Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja z kotłem kondensacyjnym De Dietrich


Wisiek85

Rekomendowane odpowiedzi

 

IMG_20221119_181016.thumb.jpg.39cc31c5b029d12c2f10d876d63677b7.jpgWitam 

Chciałbym uzyskać pomoc od znawców tematu. Mianowicie instalacja jak w opisie parter podlogówka 60m2 + grzejnik w wiatrołapie i drabinka, góra 5 grzejników+ podlogówka z drabinką zmieniłem kocioł z eko groszku na piec gazowy Die detrich mcr Evo 3. Zdjęcia schematu poniżej. Hydraulik zamiast sprzęgła zastosował zawór 4d z siłownikiem który miałem przy poprzednim kotle i tym steruje sterownik euroster 12m z pogodynką, na grzejnikach termostaty. Piec dość dużo taktuje, temp ustawiona na 40c° nabije do 53c° wyłącza się za chwilę spadnie do 33c° i znowu się załącza. Hydraulik stwierdził że narazie za ciepło na zewnątrz i nie ma odbioru ciepła. Dzwoniłem do serwisanta i stwierdził że zmniejszy moc pieca i powinno być ok. I teraz do was pytanie czy taka instalacja ma sens czy jednak będę musiał przerabiać i jednak założyć sprzęgło hydrauliczne i do tego sterownik isense? Z góry dziękuję za podpowiedzi 

IMG20221119104418.jpg

IMG20221119104405.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc kotła na pewno za duża.

Rozwiązanie ze sprzęgłem jest jak najbardziej prawidłowe do tego trzeba pompy od grzejników , zaw 3-D do regulacji podłogówki, sprzęgła i sterowania kompatybilnego z kotłem np tego i-Sense.

Zaw 4-D do tego celu się niezbyt nadaje, co sam stwierdzasz na swojej instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak serwisant zmniejszy moc kotła to piec przestanie taktować? I zastanawiam się czy jakbym dołożył sterownik isense na piętrze do grzejników i podłączył go do pieca żeby modulowal mocą to czy to by zdało egzamin? No teraz po czasie to wiem że sprzęgło najlepsze i do tego moduł c mix i dwa isense tylko to dość duży koszt a niedawno przerabiałem kotłownie i znów by mnie przeróbki czekały. I dlatego pytam mądrzejszych od siebie czy jak serwisant zmniejszy moc kotła czy to będzie dobrze działać i czy warto przerabiac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie ktoś coś jeszcze na nurtujące mnie pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak serwisant zmniejszył moc kotła, zwiększył bieg pompki podlogówki na 3, temp. na piecu ustawił na 33°c i piec chodzi tak około 15min i się wyłącza, po około 3 minutach się włącza itd. czy to też taktowanie? Stwierdził że tak się dzieje bo nie mam odbioru ciepła, grzejniki skręcone na termostatach na 2,5, na podłogę przy obecnych temp. na zewnątrz idzie 27°c no i taktuje. Stwierdził że w moim przypadku najlepszym rozwiązaniem byłby bufor lub poprostu dwa sterowniki na podłogę i grzejniki on/off które by wyłączały kocioł po osiągnięciu temp. w pomieszczeniu. Co o tym sądzicie? Z góry dzięki za odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koniecznie dokup iSence. Bez tego kocioł wogole nie moduluje. Miałem dokładnie tak samo, kocioł strasznie taktowal. 1,5 min pracy 2 min przerwy. Kilkaset załączeń w ciągu doby. Po dołożeniu iSence jak ręka odjął. Palnik ładnie moduluje, 90% pracy na najniższej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ryszard zmienił(a) tytuł na Instalacja z kotłem kondensacyjnym De Dietrich

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.