Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

te rogi to to widac eksperyment defro nad ktorym nadal pracuja,pierwsze modele uni do roku 2012 mialy zagiete mocno rogi np.kolega Balzak ,moj kociol z roku 2012 w zestawie juz byly rogi uciete ktore mialy z zasady oddalic plomien od scianki jak kolega ROBERT1883 ,w tym roku Defro  powrocilo do pierwszej generacji rogow zagietych.

ja obecnie mam dwa zestawy tych rogow krotkie uzywalem do palenia mialem,te zagiete uzywam do eco groszku,jak dla mnie ten palnik uni jest za krotki,ja mam te rogi skierowane w centralnie w palnik w moim przypadku dopalaja eco groszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROBERT

węgiel z popielnika wsypać i spalić jeszcze raz 

wydłużaj przerwę podawania bo sporo niedopala

reszty parametrów nie ruszaj- koryguj TYLKO jeden i nie sugeruj się nastawami kolegów. mogą mieć inny węgiel, inny model wentylatora o innej wydajności i sprężu więc psu na bdę kopiowanie. musisz ustawiać na podstawie tego co widać u Ciebie a nie co jest u innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też walczę u siebie z niedopalkami ale nie za bardzo rozumiem jak poprawić sytuację zwiększając tylko przerwę, przy tak krótkich czasach podawania o jakich piszecie bedzie to skutkować wzrostem temperatury na rurze ślimaka, u mnie do okolic 55-60 stopni. Skolei podniesienie nadmuchu aby szybciej spalic dawke paliwa to zwiekszenie i tak już dużych spiekow. W moim przypadku doszedłem juz chyba do ściany bez zbytniej możliwości ruchu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tony

od niedopału do wzrostu temperatury ślimaka droga daleka

chyba że kociol pracuje 3 minuty a stoi 30 to wtedy się ślimak przegrzeje

kwestia doboru takich parametrów przy których  kocioł będzie pracował na tyle długo by rurę podajnika wentylator wystudził

poza tym piszesz że masz niedopał a podniesienie nadmuchu powoduje zwiększenie spieków. to się kupy nie trzyma. albo niedopał albo spieki

wrzuć forki tego co tam się dzieje to będzie łatwiej sugerowac zmiany ustawień

sprawdź też ile kocioł pracuje a ile stoi w podtrzymaniu moze moc za duża i stąd przegrzewanie podajnika

moja bestia śmiga bez odstawienia i żeliwny podajnik ma temperaturę w okolicy 35stC a one mocniej się rozgrzewają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec jak idzie caly czas to zre wegiel i zuzywa prad. Piec musi troche postac. Nie wiem jak mozna regulowac moca kotla bo tak i tak przejdzie w stan podtrzymania. Prawda jest taka ze dluzej piec uzyskuje temp zadan ale i tak piec przejdzie w podtrzymanie.

Ja aktualnie pale retopalem z piasta kalorycznosc 25 i przy tych ustawieniach co pisalem wyzej spala mi w pylek, zero niedopalow.

Co do wentylatora to czy ustawisz go na 9% czy na 30% to nie ma wiekszego znaczenia jesli chodzi o zasmolenie kotla. Zawsze sie bedzie syfilo.

Mi powiedzial super instalator od piecow CO ze ustawia piec przy nadmuchu rzedu 60% i ten parametr zostawia!

Twierdzi ze im mniejszy nadmuch to wieksze zasyfanie kociolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też walczę u siebie z niedopalkami ale nie za bardzo rozumiem jak poprawić sytuację

Niedopał to skutek zatrzymania reakcji spalania , powstaje najczęściej na obrzeżach paleniska tam gdzie jest chłodniej ,paliwo potrzebuje większą  temperatury do spalania ,zabudowa szamotem podnosi temperaturę brzegów paleniska .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animus mozesz napisac jak ustawiona masz histereze kotla? Mam teraz ustawiona histereze kotla na 1st i wyszlo mi spalanie okolo 12.5kg na dobe a mam kociol 25kw na powierzchnie domu 140m2. Dodam ze mam jeszcze wlaczona cyklicznie pompe cyrkulacyjna do cwu.

Czy ta histereza kotla jest do czegos "potrzebna" ? I czy ustawienie jej jest tak wazne?

Podaj proszę szczegół swoich ustawień oraz jaki masz palnik - może rynnowy, czym palisz i w jaki sposób ujarzmiłeś tego potwora na 140mkw że pali tak mało?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwor? :-) kolejny raz powtorze co sie dzieje jak przejdziemy na tryb letni i grzejemy tylko cwu, heh. To kazdy piec bedzie przewymiarowany?

Ja mam 140m2 i piec 25kw i palnik rynnowy. Piec jest z defro konkretnie duo uni.

 

Temp zad 68st

Podawanie 5sek przerwa 38sek

Wiater 25%

Przerwa podtrzymania 30min.

Praca w podtrzym 18sek

Temp rury 41-45st

Pale retopalem i mam wszystko ladnie dopalone. Temp puszczona na instalacje z zaworu 4D to 32st a powrot do pieca 59-62st.

Mam nowy dom dpbrze ocieplony. Zuzycie grochu to okolo 12kg na dobe.

Ogolnie w piecu sie syfi i tego nie da sie juz wyeliminowac. Taki kociol i ruszta wodne i palnik. Ja mam rogi uciete w palniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dzięki za odpowiedź. Akurat jeśli chodzi o grzanie CWU to kocioł sprawuję się świetnie, mam wstawiony bojler 300l, palę raz na 3 dni korzystając z zapalarki, wodę buja od +/-28 do 65 stopni w godzinę, palę pelletem....

Co było powodem że uciąłeś rogi i dlaczego nie pracujesz na PID?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co do "rogów" :)

dziś dostałem odpowiedź z defro na temat "rogów" : "Rogi głównie służą do dopalania zboża. Jeśli ktoś pali np. owsem wtedy rogi poprawiają spalanie. W Pana przypadku (palenie groszkiem) najlepiej rogi ustawić aby skierowane były na boki ( na rant palnika)."  I zapytałem czy je zaślepić, taka odpowiedź : "Nie. Niech one będą zamontowane."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, W Pana przypadku (palenie groszkiem) najlepiej rogi ustawić aby skierowane były na boki ( na rant palnika)."  I zapytałem czy je zaślepić, taka odpowiedź : "Nie. Niech one będą zamontowane."

 

Gilal czy masz tę odpowiedź z działu obsługi klienta firmy DEFRO zarchiwizowaną w postaci elektronicznej ?.

Jeżeli tak, to warto by nagłośnić tak cenne rady.  

 

 

Bo ja do tej pory myślałem, że wprowadzanie powietrza do kotła poza ścisłą strefą procesu spalania węgla, jest niewskazane.  

 

To nadmiarowe chłodne powietrze "pobiera ciepło" a później go "nie oddaje", na dodatek tworzy chłodną warstwę laminarną przy ściankach wymiennika kotła, przez co utrudnia gazom spalinowym przekazanie ciepła na drodze konwekcji do wymiennika kotła..  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no taką dostałem odpowiedź. Bez ściemy :) Teraz mam zaklejone i tak myślałem je odkleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak z tymi rogami? Wg mnie tych rogow wogole nie powinno byc, choc mam przeczucie ze defro celowo kaze te rogi zostawiac by plomien byl kierowany pod deflektor. Z drugiej strony zimne powietrze wychladza niepotrzebnie plomien i wyglada to tak jak wyglada, wystarczy do kociolka zajrzec.

Ja juz kombinowale i z przeslona na went i z nadmuchem i nic nadmuch usyawialem od 9 do 35% i wciaz tak samo.Jedyna roznica to ze piec dluzej do zadanej dochodzi.

Czy palimy retopalem czy pieklorzem czy ekoretem nawet mialem probowalem to i tak bez roznicy wielkiej tylko cena!

Eko jest calkowicie spalony, groszku jest na rynnie tyle ile trzeba zgodnie z zaleceniami producenta tylko szkoda ze tak sie smoli w kotle i kisi i zadymia i wogole.

Ten palnik to cos nie taki jest jak byc powinien. Szkoda czasu w kotlowni i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika że bez rogów było najgorzej. Krótkie rogi skierowane równolegle do palnika niewiele dawały choć było mniej brudno w kotle, może przez to że rozdmuchiwały płomień na ścianki paleniska. Teraz mam założone te mocno wygięte i widzę że opał dopala się w całości. Przedtem czasem zdarzało się że jakiś węgielek się nie dopalił. Z tego co wyczytałem w necie to rogi jednak mają funkcję. Mają doprowadzić powietrze do miejsc gdzie powinny dopalić się spaliny. Nawet w palniku rynnowym Witkowskiego są dysze powietrza wtórnego ale stałe, nad złożem żaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIMON, Animus  !!!

Witam.

Zamontowałem "Budkę" nad rynne , którą zalecaliscie.

Poniżej kilka zdjęć ( nie jest może zbyt pieknie wykonana, ale żaden ze mnie spawacz :rolleyes: )

Kilka szczegółów"

Szerokość Budki (środek): jakieś 28 cm

Wysokość Budki (środek): jakieś14 cm

Długość Budki: jakikeś 23 cm - przykrywa całą rynne

Sufit Budki znajduje sie jakieś 18 cm nad krawędzią rynny.

Ściagnalem ten okrągły deflektor (orgnialny). Budka którą założyłem chyba jest wystarczająca - MOŻE ZAŁOŻYĆ z powrotem TEN DEFLEKTOR , który ściągnąłem  - jak uważacie ?

Po 12 godzinach pracy NAPEWNO w piecu jest o wiele czyściej ( zobaczymy co będzie po dłuższej pracy)

Napewno trzeba pozmieniać ustawienia - poniżej zdjęcia spalania .

Moje ustawienia:

Podawanie 9s co 59s

nadmuch 30%

Podtrzymanie 10s co 40minut

wentylator w podtrzymaniu: 30s co 40minut

kisteryza kotla 2 stopnie

histeryza cwu 3 stopnie

Co pozmieniac w ustawieniach  i co sadzicie o "Budce" ?

 

 

 

post-37177-0-84565700-1449389892_thumb.jpg

post-37177-0-35144100-1449389926_thumb.jpg

post-37177-0-26645100-1449389954_thumb.jpg

post-37177-0-44912500-1449389994_thumb.jpg

post-37177-0-78690400-1449390029_thumb.jpg

post-37177-0-30351700-1449390064_thumb.jpg

post-37177-0-72986800-1449390101_thumb.jpg

post-37177-0-19633300-1449390140_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno to musisz wydłużyć przerwę podawania bo w popielniku mnóstwo niedopału masz

dodatkowo skontroluj temperaturę podajnika tak profilaktycznie bo ta konstrukcja mogła podnieść temperaturę w dolnej części komoy spalania i tym samym moze się i podajnik mocniej rozgrzewać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,,  i co sadzicie o "Budce" ?

 

Super, udało Ci się nawet zewnętrzną płaszczyznę cegły szamotowej nieco osmolić.

A przecież, ten szamot miał znacząco podnieść temperaturę w obszarze palnika.

 

Ja dalej uparcie twierdzę, że najlepszą komorą spalania jest odpowiednia gruba warstwa odgazowanego węgla.\

 

 

ps.

Na Twoich dwóch ostatnich prezentowanych zdjęciach, doskonale widać surowy węgiel, który będzie niebawem "pięknie" odgazowywał w niesprzyjających warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Wychodzi na to ze jak nie ma odpowiednio grubej warstwy wegla to bedzie kicha z jego prawidlowym spalaniem. Ktos kiedys wspominal ze jak kociol jest szczelny to wsxystko sie w nim bedzie kisilo i tak jest kopci sie non stop. Jezeli wietrzemy kociolek uchylajac klapke z dolu to moze jest i czysciej ale za to kociol wiecej zre!

Ten palnik rynnowy powinien byc zastapiony retorta i po krzyku. Jeszcze jedno aby temp min zadana wynosila 65st i histereza kotla 1st. Oczywiscie pamietamy o temp powrotu min 55st.

Duzo wiecej wegla jest w retorcie ni na rynnie! I spalanie jest ok!

Powinni z defro powymieniac te palniki na retorty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zdjecia. Pomysl dobry. Zawsze warto cos pokombinowac przy rynnie bo zaczyna to byc uciazliwe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.