Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Animus co z tym oprogramowaniem sterownika defro aglux? Co to daje i czy sa jakies dodatkowe funkcje na wyswietlaczu?

 

Jestem caly czas ciekawy czy jakby rynne zastapic retorta to czy nadal w kotle bedzie sie dymilo i zarastalo sadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem caly czas ciekawy czy jakby rynne zastapic retorta to czy nadal w kotle bedzie sie dymilo i zarastalo sadza?

 

Kolega ma takie sam kocioł jak mój tylko rózni sie palinkiem i własnie ma retortę, i powiem tak szału nie ma możę troche mniej kopci troche mniej syfi, Tu całym problemem jest ruszt wodny, i to ze mamy kotły przewymiarowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kilka spraw, po pierwsze sąsiad ma identyczny piec co my tylko retorta i ma to samo nie ma różnicy, po drugie pytanie o tą aktualizacje ja mam ster ag Lux nr 128.04.17 NKS 2E czy takie cos mogę z aktualizować i co to da, i po trzecie czy mozna zamontować rck na czopuchu pod katem, zdjęcie poniżej w czym rzecz. post-56218-0-09202700-1446668556_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktos z Was regulator  pokojowy, pogodowke , oplaca sie inwestowac w cos takiego ?czytalem tez cos na temat zaworow 4droznych , ja taki posiadam tylko sterowany recznie , ustawiam np:na piecu 45 C a wyjscie na grzejniki 38 , dobre takie rozwiazanie , czy normalnie ustawic ten zawor by na grzejniki szla ta sama temp co na piecu a grzejniki przykrecic np: na 3 (tzn nie mam jeszcze glowic termostatycznych , ale niebawem bede mial).Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zawór 4d z siłownikiem, sterownikiem zaworu Defro MZ i czujnikiem pogodowym. Ustawioną mam krzywą grzewczą i w zależności od temp zewnętrznej zawór puszcza na dom odpowiednio ciepłą wodę. Są oszczędności a temp w domu cały czas utrzymuje się na takim samym poziomie 21.5-22st. Dlatego z regulatorem pokojowym dałem sobie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak będziesz chciał w jednym pokoju większą temperaturę to co zrobisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps: Jeszcze małe pytanko i daje spokoj hi , jak to ma byc z tym zarem tzn najlepiej jak bedzie palic sie na srodku paleniska rynnowego czy blizej str podajnika ?

Jeszcze na temat miejsca spalania w palniku .

Jak będziecie czyścić palnik to zwróćcie uwagę na otwory napowietrzające w palniku  to jest idealne miejsce do spalania paliwa  jest tam odpowiednio napowietrzone.

Jeżeli się żar cofnie i będziecie spalać  trochę glebiej to temperatura podajnika bedzie rosła,za to  częściowo w obszarze napowietrzna bedzie już tylko szlaka - popiół a przez ten popiół  bedzie uciekać lewe powietrze do komina.

Kocioł bedzie wolniej dochodził do temperatury zadanej na sterowniku, lewe powietrze nie biorące udziału w procesie spalania studzi wymiennik kotła to są straty dla kieszeni. 

 

palnik-defro.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego regulator pokojowy nie pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to chyba jest ten regulator pokojowy żeby sprawdzał i trzymał cały czas żądaną temperaturę w danym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba dobrze że wyłączy pompę. Oszczędności na prądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy podłogówce prędzej, przy grzejnikach ja uważam że to źle. Może ktoś inny ma odmienne od mojego doświadczenie ale mi szybko przeszło z regulatorem pokojowym. Gdyby to jeszcze były jakieś grosze ale jakoś pieniądz to już kosztuje, szczegolnie dedykowane do Defro.

A tak w ogóle to możesz wygasic kocioł, zaoszczędzisz i prąd i ekogroszek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie masz czujnik grzejniki mają termostat. Nie wiem jak twoja instalacja wygląda. Zakładając mam małe dziecko i wiadomo chciałbym mieć w jednym pokoju temp. 23 stopnie. Reguluje sobie termostatem wiadomo maluch taki lubi ciepło. Temperaturę jaką mamy ustawioną w salonie 21 stopni. Czy ta temperatura nie będzie taka sama jak w tym pokoju gdzie jest 23 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej, nie mam regulatora pokojowego. W salonie zawsze miałem najzimniej więc krzywą grzewczą ustawiłem wg temp w salonie i tej na dworze. Inne pokoje mam dość ciepłe i tam grzejniki idą słabiej wg ustawienia głowic termostatycznych. A moja instalacja składa się z 3 obiegow: grzejnikowego z zaworem 4d i siłownikiem, podłogowego z zaworem 3d i głowicą termostatyczną z kapilarą oraz CWU. Każdy obieg ma osobną pompę i wszystkie te obiegi schodzą się na rozdzielaczu podłączonym do kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że jaką temperaturę ustawisz w salonie to czy możesz zwiększyć w innym pomieszczeniu utrzymując stałą temperaturę w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywa grzewcza jest jedna czy dwie u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednego skoro jest jedna krzywa grzewcza to jak to się ma do ogrzewania podłogowego. Zakładam że masz i myślę że to jest salon. Idzie jedna temperatura na dwa różne obiegi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłogówki mam bardzo mało, tylko kuchnia na tę chwilę i tam temp ustawiona jest ręcznie. Cała reszta jest ogrzewana grzejnikami i nimi steruje zawór 4d z pogodówką. W zeszłym roku jeszcze było inaczej tj. zawór 3d i ręcznie ustawiona temp i po zmianie na obecne rozwiązanie widzę oszczędność na opale bo w dzień jak jest cieplej to zawór sam się przymyka i kocioł mniej wody oddaje na obieg grzejników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.