Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysłowość instalatorów nie zna granic ja pogrzebałem chwile w necie i znalazłem schemat instalacji wężownicy schładzającej tej którą ja mam

 

tego *** co mi to robił to bym za jaja powiesił

 

foto jak ja mam i jak powinno być

 

Wielkie Dzięki Animus

post-54787-0-82120000-1449580447_thumb.jpg

post-54787-0-93992100-1449580460_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha ale za to zaworków nie żałował . Szkoda tylko że zawór który ma schładzać ( termostatyczny ) jest odcięty drugim zaworem od zasilania bieżącej wody . Sztuka dla sztuki . :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może i najmniejszy problem bo gdy coś się spierdaczy to może i dobrze że jest ten zawór, a jak wiesz co do czego służy to wiesz co musi być odkręcone

 

ale sam fakt zamontowania wężownicy która ma zabezpieczać instalacje to ja laik jak nie wiem to pytam a jak nie rozumiem to szukam i pytam

 

dochodzę do wniosku że po sezonie chyba sam sobie zrobię instalację będę to robił 2-3 miesiące ale zrobię tak jak powinna być bo póki co nie mam pomysłu na dobrego znającego się na fachu hydraulika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ustawieniu kotła żeby pracował jak najczęściej i krótko stał w podtrzymaniu spalanie wzrosło do 28kg/dobę. Było to ustawienie 5sek/50. Teraz mam 10/60 i spalanie ok 18kg. Aczkolwiek trochę częściej w kotle było.

przy ustawieniu 10/60 mam dużo niedopalonego groszku (palę teraz ENERGO twardy strasznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kociol defro agro uni15kw,K1pv2zpid,na chwile obecna do ogrzania mam okolo 70m,próbowalem palic zpid ale kociol szalał,chciałbym palic na ustawieniach recznych ale nie wiem od jakich parametrów zaczać aby kociolek jak najlepiej pracowal na małej mocy,obecnie ogrzewam dom na ruszcie wodnym.Pozdrawiam,mam nadzieje ze koledzy z doswiadczeniem coś pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolanin to masz retorte a nie palnik rynnowy. Ogolnie pomysl dobry. Przy retorcie nie ma bata spalanie jest inne niz z rynny!

 

Na rynnie tylko pellet nie kopci ani nie osmradza kotla sadza czy smola!

 

Heh taki urok tego palnika. Niech sie wypowiedza z defro przy jakich ustawieniach sterownika nie bedzie sie syfilo w kotle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jaki bylby to koszt wymiany rynny na retorte?, w sumie to musze jeszcze pokombinowac z ustawieniami , ustawialem tak z doskoku :D , teraz na swieta sie mysle wprowadzic to bd kombinowal jak kon pod gore hehe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydłużacie te przerwy i moim zdaniem w rynnie nic to nie daje . Rynna musi uzyskać moc z niewielkiej ilości opału przy odpowiedniej dawce

powietrza , jest to możliwe przy odpowiednim sterowniku czyli SPP v2. Na potwierdzenie podgląd mojego sterownika KSP DUO 15 .

Drugą bardzo ważną rzeczą jest używanie opałów niskokalorycznych , ja takie spalanie uzyskuję na ekogroszku z Bogdanki zakupionym

po 598 zł za tonę .

wklejam jeszcze zdjęcia mojego kotła w trakcie spalania w lecie przy ogrzewaniu tylko CWU .

 

http://forum.bolecki.pl/index.php?topic=376.75

 

Podgląd sterownika:

https://ekotlownia.pl/sterownik-5/85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jaki bylby to koszt wymiany rynny na retorte?, w sumie to musze jeszcze pokombinowac z ustawieniami , ustawialem tak z doskoku :D , teraz na swieta sie mysle wprowadzic to bd kombinowal jak kon pod gore hehe 

 Na allegro jest cały kompletny podajnik za 1550 zł oraz sama głowica za 650 zł, widziałem nawet komplet z koszem. Ale są to części do kotłów Witkowskiego. Nie wiem jak by to się miało do naszych kociołków. Sam się zastanawiam czy nie lepiej wymienić na retortę. Na razie czekam żeby ktoś inny spróbował czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panie Kolego Krzysiek Busko , mam jeszcze male pytanko odnosnie nagrzewania samej wody tzn CWU , kiedys chcialem by tylko woda sie nagrzala to ustawilem priorytet boilera , temp cwu dobila do zadanej i po chwili wylaczyla sie pompa CWU a zalaczyla sie pompa CO , musi tak byc ?to latem moze byc troche lipa jak dojdzie do zadanej cwu to po co ma grzac grzejniki ehh.

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pospisz jakie masz ustawienia sterownika ? I z jakim wiatrem dmuchasz i ile jest tego zaru na rynience?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby grzać tylko wodę musisz zmienić tryb grzania na tryb letni czyli grzeje tylko wodę bez co. Musisz przesunąć strzałką w bok. W trybie priorytet bojler w pierwszej kolejności grzeje wodę a dopiero później co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musialbym zrobić zdjęcie ale to nie dzisiaj , ustawienia sterownika pod obrazem ekotlowni

Zawsze staram się tak ustawiać żeby kocioł

przy temperaturach dodatnich osiągał zadana

przy jak najniższej temperaturze spalin , wtedy

jest tego paliwa na rynnie nie wiele , nie syfi i

ma gdzie uciekać z mocą przy obniżających się

temperaturach zewnętrznych .Oprocz tego w

SPP jest tło czyli cały czas dmucha z różna mocą

i wymiennik jest dzięki temu czysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisz Ty masz temp zadana na kotle 45st? To strasznie malo juz nie mowiac o powrocie!

 

Ja mam zadana 70st i sie syfi w kotle.

 

Kolega mial zadana 45 st to mu kociol zakleil sie smola :-)

 

Mi przy 70st zadanej piec pali 15kg eko na dobe. Pale retopalem z piasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pospisz heh dobre czasami sie tam wrzuci jakas makulature, deseczke bez gwozdzic :-) ale twoja temp zadana jak i powrotu mnie szokuje.

Defro zaleca temp zasilania min 60 st bo ponizej tej temp scianki pieca moga pokrywac sie zlogami smoly i piec bedzie zarastal.

 

Niejeden instalator mowil ze musi byc podwyzszona temp na kotle, wspomnial tez o kominie by tam nie osadzala sie smola by komin sie nie "zakleil"

 

Wychodzi na to ze sterownik jest do kitu , masz to pewnie poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi mówiono o powrocie powyżej 40* jako minimum , mam mocno przewymiarowane grzejniki i temperatura potrzebna do uzyskania

komfortowej temperatury wewnętrznej to 42 * na kotle ale bardziej sugeruję się utrzymaniem tych 40* na powrocie.

Wszystkie sterowniki przy kotłach o jakich do tej pory słyszałem dopuszczają a nawet preferują podtrzymanie w kotle , które

to produkuje smołę . Doprowadzenie do pracy ciągłej spalania eliminuje ten stan tymczasowego wygaszenia kotła i tu moim zdaniem

leży sukces. W SPP jest to tło które załącza się przy pracy na niskich mocach kotła i nie doprowadza do duszenia się paliwa bez dopływu powietrza które

to tworzy sadzę ,lub smołę w zależności od rodzaju ekogroszku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pospisz przy rynnie piec osiagajac temp zadana misi przejsc w podtrzymanie i wtedy sie wszystko kisi i osadza. Mozna delikatnie dmuchac w podtrzymaniu z tym ze temp rury by wzrosla i zar zbyt gleboko cofał by sie wglab rury podajacej eko.

 

Cos mi sie wydaje ze jak piec by nie przechodzil w podtrzymanie to by zarl wiecej eko. Juz testowalem i widzialem po zasobniku jak ubywa eko.

 

Mi w podtrzymaniu piec czuwa okol 40 min i nie idzie zejsc nizej no chyba jakbym ustawil temp zadana 75 st to do 20min zejdzie i opalu w cholere zezre!

 

Ciekawe czy twoj sterownik pasuje do mojego defro duo uni 25kw rok prod 2012.

Jaka masz rynne? Taka sama jak w moim kociolku? Looknij na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.