ogrzewanie. Nastawiłam na piecu temperaturę 50 stopni. Odkręciłam kaloryfery (nie na maksa) Problem w tym, że piec jakby się "przegrzewał"  - temperatura na piecu osiąga 70 stopni  (po nocy widziałam że dochodzi do 90) i nagle spada do 30-40 stopni i tak w kółko. Kaloryfery są raz ciepłe a raz bardzo letnie. Nie wiem czy to jest poprawna praca pieca gazowego, ponieważ zawsze w domu miałam centralne ogrzewanie. Przy okazji okazało się, że jeden kaloryfer jest cały czas zimny (wszystkie kaloryfery zostały odpowietrzone). Czy to może być problem w pracy pieca. Jaka temperaturę ogrzewania najlepiej ustawić na piecu aby był ekonomiczny ? Czy polecacie jakiś regulator pokojowy ? 
      Będę wdzięczna za wszelkie porady ;-)
    • Przez damian5770
      Piec od jekiegos czasu po wyłączeniu zasilania długo się włączał. To znaczy ożywał dopiero po kilkunastu czy kilkudziesięciu minutach, zaczynały migać na wyświetlaczu poziom ciśnienia i temperatura i tak działał do czasu następnego wyłączenia zasilania. Teraz po wyłączeniu zasilania i włączeniu nie uruchamia się w ogóle. Zasilanie jest, coś cyka na płycie głównej z częstotliwością 2 razy na sekundę, ale nic się nie pojawią na wyświetlaczu, żadna dioda nie świeci. Zaważyłem że napięcie zanika na bezpieczniku i pojawia się na chwilkę podczas wyłączania pieca przełącznikiem. Czy da radę to jakoś naprawić, jest może jakiś element na płycie głównej który się często uszkadza? Ktoś ma jakiś pomysł co można wymienić żeby działało. Wiem że nowa płyta główna pewnie rozwiązałaby problem, ale jest strasznie droga. Proszę o pomoc. 
    • Przez bigpieter1986
      Witam mam pytanie. Czy do pieca dwufunkcyjnego można podłączyć zasobnik wody 200l? Czy wogle jest taka opcja?
    • Przez MQover
      Witam,

Od kilku miesięcy mam piec gazowy dwufunkcyjny Saunier duval Thema Plus o mocy 30 kW. Do pieca podłączony jest zbiornik warstwowy Galmet Fusion o pojemności 100l. Wszystko super, woda jest gorąca i nie ma problemu z jej ilością nawet przy 3 łazienkach. Martwi mnie sposób w jaki piec grzeje wodę, a mianowicie jak się zachowuje przy tym. Gdy w zbiorniku termostat załączy pompkę obiegową to piec grzeje wodę tak jakbym otworzył kran. Na początku odbywa się to normalnie tzn. palnik pracuje w sposób ciągły i piec moduluje jego moc. Gdy już chwilę podgrzeje wodę to zaczyna wariować. Włącza palnik na kilka sekund i go wyłącza. Tak jest do momentu gdy termostat w zbiorniku wyłączy pompkę czyli osiągnie zadaną temperaturę. Problem w tym że czasem trwa to nawet kilkanaście minut i palnik w tym czasie zaliczy sporo startów i wyłączeń. Wydaje mi się że to nie jest normalne i niezbyt dobrze wpływa na żywotność palnika. Poniżej przedstawiam filmik jak to wygląda. Próbowałem się kontaktować z działem serwisowym Saunier Duval, ale bez odpowiedzi. Miał ktoś podobny problem? 

https://youtu.be/1OjXtwsxHEk
    • Przez zzabaa
      Witam. Mam takie pytanko. 
      Na czym się bazować poziiomujac kociol niedzwiedz. 
      W instrukcji jest napisane żeby wypoziomowac kociol za pomocą 3 stopek,  ale na czym oprzeć poziomie. Obudowa kotla pracuje względem środka. 
      ???

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.