Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę o pomoc - kominek z płaszczem wodnym nie osiąga temperatury


Ksenomorf

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Jestem posiadaczem kominka hybrydowego  LOUIS AQUA 15 kW (z płaszczem wodnym).

Problem polega na tym że cokolwiek bym nie użył czy pelet czy drewno temperatura wody CO nie nagrzewa się więcej niż 42 st. C

Kominek posiadam już 2 rok. W 1 sezonie grzewczym nie było problemu, kominek szybko podgrzewał do 55 st. C wodę CO

Kominek wyczyściłem po 1 sezonie dokładnie całą komorę spalania razem z wymiennikiem, Komin też był czyszczony, rura z kominka do komina jest drożna.

Instalacja jest odpowietrzona,  może trzeba zmodyfikować ustawienia siły nadmuchy i przepustu ale nie chcę za bardzo kombinować,

Może ktoś z was ma doświadczenie z tego typu kominkami.

Podpowiedzią może być że kominek (elektronika) był na okres letni wyłączony z prądu (może ustawienia poszły  na default).

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ryszard zmienił(a) tytuł na Proszę o pomoc - kominek z płaszczem wodnym nie osiąga temperatury
  • 2 tygodnie później...

Dzieje się tak po przerwie letniej.  Cała elektronika/sterowanie było wyłączone żeby niepotrzebnie nie marnowała prądu.

Pierwszy sezon cała instalacja działała bez problemu. pompa nie działa cały czas. jak jest załączana to słychać i grzejniki się nagrzewają, aczkolwiek dolna część grzejników jest zimniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.