Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Pospisz przy rynnie piec osiagajac temp zadana misi przejsc w podtrzymanie i wtedy sie wszystko kisi i osadza. Mozna delikatnie dmuchac w podtrzymaniu z tym ze temp rury by wzrosla i zar zbyt gleboko cofnsl sie wglab rury podajacej eko.

 

Cos mi sie wydaje ze jak piec by nie przechodzil w podtrzymanie to by zarl wiecej eko. Juz testowalem i widzialem po zasobniku jak ubywa eko.

 

Mi w podtrzymaniu piec czuwa okol 40 min i nie idzie zejsc nizej no chyba jakbym ustawil temp zadana 75 st to do 20min zejdzie i opalu wcholere zezre!

 

Ciekawe czy twoj sterownik pasuje do mojego defro duo uni 25kw rok prod 2012.

Jaka masz rynne? Taka sama jak w moim kociolku? Looknij na to.

Nie wiem jaką rynnę wkłada Per-eko ale mam też z rogami  , Bolecki jest z Kęt to bardzo blisko Bielska , u mnie pali się cały czas i podaje , tło wypala trochę 

opału ale myślę że nie wiele coś za coś . Zrób sobie w weekend eksperyment podłóż pod drzwiczki popielnika jedną zapałkę żeby była delikatna szparka ,wcześniej

wyczyść piec i kontroluj temperaturę jak w zasypowcu . Powinno być czyściej bo naturalny cug zabierze sadzę z podtrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pospisz heh dobre czasami sie tam wrzuci jakas makulature, deseczke bez gwozdzic :-) ale twoja temp zadana jak i powrotu mnie szokuje.

Defro zaleca temp zasilania min 60 st bo ponizej tej temp scianki pieca moga pokrywac sie zlogami smoly i piec bedzie zarastal.

 

Niejeden instalator mowil ze musi byc podwyzszona temp na kotle, wspomnial tez o kominie by tam nie osadzala sie smola by komin sie nie "zakleil"

 

Wychodzi na to ze sterownik jest do kitu , masz to pewnie poprawione.

i to jest hipokryzja w czystej postaci ze strony instalatorów

z jednej strony temperatura spalin która zadba o stan komina a z drugiej strony w 99% domow 2-3 krotnie przewymiarowany kocioł aby był zapas mocy :angry: :( :angry: :(

nie da się zjeść ciastka i mieć ciastko

wstawiając za duży kocioł skazuje się użytkownika na kiszenie opału i niszczenie komina i kotła.

jedyna nadzieja w próbie ustawienia możliwie niskiej mocy przy której kocioł jeszcze jakoś sobie radzi ale z tym trudno trafić gdy chałupa ma niskie potrzeby a kocioł a zwłaszcza palnik ma wyżej moc minimalną niż potrzeby domu.

każde przerwanie procesu spalania jest złe dlatego coraz więcej sterów prowadzących spalanie w sposób ciągły. stery techa czy SPP Boleckiego realizują to jedynie w inny sposób, doprowadzenie stałe nawet niewielkiej ilosci powietrza poprawia warunki i zmniejsza produkcję syfu. warto więc moim zdaniem korzystać z możliwości jakie daje sterownik i puszczać go w automacie aby o ile to możliwe sie nie odstawiał. problemem może być jedynie dobranie parametrów zwłaszcza przy kotle przewymiarowanym ale to odrębny temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie pale pelletem i mam pytanie odnośnie spalania na rynnie. Wg instrukcji żar powinien być mniej więcej na 1/2 3/5 rynny natomiast u mnie ledwo wychodzi na rynne pięć się dogrzewa bez problemu. Ma ktoś może taka sytuacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie wiem co myslec o tym wszystkim. Przeciez defro zaleca ze przy temp ponizej 65st zasilania bedzie sie smolilo i osadzslo na sciankach kotla.

 

Ustawilem piec z minimalna moca tj podawanie 5sek i przerwa 100 sek i wiater 8% to i tak byl syf w kotle pomimo ze pracowal 17min a stal 25 min i co?

 

Te kotly maja regulowana moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erpolis pale bez pid mam kociol defro duo uni 25kw.

Aktualnie mam podawanie 5sek, przerwa 50sek i wiater 23.

 

Podtrzymanie 18 sek co 40min

 

Piec pracuje okolo 10 min i stoi okolo 40 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pale retopalem z piasta. Spalanie okolo 15kg na dobe.

 

Timon120777 piszesz bym tak ustawil piec by pracowal z mala moca. Ok tez tak mysle tylko jak ustawic sterownik.

 

Podawanie najnizej jak sie da to 5sek

Przerwa ?

Wiater?

Przeslona na wentylatorze ile ma byc otwarta?

 

Kiedys mialem tak ustawione: podawanie5, przerwa 98 i wiater 9%. Opal byl idealnie spalony na pylek niemalze, a i tak w kotle sie osadzalo i czarno od sadzy bylo! Dotego jeszcze przy wiaterku 9% wentylator ledwo co unosil klapke na wentylatorze. Wtedy mialem przeslone otwarta na max. Spalanie mialem wieksze okolo 18kg na dobe bo piec dlugo dochodzil do zadanej i trzymal okolo 30min.

 

Teraz na dodatek w zasobniku widze po jego otwarciu unoszacy sie dymek! Temp rury okolo 40-43st.

 

Co poradzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupilem pellet jeden worek i wymieszalem z mialem zobacze jak ta mieszanka bedzie sie palic. Pierwszy efekt gdzies za ok 3 godz. Postaram nagrac jakis film i wrzucic na forum. Ustawien narazie nie zmieniam. Jade rarazie na pod 6s, przerwa 60s, wiatr 10%, temp zadana 65*. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymanie praca 15 s, przerwa 20min, went 20s co 20min,20sek, zawsze dmucham po cyklu podania w podtrzymaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pale mieszanka ekogroszku z mialem pol na pol, ale dzis zmieszalem 25 kg mialu z 25 kg pelletu w celu testu. Pozniej napisze jak wyszlo. Rynna ddu 20 kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszek dłużej trzyma żar niż pellet i tu trzeba by było dostosować ustawienia pod pellet. Obecnie piec działa na pid podaje na podtrzymaniu 1s przerwa 30s nadmuchowe 1%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kociol nie ma pida, ale powinien sobie poradzic ewentualnie troszke skoryguje ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pale retopalem z piasta. Spalanie okolo 15kg na dobe.

 

Timon120777 piszesz bym tak ustawil piec by pracowal z mala moca. Ok tez tak mysle tylko jak ustawic sterownik.

 

Podawanie najnizej jak sie da to 5sek

Przerwa ?

Wiater?

Przeslona na wentylatorze ile ma byc otwarta?

 

Kiedys mialem tak ustawione: podawanie5, przerwa 98 i wiater 9%. Opal byl idealnie spalony na pylek niemalze, a i tak w kotle sie osadzalo i czarno od sadzy bylo! Dotego jeszcze przy wiaterku 9% wentylator ledwo co unosil klapke na wentylatorze. Wtedy mialem przeslone otwarta na max. Spalanie mialem wieksze okolo 18kg na dobe bo piec dlugo dochodzil do zadanej i trzymal okolo 30min.

 

Teraz na dodatek w zasobniku widze po jego otwarciu unoszacy sie dymek! Temp rury okolo 40-43st.

 

Co poradzisz?

problemem tego kotła jest ruszt wodny. on przerywa dopalanie i syf się osadza na wymienniku. 

szczerze to nie mam koncepcji na wyleczenie kotła z choroby - można próbować pudrować trupa szamotem na ruszcie lub pod nim ewentualnie deflektorem jak największym lub kapliczką- swoją drogą ta konstrukcja którą popełnił ROBERT jest za duża- powinna być moim zdaniem na 2/3 długości palnika maksymalnie równa jego długości. ale są tu lepsi ode mnie z większą wiedzą i mogę nie mieć racji.

co do spalania u Ciebie- jeśli w popielniku jest popiół bez niedopału to chyba nie jest najgorzej 

popracowałbym ewentualnie nad nastawami podtrzymania, węgiel wytrzyma spokojnie kilka godzin zanim wygaśnie i dmuchanie w podtrzymaniu ograniczyłbym do minimum ustawiając przedmuchy co 30 minut lub rzadziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemem tego kotła jest ruszt wodny. on przerywa dopalanie i syf się osadza na wymienniku. ,,,,

 

Zrób doświadczenie.

Czajnik z chłodną wodą umieść nad płomieniem palnika gazowego a następnie powtórz to samo umieszczając go nad płomieniem świeczki.  

 

,,,, szczerze to nie mam koncepcji na wyleczenie kotła z choroby ,,,,

 

Rozbij w przestrzeni palnika ciężkie węglowodory, tak by ich wiązania były "wątłe", a nie będziesz miał problemów z spaleniem pozostałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w podtrzymaniu przedmuchy co 40min przez 25sek a podaje w podtrzymaniu co 30min przez 18sek.

 

Zastanawia mnie to ile mozna z tym nadmuchem zejsc bo jak mialem 8% to ledwo co klapke na wentylatorze wiater podnosil i zwiekszyc przerwe podawania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej_M_ pewnie sledzisz to co pisze , moze mi pomozesz w nastawach sterownika co do pracy, podtrzymania a w szczegolnosci dmuchawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.