Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Animus mozesz napisac jak ustawiona masz histereze kotla? Mam teraz ustawiona histereze kotla na 1st i wyszlo mi spalanie okolo 12.5kg na dobe a mam kociol 25kw na powierzchnie domu 140m2. Dodam ze mam jeszcze wlaczona cyklicznie pompe cyrkulacyjna do cwu.

Czy ta histereza kotla jest do czegos "potrzebna" ? I czy ustawienie jej jest tak wazne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym czymś nie ma żadnej tabliczki ani info

Wiem co to za cymbał jest to zabezpieczenie kotła (kocioł zamontowany pod ciśnieniem) wężownica schładzająca  a naczynko gdzie jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus mozesz napisac jak ustawiona masz histereze kotla? Mam teraz ustawiona histereze kotla na 1st i wyszlo mi spalanie okolo 12.5kg na dobe a mam kociol 25kw na powierzchnie domu 140m2. Dodam ze mam jeszcze wlaczona cyklicznie pompe cyrkulacyjna do cwu.

Czy ta histereza kotla jest do czegos "potrzebna" ? I czy ustawienie jej jest tak wazne?

Też jadę na 1 w dwu stanie,histeeza to sztuczna akumulacja ,w domu z drewna kocioł by się ciągle włączał i wyłączał ,z betonu już nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to za cymbał jest to zabezpieczenie kotła (kocioł zamontowany pod ciśnieniem) wężownica schładzająca  a naczynko gdzie jest ?

 na zdjęciu 1 i 2 widać jak woda odprowadzana jest gdy za wysoka temperatura tylko woda jest odprowadzana nie do naczytnka tylko do rury kanalizacyjnej

 

na dwóch następnych zdjęciach

 

na powrocie przed piecem jest zainstalowany trójnik który idzie w lewo właśnie do naczynka

post-54787-0-22417800-1448656201_thumb.jpg

post-54787-0-13840100-1448656210_thumb.jpg

post-54787-0-98623800-1448656211_thumb.jpg

post-54787-0-68146000-1448656213_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamknąłem to ustrojstwo czarne z uwagi na to że strasznie pożerało ciepło działalo jak dodatkowy grzejnik a i tak jak mam nastawioną temp. zadaną do 64 st to przy wyłączonym prądzie woda dochodzi max do 85 st przy dobrych wiatrach ( w zeszłym sezonie robiłem próbę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten cymbał-wężownica schładzająca  to  twoje zabezpieczenie przed wybuchem kotła nie możesz tego odcinać ,narażasz rodzinę . :(

Hydraulik nie powinien nawet tam zaworu zakładać ,bo przypadkiem można zamknąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w jakiej sytuacji może dojść do wybuchu kotła....

Sterownik może zwariować .

 

Na zasilaniu najpierw powinna być zamontowana ta wężownica schładzająca a od niej dalej cała instalacja dopiero,

post-54787-0-14822300-1448639118_thumb.j

 

podłączenie B i to zaślepione po przekątnej to są króćce do podłączania tego cymbała króciec  A  można wykorzystać do zasilania bojlera .Zaślepiony króciec przykręcasz  do kotła na zasilaniu wężownica będzie  poziomo reszta jak na rysunku niżej .

 

schemat_montazu_starznika_elterm_kotly_c

schemat_montazu_starznika_elterm_kotly_c

 

Zwróć uwagę na rysunki gdzie się podłącza wężownicę z zimną wodą i nawet masz to źle podłączone ,kto to podłączał ?

U góry ten mały króciec zaślepiony to drugi koniec wężownicy schładzającej znajdującej się wewnątrz tego zbiornika !!!!

Jak ten zawór się otworzy to spuści tylko wodę z kotła takie działanie to ma zawór bezpieczeństwa za 15 zł a tu się wykosztowałeś za 1000 zł

 

potrzebujesz hydraulika i to na gwałt ale z prawdziwego zdarzenia ten co ci to spłodził to .....szkoda słów. :o

Całą wężownice schładzającą   owija się  wełną a wełnę folią  taką stosowaną w kuchni ,na to trochę taśmy do pakowania i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze.
Prośba o pomoc w ustawieniu pieca !!!!!!!!!!!
Na początek chciałbym jednak opisać podstawowe dane ( piec, budynek):
-Piec Defro Duo Uni 25kw
-Dom: nowy, powierzchnia: 198m (wraz z garażem ),ceramika+ ocieplenie styropian 10cm, skosy też ocieplone.
- grzejniki bez termostatów
- zawór 4 drożny

Mojeustawienia kotła:
co 59 stponki
cwu 43 stopnie
czas podawania 9s
przerwa podawania 55 s
nadmuch: 30%, wentylator zasłonięty w połowie ( jakieś 2 cm prześwitu)
praca podtrzymania 13s co 40 minut
wentylator w podtrzymaniu 17s co 15 minut
histeryza kotła 2 stopnie
histeryza cwu 3 stopnie.

Ekogoszek workowany, suchy, 26 kJ, producent: Katowicki Wegiel, zakład przeróbczy " Juliusz" z Sosnowca

Prośba do szanownych uzytkownkiów oczywiście odnosnie ustawień.
Piec wciąga w ciągu doby srednio worek 25kg ( jeszcze tydzień temu było to jakieś 17 kg). Nie wiem co jest przyczyna ponownego zwiększenia spalania Ostatnio bardzo zwiekszyła sie ilość niedopalanego ekoogroszku ( po przepracowaniu 24 godzin z popielnika wyciągam nawet wiaderko niedopału).
Zawór 4 drożny mam ustawiony w "połowie" - tak reguluje temperature w domu ( nie mam termostatów na grzejnikach.)
Jest szansa waszym zdaniem aby zmniejszyć i polepszyc spalany ekogroszek.?

W załaczniku zdjecia
Z góry dziękuje zapomoc

post-37177-0-60712300-1448659438_thumb.jpg

post-37177-0-91463700-1448659461_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik może zwariować .

 

Na zasilaniu najpierw powinna być zamontowana ta wężownica schładzająca a od niej dalej cała instalacja dopiero,

post-54787-0-14822300-1448639118_thumb.j

 

podłączenie B i to zaślepione po przekątnej to są króćce do podłączania tego cymbała króciec  A  można wykorzystać do zasilania bojlera .Zaślepiony króciec przykręcasz  do kotła na zasilaniu wężownica będzie  poziomo reszta jak na rysunku niżej .

 

schemat_montazu_starznika_elterm_kotly_c

schemat_montazu_starznika_elterm_kotly_c

 

Zwróć uwagę na rysunki gdzie się podłącza wężownicę z zimną wodą i nawet masz to źle podłączone ,kto to podłączał ?

U góry ten mały króciec zaślepiony to drugi koniec wężownicy schładzającej znajdującej się wewnątrz tego zbiornika !!!!

Jak ten zawór się otworzy to spuści tylko wodę z kotła takie działanie to ma zawór bezpieczeństwa za 15 zł a tu się wykosztowałeś za 1000 zł

 

potrzebujesz hydraulika i to na gwałt ale z prawdziwego zdarzenia ten co ci to spłodził to .....szkoda słów. :o

Całą wężownice schładzającą   owija się  wełną a wełnę folią  taką stosowaną w kuchni ,na to trochę taśmy do pakowania i gotowe.

Czyli   

 

D   powinno „wrócić” do C 

 

w  B powinno wejść woda z kotła

 

A powinno iść do kanalizacji

 

z zaślepionego powinno wyjść na grzejniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROBERT

odrobinę wydłuż przerwę podawania

nie wiem czy nie przydałby się jakiś deflektor na części rynny przy samej ścianie kotła poszukaj w sieci(również na tym forum widziałem) fotek nakładki na palnik albo zmajstruj sam z 3 płytek szamotowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli   

D   powinno „wrócić” do C 

w  B powinno wejść woda z kotła

A powinno iść do kanalizacji

z zaślepionego powinno wyjść na grzejniki

D - to  miejsce na wsadzenie czujnika od tego zaworu upustowego ,który jest zamontowany na - C

tej końcówki  co siedzi w kotle post-54787-0-35601200-1448639412_thumb.j

 

 

 B -  i  ten zaślepiony najgrubszy to  wejście i wyjście  wody z kotła ,najlepiej jak byś to powiesił poziomo tak jak narysowałem poniżej "kliknij" na rysunek to się powiększy.

 

 

FWkvM9T.jpg

 

A - to wyjście do bojlera

 

 

 

 

Do kanalizacji jest teraz zaślepiony króciec na samym wierzchu kliknij na obrazek  .

 

3z68q0l.jpg

 

Ważne !!!!

Żeby nie pomylić  C    z   D    który jest który , należy dmuchnąć w otwór ten na samej górze pokazuję  go strzałką  i  z tego   z którego  będzie wylatywać powietrze  należy założyć zawór  upustowy  ten co teraz zamontowany jest na C a  na ten obok niego założyć czujnik tego zaworu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROBERT

nie kręć wszystkimi parametrami tylko jednym

alb wydłużaj przerwę albo podnoś nadmuch

ten deflektor pry rynnie pod rusztem to moim zdaniem nadaje się do turlania baterii, większość spalin i tak go omija "idąc" przy samej ścianie kotła prosto w ruszt wodny

 

myślałem raczej o czymś takim  co odsunie spaliny od ściany kotła 

02%20Deflektor%20APR_m-250x250.jpg

można spróbować zrobić samemu z 3 płytek szamotowych na próbę koszt 10zł a będziesz wiedział czy inwestować w coś droższego a może się sprawdzi i będzie za darmo prawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Timon.

Po 20 godzinach pracy spalanie wyglada jak na ponizszych zdjeciach.

Jakie zatem sugerujesz zmiany ustawień.

Czy ten deflektor, który załączyłeś pasuje do pieców defro.

 

I jeszcze jedno pytanie. Czy zmiana ustawień zaworu 4 droznego  ( jeżeli jest zbyt gorąco w domu - reguluje temperature przykręcając zawór 4 drozny - NIE MAM TERMOSTATÓW NA GRZEJNKIACH. ) wpływa znacząco na " sposób" spalania i te wszystkie ustawienia o których mówimy.

 

Może warto zainwestoqwać i pozakładać termostaty na grzejniki. Czy to bedzie miało wpływ na ograniczenie spalania ekogroszku ?

 

post-37177-0-12840600-1448801847_thumb.jpg

post-37177-0-69872500-1448801882_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proces spalania jest zależny od ustawień a proces wymiany ciepła pomiędzy instalacją a domem to inna część całości

możesz miec poprawnie spalony węgiel i zimno w chałupie i możesz miec niedopały jak teraz a w domu ciepło

ustawiając zawór na niższy przepływ sprawiasz jedynie że kocioł potrzebuje mniej mocy na uzupełnianie strat bo zwyczajnie mniej ciepła traci z układu

sam proces spalania jeśli jest ustawiony poprawnie nie ulegnie zmianie

jak będzie zimniej zmieni się jedynie czas dogrzewania do zadanej 

jak napisał Animus wydłużaj przerwę 

 

deflektor nie wiem czy pasuje bo nie wiem jaki masz model palnika

wystarcxzy sprawdzić w instrukcji jaki masz palnik i doczytać na stronie czy jest do tego modelu czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrabaszcz ja mam temp powrotu od 58-61st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.