Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Timon120777 ktos juz kiedys pisal o palniku rynnowym z defro, o tym ze plomien bije w ruszta wodne a w najlepszym przypadku w bok deflektora i stosowal cegle szamotowa ktora ustawial na te smieszne "rogi". Wiem bo sam mam taki palnik rynnowy w moim ddu25kw i tez mam podobny problem.

Jednak owa ta cegla szamotowa podobno nie zdala egzaminu bo strasznie mocno sie syfilo w srodku. Najgorzej jest na sciance wlasnie tej na ktorej jest ten nieszczesny palnik.

Gdyby defro wymyslilo cos co poprawiloby spalanie w tej rynnie to uratowaloby sporo klientow korzystajacych z palnika rynnowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert1883

 

Ustaw podawanie 5sek przerwa 38sek i nie wiej za mocno tak od 22 do 26%

 

Poprawa gwarantowana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zawor 4D i tak go ustawilem za na dom puszczam 38st a reszta idzie do kotla. Regulyje temp glowicami na grzejnikach i tyle.

 

Mam tez temp zad na kotle 68st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra

 

u mnie tak jak pisałem kilka postów wcześniej jest spierdaczona instalacja tak że mogę nie mieć włączonego grzania wody CWU a i tak będzie się grzała i w momencie gdy dojdzie do temp. która jest zadana na kotle np. 57 to potem wraca do pieca a równocześnie idzie na grzejniki i to nic mi nie wydłużą cyklu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kol. mających rynnę.

 

Mam również kocioł z rusztem wodnym i oryginalną namiastkę deflektora zastąpiłem wentylowaną tarczą hamulcową i zawiesiłem 15-17cm nad palnikiem,dołożylem przy palniku trochę szamotu i w kotle jest jasno,nie ma smoły ani sadzy.

 

Moja propozycja dla Was to konstrukcja z kątownika i płytek szamotowych("budka") zawieszona nad rynną w ten sposób,żeby tylna ścianka tej "budki"(jej dolna krawędz) dochodziła do ścianki kotła,z której wychodzi rynna.

Należy znalezć środek ciężkości i zawiesić pod rusztem 15cm nad górną krawędzią rynny.

Poniżej schemat:

 

                                           post-50212-0-24797700-1448870750_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucałem fotkę tej podkowy

można sprawdzić samemu konstrukcję stawiając z 3 płytek szamotowych. trzeba kombinować i może ustawić je aby stały dłuższą ścianką do góry wtedy "dach" nie będzie zbyt nisko i skieruje spaliny tam gdzie iść powinny. dodałbym też 4 płytkę na ścianę kotła nad palnikiem aby płomień nie trafiał w wymiennik a odbijał sie od szamotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś kojarzę że niektórzy te rogi zaślepiali bo robiły więcej złego niż dobrego.poza tym będą wewnątrz kapliczki

płytkę wystarczy na próbę oprzeć zwyczajnie o ścianę kotła a z boków bedą  ją przytrzymywać płytki od "kapliczki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila oglądałem nowy piec defro duo uni u sprzedawcy. Nie ma tam żadnych deflektorów nad rynna (przy sciance). Ciekaw jestem dlaczego skoro wszyscy mówią ze coś takiego jest potrzebne- nie wierzę w to że nie docierają takie informacje do Defro czy innych producentów pieców.

Skoro piece nie są dopracowane - to powinien ktoś z "działu rozwoju" zainteresować się tym faktem a nie zostawiać użytkowników z problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta podkowa(link powyżej od Krzysiek Busko) pasuje do palników firmy Witkowski : link ponizej

 

http://www.sklep-witkowski.pl/c-2_27/p-133/apr-1225-kw

 

Ten palnik różni się od defro duo uni - rynną jest dłuższa i ogień nie uderza w ten deflektor tylko jest pośrodku rynny, oddala jednak ogień od ściany pieca.

Jak zastosuje taka"budkę " w moim kotle to przecież ogień z rynny będzie się chował w tej butce, czy waszym zdaniem tak to ma właśnie wygladac?

Proszę zerknijcie na zdjęcia mojej rynny (kilka postów wyzej) - moja rynna jest chyba krótsza (niż kotły witkowski).Jak zastosuje taka podkowe to "przykryje ona połowę rynny"

Jaka waszym zdaniem powinna być zatem ta podkowa- ile powinna przykrywa rynne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta podkowa(link powyżej od Krzysiek Busko) pasuje do palników firmy Witkowski : link ponizej

 

http://www.sklep-witkowski.pl/c-2_27/p-133/apr-1225-kw

 

Ten palnik różni się od defro duo uni - rynną jest dłuższa i ogień nie uderza w ten deflektor tylko jest pośrodku rynny, oddala jednak ogień od ściany pieca.

Jak zastosuje taka"budkę " w moim kotle to przecież ogień z rynny będzie się chował w tej butce, czy waszym zdaniem tak to ma właśnie wygladac?

Proszę zerknijcie na zdjęcia mojej rynny (kilka postów wyzej) - moja rynna jest chyba krótsza (niż kotły witkowski).Jak zastosuje taka podkowe to "przykryje ona połowę rynny"

Jaka waszym zdaniem powinna być zatem ta podkowa- ile powinna przykrywa rynne ?

możesz ustawić cegły tak aby przylegały maksymalnie do ściany kotła i zakrywały mniejszą część palnika. jest też takie urządzenie jak kątówka i możesz obciąć płytkę o kilka cm. zauważ też że podkowa do rynny Witkowskiego nie ma szerokości 11cm a tyle ma płytka szamotowa. można zrobić kapliczkę np 7-8cm i zobaczyc jak wyjdzie. koszt płytki to poniżej 3zł więc nawet jak nic nie wyjdzie to tragedii nie będzie

 

takie coś na szybko maznąłem

post-32729-0-83670200-1448895249.jpg

 

"kapliczka z 3 płytek i 4 płytka oparta o ścianę nad palnikiem

jak zadziała można silikonem wszystko posklejać albo zostawić bez niczego - i tak będzie stać stabilnie, chyba że cienkie ścianki rynny ale myślę że to nie stanowi problemu

 

deflektora oryginalnego bym nie ruszał

jeśli już to go przewiesił niecentralnie aby wisiał pod rusztem w miejscu gdzie uderzają płomienie czyli przy bocznej ściance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon.

Narazie nie zamontowałem tej "budki"

Natomiast proszę o kolejne sugestie dotycząca zmian ustawienia pieca.

Wydłużyłem przerwe podawania tak jak ostatnio sugerowałeś ( mam 58s. )

Moje obecne ustawienia to:

podawanie 8s co 58s

nadmuch 35%

podtrzymanie 10s co 40 minut

wentylator w podtrzymaniu 30s co 40 minut

histereza kotła 2 stopnie

Histereza cwu 3 stopnie

Poniżej zdjęcia z pracy pieca na tych ustawieniach ( 1 zdjęcie: wyglad spalania po 14 godzinach,2 zdjęcie: wygląd spalania po 24 godzinach )

 

Walek DDU25 proponował kilka postów wyżej zmiane ustawień na takie:

Ustaw podawanie 5sek przerwa 38sek i nie wiej za mocno tak od 22 do 26%

 

Nie chce jednak znowu kombinować ?????

 

 

Jakieś propozycje ustawień ?

post-37177-0-55846300-1449002340_thumb.jpg

post-37177-0-68965900-1449002373_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walek DDU25 proponował kilka postów wyżej zmiane ustawień na takie:

Ustaw podawanie 5sek przerwa 38sek i nie wiej za mocno tak od 22 do 26%

 

Nie chce jednak znowu kombinować ?????

 

Jakieś propozycje ustawień ?

Nastawy WaldkaDDU25 :

Czyli 5sek przerwa 37sek to są te same nastawy co masz teraz tylko częstsze nawęglanie palnika .

Zmniejszenie nadmuchu z 35%  do 22-26%  spowoduje więcej niedopału .

Możesz zmienić na  nastawy:

5 sek podawanie i do 40 sek przerwa 

bo jeszcze widać delikatny niedopał ,ale nadmuchu nie zmieniaj.

Kapliczkę Timona zrób bo aż głupio wygląda to spalanie po założeniu szamotu trzeba będzie skorygować nastawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.